Ugdymo įstaigų bendruomenės tariasi, kada pradėti mokslo metus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiemet Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena – sekmadienis. Ugdymo įstaigų bendruomenės pačios turi teisę nuspręsti, kurią dieną – sekmadienį ar pirmadienį – pradėti mokslo metus.
„Santarvė“ domėjosi šiuo pasirinkimu ir išsiaiškino, kad daugelis Mažeikių rajono ugdymo įstaigų yra nusiteikusios mokslo metus pradėti rugsėjo 2-ąją.

Data – susitarimo reikalas

Kai rugsėjo 1-oji sutampa su savaitgaliu, Mažeikių rajono mokyklų bendruomenės pačios nusprendžia, kada rengti mokslo metų pradžios šventes. Dalyje jų mokslo metai pradedami Mokslo ir žinių dieną, kita dalis šventę nukelia į darbo dieną.
Kol kas nėra tikslaus sąrašo, kada ir kokios ugdymo įstaigos šiemet pradės mokslo metus. Laiko apsispręsti dar yra.
Mažeikių Gabijos gimnazijos direktorius Eduardas Vaičiulis „Santarvei“ sakė, kad jo vadovaujamoje mokykloje mokslo metų pradžios šventė vyks rugsėjo 2-ąją.
„Ką reiškia Rugsėjo 1-oji? Tai tik simbolis, įprotis. O įpročiai yra keičiami. Ir aš tikrai nematau jokios problemos dėl šventės datos. Be to, daugelyje valstybių mokslo metai prasideda ne rugsėjo 1-ąją“, – kalbėjo pašnekovas.
Jo teigimu, šiemet didžioji dalis mūsų rajono ugdymo įstaigų mokslus pradės rugsėjo 2 dieną.

Reikia labiau pasitikėti

Jau ne vienerius metus Lietuvoje galioja įstatymas, draudžiantis rugsėjo 1-ąją prekiauti alkoholiu.
E. Vaičiulio nuomone, svarstymai, prašymai alkoholiu neprekiauti ir rugsėjo 2 dieną neturi prasmės.
„Nemanau, kad rugsėjo 1-ąją arba rugsėjo 2-ąją – iš karto po mokslo metų pradžios šventės visi puls į parduotuves pirkti alkoholio. Bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams nėra dvidešimties metų. O pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, nė vienam jaunam žmogui, neturinčiam dvidešimties metų, negalima parduoti alkoholio“, – akcentavo „Santarvės“ pašnekovas.
Direktorius įsitikinęs: pradėdami naujuosius mokslo metus mokiniai alkoholiu prekiaujančių parduotuvių nešturmuoja. Jo nuomone, reikėtų labiau pasitikėti jaunimu.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Ugdymo įstaigų bendruomenės tariasi, kada pradėti mokslo metus”

  1. koks parašė:

    skirtumas?Kas nori- susipirks iš anksto,o kam nereikia tai visai nesvarbu kada jis pardavinėjamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*