Už atliekas mažeikiškiai mokės brangiau

Mūsų rajone vis dar aktuali atliekų išvežimo problema. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės taryba patvirtino didesnius vietinės rinkliavos dydžius. Brangiau už atliekų tvarkymą mokėsime nuo liepos mėnesio.

Mokesčiai bus vienodi

Atliekos mažiausiai brangs daugiabučių namų gyventojams – nuo buto metinė rinkliava padidės 18 litų. Tačiau individualiuose namuose Mažeikiuose, Sedoje, Viekšniuose gyvenantys žmonės mokės nebe 103, o 175 litus. Beveik dvigubai už atliekų tvarkymą teks išleisti individualių namų kaimo gyventojams: rinkliava nuo 48 litų šoktelėjo iki 87 litų.
Gyventojai jau yra gavę sąskaitas už pirmojo pusmečio vietinę rinkliavą. Tad  nuo liepos pirmos dienos naujais tarifais teks sumokėti tik už antrą pusmetį. Daugiabučių namų gyventojams dar teks primokėti 124 litus, individualių namų gyventojams Mažeikiuose, Sedoje ir Viekšniuose – 139 litus, kaime – 68 litus.
Nuo liepos mėnesio keisis ir atliekų vežimų  dažniai: iš individualių valdų atliekos bus išvežamos kiekvieną savaitę, iš kaimų – kas antrą.

Nesilaikė solidarumo principo

Iki šiol mažeikiškiai už atliekų tvarkymą mokėdavo mažesnę rinkliavą nei kiti apskrities rajonai.  Dėl to, kad nesilaikoma „solidarumo“ mokesčio, kilo nepasitenkinimas kitose savivaldybėse, Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro dalininkėse. Ne kartą akcentuota, kad mūsų rajonas nusižengia regiono savivaldybių ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centro pasirašytai sutarčiai, kuria reikalaujama, kad rinkliavos dydis visose savivaldybėse būtų vienodas, t.y. būtų laikomasi „solidarumo principo“.
Nuo liepos 1 dienos rinkliava ir atliekų išvežimo dažnis bus vienoda visose regiono savivaldybėse.  Dabar mieste iš individualių namų mūsų rajone atliekos vežamos kas antrą savaitę, kaime – kas mėnesį.

Problemų turėtų sumažėti

Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa viliasi, kad dažniau vežant šiukšles, švariau gyvensime. Jis pastebėjo, kad ypač daug atliekų yra kaime. Seniūnijose yra 230 kolektyvinių konteinerių, ir jie visada būna perkrauti.
Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro  duomenimis, Mažeikių bendruomenė pristato 41,4 procento visų komunalinių atliekų, kurios yra atvežamos į sąvartyną iš keturių Telšių apskrities savivaldybių.
Vienam Mažeikių gyventojui per metus tenka 281 kilogramas atliekų, Plungės rajone – 234, Telšiuose – 242 kilogramai.
Padidinus rinkliavą, tikimasi, kad bus išspręstas vietinės rinkliavos deficitas, kuris siekia per 1,7 milijono litų – rajone surenkama rinkliava nepadengia išrašytų sąskaitų už atliekų surinkimą ir tvarkymą.
Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą mūsų rajone pradėta nuo 2008 metų ir nuo to laiko ji nė karto nesikeitė.

15 Atsakymų į “Už atliekas mažeikiškiai mokės brangiau”

 1. Audra parašė:

  Ir ko cia nesuprasti, gi kaime siuksles isvezamos kas antra karta, todel ir mokama maziau.

 2. ? parašė:

  Keista,pagal straipsni,daugiau ismeta siuksliu kaimo gyventojai,o moka maziau???
  Gal galima ir man taip?

 3. To Daiva parašė:

  Galetu perziureti kiek kas ismeta siuksliu ir apskusti,kas neivykdo normos.

 4. Kestutis parašė:

  Galvosukis B.Kryziui,Zulpai ir kitiems debiliukams kurie skaiciuoja siuksliu kieki nuo buto. Du asmenys gyvena 2 kambariu bute,viena nevaikstanti senute irgi gyvena tokiame bute mokame po lygiai. Virs manes tokiame pat bute gyvena 6 zmones jie irgi moka tiek pat. Kur logika. Asakykit kuris butas ismeta daugiausia siuksliu. Manau jums tai per sunki uzduotis.Lengviausia paimt is visu vienodai. Ot debilu valdzia

 5. Petras parašė:

  Siaip tai manau pats laikas skelbti referenduma ir pradeti rinkti parasus del siuksliu isvezimo apskaiciavimo tvarkos..reikia skaiciuoti ne nuo buto ,o nuo jame gyvenanciu zmoniu skaiciaus – proporcingai (jei budavo 115lt tai vienas asmuo moka apie 39lt ir panasiai(zinoma neuzkraunant po 115lt kiekvienam asmeniui)..
  Ir dar – siuo metu rusiuoju atliekas ,bet greit nustosiu ,nes kas man nuo to?as vienas gyvenu uz siuksles moku ” za sebia i za tovo parnia” ir dar padedu imonei superkanciai antrines zaliavas “VELTUI ,BE ATLYGIO”.
  TAI KUR SOLIDARUMAS? kas cia per betvarke ?
  Daivute padekit isspresti si klausyma,rinkimai arteja tai nesinoretu valdzioje matyti atbularankiu ,mielai uz jus prabalsuosiu ,nors daugelis klierku jusu nemegsta ,bet jus esate tas pleistas kuris isaizys tuos tranus.

 6. AČIŪ parašė:

  Jums , ponia Daiva, turbūt sunku ten toje Taryboje tarp aferistų, nes puikai žinote visas kontrolierių, auditorių išvadas, į kurias niekas nekreipia dėmesio ir daro toliau savo ,,solidarumą”. Tokioj Taryboj aš turbūt negalėčiau išbūti nė dienos, ten gali dirbti tik protiškai neįgalūs.

 7. Daiva Šideikienė parašė:

  2011 m. vasario 3 d. buvo pateikta veiklos audito ataskaita atliekų tvarkymo organizavimas Telšių regione (Nr. KT9-1/IV-1/KT10-2 /KT-1). Dėl ko kyla rinkliavos mokesčio dydis matosi Audito pateiktoje ataskaitoje , o vienas iš tokių dalykų yra B.Kryžiaus investicija į Dargių savartyną. Faktai iš audito ataskaitos.
  2008 m. sausio 18 d. įvyko TRATC-o visuotinis akcininkų susirinkimas, kurio metu vienas iš aktualiausių klausimų buvo įstatinio kapitalo didinimas. Akcininkų susirinkimas vienbalsiai nutarė perimti sąvartyną, padidinant įstatinį kapitalą 3724 akcijomis, kurių vienos nominali vertė – 1000 litų, ir akcijų emisiją įsigyti Mažeikių rajono savivaldybės tarybai. Mažeikių rajono savivaldybė, atstovaujama Administracijos direktoriaus B. Kryžiaus, 2008-03-31 perdavimo ir priėmimo aktu perdavė TRATC-ui, atstovaujamam direktoriaus V. Domarko, Dargių sąvartyną su priklausiniais už rinkos vertę, t. y. už 3 724 000 litų.
  Dargių sąvartynas negalėjo būti investuotas į TRATC-ą rinkos verte, žinant, kad pagal Savivaldybių pasirašytą sutartį, jis turėjo būti uždarytas ir rekultivuotas. Investuodama Dargių sąvartyną, Mažeikių rajono savivaldybė nesivadovavo Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 758 nuostatomis, nes nenurodė poreikio investuoti turtą motyvo ir savo sprendimo ekonomiškai ir socialiai nepagrindė. Pažymime, kad laukiamas rezultatas – 3 724 000 Lt nuostolis, turės būti dengiamas atliekų turėtojų sąskaita. Jeigu Plungės, Telšių rajonų ir Rietavo savivaldybių akcininkai būtų įvertinę laukiamą rezultatą, manome, kad nebūtų pritarę neekonomiškai ir neefektyviai investicijai
  Kontrolierių nuomone, pasitarimo dalyviai neįvertino to, kad Dargių sąvartyno perdavimas rinkos verte yra neteisėtas ir jį reikėtų anuliuoti. To neatlikus visi minėti vertės sumažėjimai (3 724 000 Lt) per ateinančius laikotarpius bus nurašomi į nuostolius, o visas sąnaudas, tarp jų – ir nuostolius, susijusius su Bendrovės veikla, vadovaujantis Atliekų tvarkymo įstatymu, dengia atliekų turėtojai, ir tai turės didelę įtaką rinkliavos mokesčio dydžiui.

 8. padėkit suskaičiuoti parašė:

  Aš įsigilinau ir supratau – žurnalistė susipainiojo ir neteisingai informavo gyventojus. Straipsnyje daug teksto. kurio visiškai nereikėjo, o pritrūko informatyvumo. Jei pernai mokėjome 115 lt, tai pridėjus 18 lt, bus 133lt. už metus, o kadangi naujas tarifas taikomas nuo liepos 1d., t.y už likusį pusmetį reikia mokėti 66.50( 133:2=66.50). Už pirmą pusmetį sąskaita buvo senu tarifu – 57.50lt. (115:2 =57.50) ,suskaičiavus – 2012m. šiukšlių išvežimas kainuos 124litus., nes 66.50+57.50=124litai.

  Reikėtų pataisyti teksto sakinį ,,Daugiabučių namų gyventojams dar teks primokėti 124 litus” į šitokio turinio sakinį ,, Daugiabučių namų gyventojams dar teks primokėti 66.50lt.”.

 9. Roma parašė:

  Cituoju autoriu:
  Atliekos mažiausiai brangs daugiabučių namų gyventojams – nuo buto metinė rinkliava padidės 18 litų
  Gyventojai jau yra gavę sąskaitas už pirmojo pusmečio vietinę rinkliavą. Tad nuo liepos pirmos dienos naujais tarifais teks sumokėti tik už antrą pusmetį. Daugiabučių namų gyventojams Lt dar teks primokėti 124 litus.Nesuprantama matematika…pernai mokejom 115 Lt,tai siemet pabrangus 18 Lt,metine rinkliavos suma butu 133 Lt.Ar ne taip as suprantu? Tai kiek uz antra pusmeti reikes moketi? Nors parasyta lietuviskai,bet be atskiro komentaro nieko negalima suprasti.

 10. Miestiete parašė:

  ir vis gi nesąžininga skaičiuoti rinkliavą nuo buto, o ne nuo žmonių skaičiaus. Juk ne butas šiukšlina, o juose gyvenantys asmenys. Ar teisinga, kad vienas gyvendamas sumoki ženkliai daugiau, nei 4-5 asmenų šeima, kuri savaime aišku sunaudoja daugiau produktų, ir išmeta daugiau pakuočių, atliekų, nei vienas asmuo. ir nereikia sakyti, kad sunku sukontroliuoti gyvenančių asmenų skaičių butuose. juk ir gyvenančių (registruotų) asmenų skaičius nusirodo “lapeliuose”, t.y. sąskaitose- pranešimuose. nueita lengviausiu keliu administruojant šias įmokas.

 11. Žinovas parašė:

  nuo buto metinė rinkliava padidės 18 litų. 2012 kainuos 133 litus.

 12. Stasys parašė:

  tai va,islindo yla is maiso,juk tiek Vilniaus ponai sake,kad nebrangs… Idomu,kodel butas siukslina, o ne jo gyventojai. Ar nera skirtumo,kur gyvena vienas zmogus, kur 5-6??? Vieksniai isvis stebina, nei konteinerio dave,nei niekas gyvena, tik saskaitas siuncia. Na, siemet dar negauta!

 13. ALDONA parašė:

  Keista,kad gyventojai jau gavę sąskaitas už pirmą pusmetį,o aš dar tebelaukiu ir nesuprantu kodėl nėra.Kai viską išrūšiuoji nieko ir šiukšlinėj nebelieka ir už ką mokėt,na pasakykit už ką,kad šiukšlių dėžę turiu.ABSURDAS.

 14. padėkit suskaičiuoti parašė:

  Gal kas galit parašyti – tai kiek tas šiukšlių išvežimas kainuos daugiabučių namų gyventojams, nes iš straipsnio nieko nesupratau? Man niekaip nesiseka suskaičiuoti. ,,Atliekos mažiausiai brangs daugiabučių namų gyventojams – nuo buto metinė rinkliava padidės 18 litų.” Už pirmą pusmetį sąskaita išrašyta – 57,50.,, nuo liepos pirmos dienos naujais tarifais teks sumokėti tik už antrą pusmetį. Daugiabučių namų gyventojams dar teks PRIMOKĖTI 124 litus, ” 57,50+124 =181,50. Buvo 2011m. 115,00, o 2012 padidės 18litų, o t.y. 115,00+18=133. Klausimas kiek kainuos 2012 ar 181,50 ar 133 litai?

 15. V.Indrašius parašė:

  “Gyventojai jau yra gavę sąskaitas už pirmojo pusmečio vietinę rinkliavą. “-
  turėčiau pastebėti-švelniai tariant-netiesa,o ne visai švelniai-antri metai turiu skambinėti į Plungę ir prašyti-maldauti sąskaitos,maža to-telefonu šneka vieną,o atsiunčia visai kitą. Yra geras rusų posakis-“a u nas-durdom”-beje kaip ir visose Lietuvos valdžiose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*