Už didesnes pajamas – benamio dalia?

Kudirkos gatvės šeštajame name planuojama įrengti 19 socialinių būstų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjęs penktadienis buvo paskutinė diena, kuomet socialinio būsto pageidaujantys ar jame gyvenantieji mažeikiškiai galėjo į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrių pristatyti turto ir pajamų deklaracijas už praėjusius metus.
To nepadariusieji bus braukiami iš eilės socialiniam būstui gauti, o jau gyvenantieji – keldinami lauk.
Socialinį būstą privalės apleisti ir tie, kurių pajamos išaugo ir daugiau nei 20 proc. viršija Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytą metinį pajamų ir turto dydį.

Praranda teisę

Tiek socialinio būsto pageidaujantieji, tiek jame gyvenantieji turi kasmet deklaruoti turtą ir gautas pajamas.
Iki 2015 metų galiojo tvarka, kad pajamas ir turtą privalu deklaruoti tik pateikiant dokumentus stoti į socialinio būsto laukiančiųjų eilę bei skiriant šį būstą.
Šiuo metu ir socialiniame būste gyvenantys, ir eilėse jo laukiantys žmonės turtą bei pajamas deklaruoti privalo kiekvienais metais iki gegužės 1 dienos.
Naujoji tvarka galioja nuo 2015-ųjų.
Mažeikių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė informavo, kad dalis mažeikiškių šios prievolės neatliko, todėl jų laukia nemalonios pasekmės. Gyventojai, laiku nedeklaravę turto, įskaitant gautas pajamas, iš socialinio būsto laukiančiųjų sąrašo bus išbraukiami, o tokiame būste gyvenantys žmonės privalės išsikelti.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video