„Europiniai“ objektai – ne visi reikalingi?

Saviškę poilsio zoną gyventojai lygina su kitais panašiais projektais ir sako, kad Kapėnų poilsio zonoje nėra ką veikti. Autorės nuotr.

Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės interneto svetainėje skelbiama informacija apie Mažeikių rajone įgyvendintus projektus pagal 2008–2014 metų Vietos plėtros strategiją.
Suskaičiavome, kad per minėtą laikotarpį pagal priemones, skirtas kaimų bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms, savivaldybei, smulkiajam ir vidutiniam verslui, kitiems viešiesiems ir privatiems asmenims, Mažeikių rajone buvo įgyvendinti 67 projektai.
Buvo rekonstruojami ir remontuojami seniūnijų, mokyklų pastatai, bažnyčios bei koplyčios, statomi sporto aikštynai, įrengiamos poilsio zonos, poilsiavietės, kt.
Deja, praktika rodo, kad ne visa europinėmis lėšomis sukurta gerovė žmonėms buvo reikalinga ir yra naudojama.

Estradai – „kartuvių“ pravardė

Į „Santarvės“ redakciją kreipėsi keli Kapėnų kaimo gyventojai, norėdami papasakoti apie kaime esančią poilsio zoną.
„Vidury lauko stūksančią estradą vadiname „kartuvėmis“. Paprastas žmogus ją būtų pastatęs už 5 tūkstančius litų, o šitoms „kartuvėms“ pastatyti turbūt buvo skirti didžiuliai pinigai. Jokių renginių čia nevyksta“, – sakė kaimo senbuvis.
Jis juokavo, kad Kapėnuose viskas vyksta atbulai. Vyriškis priminė, kaip kaime veikusios mokyklos pastatas iš pradžių buvo renovuotas, paskui mokykla uždaryta, o po kurio laiko pastatas parduotas. Keistai kapėniškiui atrodo ir tai, kad gyventojų nuomonės dėl poilsio zonos niekas neklausė – nei dėl jos vietos, nei dėl reikalingumo.

Realus vaizdas neypatingas

Apsilankę Kapėnuose, Lakštingalų gatvėje, netoli Virvytės upės pastatytoje poilsio zonoje pamatėme: vaizdas neįspūdingas.
Plyname lauke stūkso vieniša medinė estrada. Iš išorės jos durys užridentos akmeniu – gal tam, kad vėjas nedraskytų. Aikštelę, išklotą betono trinkelėmis, vietomis jau kėsinasi pasiglemžti žolė. Vienur kitur matyti šiukšlių. Neaišku, ar kas naudojasi įrengtais krepšinio stovais ir lankais.
„Nėra kam eiti ten to krepšinio žaisti. Jaunuoliai, kurie protingi ir kurie galėtų ten žaisti, išvykę į užsienius. Mano nuomone, tas projektas – pinigų švaistymas ir tiek“, – konstatavo kapėniškis.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Pagonių dievo ar deivės skulptūrą greit paslėps nukritę lapai. Autorės nuotr.

4 Atsakymai į “„Europiniai“ objektai – ne visi reikalingi?”

 1. Ne parašė:

  Siaubas!!!

 2. ir dar parašė:

  Tirkšliuose kelis šimtus tūkstančių kanavusi piramidė. Stebuklų stebuklas! Tirkšliškių gyvenimo kokybę ji nerealiai pagerino.

 3. Pinigų skalbykla parašė:

  Įdomu kokiom mašinom važinėja dabar tie, kurie tokius projektus prastūmė… savo rankom galėčiau už kokius 20 tūkst. neatpažįstamai viešąją erdvę pertvarkyti, o čia gauna vos ne milijonus ir tik aikštelę su mediniu šikinyku pastato… akivaizdu, kad pinigai įsisavinti puikiai. Rekreacinė zona atsirado, bet pas kažką namuose.

 4. taip parašė:

  Lesos imamos ir naudojamos ne ten kur reikia,kai reiks grazinti tada ziuresim kaip valdziazmogiai snekes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*