Už prastesnę paslaugą – ta pati rinkliava

Jeigu Savivaldybės taryba pritars, nuo spalio mėnesio atliekos iš konteinerių bus surenkamos dukart rečiau. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Iki šiol tebeverda gyventojų aistros dėl nuo pernai liepos mėnesio padvigubinto atliekų išvežimo dažnio. Penktadienį Savivaldybės taryba pasiryžusi atšaukti savo priimtą sprendimą ir grįžti prie ankstesnės tvarkos. Viskas būtų puiku, jei ne tai, kad… paslauga prastėja, o jos kaina lieka ta pati.
Ne visus politikus įtikina toks nelogiškas sprendimas, galintis sukelti dar didesnį žmonių nepasitenkinimą.


Pritrūko balsų

Dar liepos mėnesį Tarybos posėdyje bandyta priimti sprendimą dukart rečiau vežti atliekas iš individualių namų. Projekte buvo siūloma grąžinti iki praėjusių metų liepos galiojusią tvarką ir atliekas iš kaimo teritorijų išvežti vieną kartą per mėnesį, o miestuose – Mažeikiuose, Viekšniuose ir Sedoje – kas antrą savaitę.  
Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa, pristatęs projektą, tada pateikė tokį argumentą – suprastėjo atliekų rūšiavimas, o atliekų išvežimo dažnis esą padėtų problemą išspręsti.
Ko gero, toks sprendimas būtų priimtas, jeigu ne opozicija. Jos lyderis Alvydas Balčiūnas stebėjosi: kaip atliekas vežant rečiau paslaugos kaina liktų tokia pati? Paaiškinti argumentuotai niekas nesugebėjo.
Gal todėl suskilo ir valdantieji: ne tik pritarė politiko išsakytoms mintims, bet jų balsų pritrūko balsuojant už sprendimo projektą. Toks netikėtas posūkis nustebino ir Savivaldybės merą Antaną Tenį, nes komitetuose sprendimui lyg ir buvo pritarta.


Konteineriuose atsiduria viskas  

Po poros mėnesių ir vėl sugrįžta prie to paties sprendimo projekto. Ir vėl Vietinio ūkio skyriaus vedėjas A. Žiulpa, komitetuose svarstant šį klausimą, bandė įtikinti, kad reikėtų grįžti prie kelerius metus gyvavusios tvarkos ir atliekas vežti dukart rečiau. 

Kokius argumentus šįkart pateikia projekto rengėjai ir kas iš to mažeikiškiams, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

4 Atsakymai į “Už prastesnę paslaugą – ta pati rinkliava”

 1. eikit jus parašė:

  zmoneliai, kam rasinejat ir nervus gadinat, juk jau seniausiai aisku, kad mums reikia tik moketi vis kylancius mokescius, o jie sau ramus sedi ir punta

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Tylėkit. Mokėkit. Nevežkit.

 3. j.g. parašė:

  Skundėsi, jog nebesurenka tiek išrūšiuotų atliekų. Tačiau net mieste išrūšiavimo konteineriai taip retai patuštinami, plastiko konteineris pilnut pilnutėlis turbūt vos ne 3 savaites stovėjo (kur turi vežti kas 2 savaites). Ir kur visą tą laiką buvo metamas plastikas-aišku į bendrus konteinerius ir keliavo į sąvartyną. Retas kuris stengiasi rūšiuoti, o jei valdininkai nesugeba, net kas 2 savaites patuštinti išrūšiavimo konteinerių, tai ir tam besistengiančiąjam dažnai rankos nusvyra.

 4. .... parašė:

  Žiulpa yra Žiulpa… Kur tik jo pavardė skamba, ten visur nelogiški sprendimai, nutarimai, konfliktai, grybų karai ir t.t.t.t.t.t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*