- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Už verslo liudijimus teks mokėti gerokai daugiau

13-ai tarybos narių pasisakius už, 12-ai susilaikius, vienam nebalsavus, buvo priimtas sprendimas, pagal kurį kitąmet gerokai pabrangs kai kurių verslo liudijimų mokesčiai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono politikai patvirtino naujas verslo liudijimų kainas kitiems metams. Kai kurios šoktelės nuo kelių iki dešimties kartų.
Tiesa, svarstant teikiamas kainas, politikų nuomonės kardinaliai išsiskyrė. Prieš didinimą pasisakiusieji spėjo, kad taip bus paskatintas „ekonominis šešėlis“, o mokesčių našta užguls ant juos mokančiųjų. Tačiau viską ne verslininkų naudai nulėmė vienas balsas… Ir Ekonomikos, finansų ir vietinis komitetas, grojęs pirmuoju smuiku.
Nors siūlymus savo posėdžiuose buvo teikę ir kiti komitetai, tačiau tarybos posėdžio jie nepasiekė. Į sprendimo projektą įrašyti tik Ekonomikos komiteto pasiūlymai.

Tarybos priimtas sprendimas byloja, kad kai kuriems verslininkams, dirbantiems pagal verslo liudijimus, teks plačiau atverti pinigines. Dvigubai – nuo 190 eurų per metus iki 380 eurų – didėja verslo liudijimo kaina tiems, kas užsiima prekyba ne maisto produktais. Nuo 440 eurų iki 690 eurų šokteli verslo liudijimas besiverčiantiems statybinių dailidžių ir stalių dirbinių, medinės taros, kitų medienos gaminių, čiužinių gamyba, remontu.
Nuo 320 eurų iki 500 eurų šokteli ir muzikantų (išskyrus koncertinę veiklą) paslaugas teikiančiųjų verslo liudijimas. Už verslo liudijimą, pagal kurį vykdoma poilsio parkų ir paplūdimių veikla, teikiamos poilsinių transporto priemonių, turistinės stovyklos paslaugos ir laisvalaikio bei pramogų įrangos trumpalaikė nuoma, kitais metais teks pakloti 200 eurų – beveik dvigubai negu iki šiol.
Verslo liudijimas, reikalingas kapaviečių priežiūrai ir duobkasių paslaugoms teikti, pabrangs tris kartus – nuo 40 iki 125 eurų metams.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.