Užlieknės kaimą įbaugino padegėjas

Penktadienio naktį nuo padegėjo rankos kilęs gaisras sunaikino malkinę, sandėliuką bei ūkinio pastato stogą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Užliekniškius kausto baimė: kaime ir vėl įsisiautėjo padegėjas. Per savaitę piktadarys pasikėsino į dvi sodybas. Nematydami kitos išeities, žmonės planuoja naktinius budėjimus. Jie baiminasi, kad nepasikartotų situacija, kuri buvo prieš porą dešimtmečių, kai ugnis Užlieknėje siautėjo kone kasnakt.

Pradėtas ikiteisminis  tyrimas

Prieš savaitę Užlieknėje beįsiplieskiąs gaisras buvo laiku pastebėtas, todėl daržinė išgelbėta. Po kelių dienų, praėjusį savaitgalį, šioje gyvenvietėje ugnis nuniokojo kaimynų ūkinį pastatą. Gyventojai visu balsu kalba apie gyvenvietėje siautėjantį padegėją, kuris renkasi namus Liepų ir aplinkinėse gatvėse.
Gaisras Užlieknėje, Liepų gatvėje, buvo pastebėtas penktadienį apie pirmą valandą nakties.
„Vyrą išleidau į darbą, pažiūrėjau televizorių, staiga pradėjo loti kaimynų šuo. Pažvelgiau pro langą, nieko įtartino nepastebėjau, tačiau tuo metu mansardos duris pradėjo braižyti du mano laikomi šuniukai. Pažiūrėjusi pro virtuvės langą, pamačiau, kad dega dėžutės su daigais, ugnis jau persimetusi ant medinės sienos. Prijungiau vandens žarną, bandžiau gesinti, tačiau net neįsivaizduojat: ugnies pliūpsnis, ir viskas akimirksniu užsiliepsnojo, lyg pastatas būtų apipiltas itin degiu skysčiu“, – siaubingąją naktį prisiminė Birutė Priedininkienė.
Kai į gaisravietę atskubėjo trys ugniagesių gelbėtojų automobilinės cisternos, pastatas degė atvira liepsna, stogas jau buvo sukritęs. Ugniagesiai gaisravietėje dirbo iki šešių ryto, tačiau ugnis spėjo sunaikinti pastato stogą, sudegė malkinė ir sandėliukas, išdegė perdanga, apdegė malkos.

Padegėjas atslinko nuo  stadiono

Dėl to, kad ūkinis pastatas buvo padegtas, moteris net neabejojo ir parodė vielos tinklo tvoroje iškirptą skylę.
„Nuo stadiono pusės kažkas atėjo, patys matote, kad viela šviežiai iškirpta. Truputį toliau radome išgulėtą vietą.  Darosi baisu – degame jau trečią kartą, visą laiką sakydavo, kad gaisrai kyla nuo elektros laidų jungimosi. Antrą kartą degėme prieš dvejus metus – ką tik buvome perdengę stogą“, – prisiminė B. Priedininkienė.
Prieš daugiau kaip savaitę moters vyras, naktį išvažiuodamas į darbą ir jau darydamas vartus, pamatė, kad kaimynystėje gyvenančio senuko daržinės siena jau lipa ugnies liežuviai. Subėgę jie gaisrą užgesino, o židinio vietoje aptiko du plastikinius indus su degaus skysčio likučiais.
„Gyvename čia jau trylika metų, ir artimiausiu spinduliu, Liepų ir Šiaurės gatvėse, kaimynai yra degę po du tris kartus – paklauskite, čia namas sudegė, čia daržinė degė, čia ūkinis.
Reikia kažką daryti, juk tai gali pasikartoti ir kitiems. Svarbiausia, kad nesi, žmogus, niekam blogo padaręs, niekas negrasina, o bijai naktį užmigti“, – neslėpė ašarų namo šeimininkė.

Padegėjas bausmę  atliko

Prieš daugiau kaip dešimt metų Užlieknėje degė tvartas, prieš porą metų – daržinė. Abu kartus pastatai buvo padegti, tačiau padegėjas taip ir liko neišaiškintas, prisiminė „Santarvės“ kalbintas toje pat gatvėje gyvenantis užliekniškis.
„Pirmą kartą prieš gaisrą dar gavome laišką su grasinimais, antrą kartą tai niekas nieko negrasino, nors ir nežinome už ką galėtų grasinti. Kas čia žino, kas čia vyksta, ar kokiam su psichika negerai, jau baugu naktį užmigti. Padėtis nėra gera – gyvename neramiai, reikia kviesti susirinkimą ir tartis, galvoti, ką daryti“, – svarstė vyriškis.
Prieš du dešimtmečius Užlieknėje jau siautėjo padegėjas, ugniagesiai į šią gyvenvietę važiuodavo beveik kaip į darbą. Tada pavyko nustatyti užliekniškius ugnimi šiurpinusį asmenį, jis buvo nuteistas ir atliko laisvės atėmimo bausmę. Tačiau kalbinti žmonės mano, kad pastarieji įvykiai – ne jo darbas.
„Tada jis padegdavo ir pirmas atbėgdavo gesinti, jis žmones ir pažadindavo. Dabar jis jau senas, kojomis nebepaeina“, – kalbėjo vyriškis.

Planuoja budėti

Tai, kad anksčiau už padegimus teistas užliekniškis nebeišeina iš namų, patvirtino ir vietos bendruomenės pirmininkas Jurgis Kazbaris.
„Nuotaikos nekokios, nebežinome, kas čia vyksta.  Šauksime bendruomenės tarybą ir spręsime – kažko reikia imtis: ar organizuoti naktimis budėjimus, ar imtis dar kokių veiksmų. Gyvenu šioje gyvenvietėje dvylika metų ir neįsivaizduoju, kas per užkeikimas čia mus lydi, kad degame ir degame (gyvenvietėje prieš keletą metų nudegė bažnyčios stogas bei išdegė vidus, šiuo metu kulto pastatas atnaujintas – V. S.). Taip pat spręsime, kuo galime padėti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms“, – sakė pirmininkas.
Tirkšlių seniūnas Klemas Sobutas patikino, kad seniūnija visada pagelbėja patekusiems į bėdą žmonėms.
„Manau, galėsime skirti žmonių, kurie padės statybos darbuose, taip pat skirsime pašalpą. Padėtis Užlieknėje kelia nerimą, tikimės, kad policijai pavyks nustatyti nusikaltėlį“, – viliasi seniūnas.
Taip pat kalbėjo ir B. Priedininkienė. Ji ketina kreiptis į bendruomenę ir raginti visus rinktis bei bendromis jėgomis spręsti šią problemą, kuri kamuoja užliekniškius jau daugelį metų.
„Raginsiu budėti bendromis jėgomis, juk tai gali nutikti bet kuriam iš mūsų. Net negaliu pasakyti, kokie jausmai verda širdyje ir ką mes padarytume, jeigu padegėją pavyktų pagauti“, – neslėpė pykčio moteris.

Kaupiama operatyvinė informacija

Rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo pavojingu visuomenei būdu, už tai gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.
Nusikaltėlį bandyta surasti į įvykio vietą pasikvietus policijos kinologą su tarnybiniu šunimi. Šis  aptiko pėdsakus, tačiau daugiau pareigūnai įvykių nekomentuoja – vyksta tyrimas.
Kaip informavo rajono policijos komisariate, pirmadienį įtariamasis padegimu dar nebuvo nustatytas.
„Kriminalistai dirba savo darbą, kuris paprastai nėra afišuojamas, tikrinama visa gaunama informacija, tačiau įtariamojo kol kas nustatyti nepavyksta. Gyvenvietėje juk negalime įrengti policijos posto ir tikrinti visus gyventojus, galime tik tikėtis, kad operatyvinė informacija vis dėlto leis nustatyti padegėją“, – situaciją komentavo Policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.
Anot pareigūnų, vienintelė šiuo metu išeitis – burtis patiems gyventojams ir sutemus stebėti aplinką gyvenvietėje.

2 Atsakymai į “Užlieknės kaimą įbaugino padegėjas”

  1. Jurgis parašė:

    Nu geras, pasak pareigūnų, vienintelė išeitis – burtis patiems gyventojams ir sutemus stebėti aplinką… Jei čia vienintelė išeitis – siūlau atleisti visus iš mokesčių mokėtojų išlaikomus policijos komisariato darbuotojus, o policijos komisariato pastatą išnuomoti kokiai nors ,,Rimi” ar IKI. O nuo vagių, žulikų, pagegėjų ir kitokių kenkėjų, pasak pareigūnų, susibūrę apsisaugosim patys… Kas gali paneigti, kad siūloma grįžti prie linčo teismų?

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    TIK JAU NE KAZBARIS TVARKA PADARYS AMZINAI MIEGANTIS LOKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*