Užsitęsusi sausra – pavojus miškams

Mažeikių rajone šiais metais ugniagesiai gelbėtojai gesino 89 gaisrus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sausi orai kelia nerimą miškininkams – šalyje paskelbtas ketvirtos klasės miškų gaisringumas. Pastarosiomis dienomis mūsų rajone miškas degė jau du kartus.

Gesino miško paklotes

Pirmasis miško gaisras kilo balandžio 20-osios pavakarę Geidžiuose – žmonės pranešė, kad dega pernykštė žolė, tačiau atvykusiems ugniagesiams teko gesinti ne tik žolę, bet ir jau pradėjusią liepsnoti miško paklotę.
Gaisras buvo pastebėtas laiku – darbai gaisravietėje truko kiek daugiau kaip pusvalandį, išdegė nedidelis plotas žolės ir miško paklotės, ugnis taip pat suniokojo kelis sausuolius medžius ir pamiškėje sukrautus žaginius.
Kitas miško gaisras kilo pirmadienį, apie pusę keturių vakaro, Kušlėnuose. Ir čia ugnis į mišką persimetė nuo degančios pamiškėje žolės. Kadangi gaisras sparčiai plito, o vandenį jam gesinti teko vežti tris kilometrus – iš artimiausio vandens telkinio, į įvykio vietą buvo suvažiavę net trys ugniagesių gelbėtojų ekipažai.
Per gaisrą 80 arų plote išdegė miško paklotė ir žolė.
Pirmadienį Ukrinuose židikiškiai ugniagesiai gesino net septyniose vietose padegtą šieną.

Paskelbtas didelis gaisrų pavojus

Didžiojoje Lietuvos dalyje įsivyravus ketvirtos klasės (didelis gaisrų pavojus) iš penkių miškų gaisringumui ir besitęsiant sausiems orams, valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija stiprina miško apsaugą nuo gaisrų. Įmonė kartu su kitomis institucijomis organizuoja reidus, skirtus gaisrų prevencijai bei kontrolei, ir prašo visų Lietuvos gyventojų apdairiai elgtis su ugnimi.
„Tokiu sausu oru pernykštė žolė yra kaip parakas, uždegta plinta akimirksniu ir kelia pavojų patiems žmonėms, pastatams, žaibiškai gali persimesti į durpynus, miškus, pagauti sausą miško paklotę ir išplisti didžiulėje teritorijoje“, – apie miškuose kylantį pavojų informavo Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos skyriaus specialistas Dainius Adžgauskas.
Miškininkai ragina visus gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose ir miškuose, nedeginti pernykštės žolės, pastebėjus deginamą žolę ar miške kilusį gaisrą, iš karto apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Miško gaisrų – dvigubai daugiau

Mažeikių rajone šiais metais ugniagesiai gelbėtojai gesino 89 gaisrus, 43 iš jų kilo atvirose teritorijose, du kartus degė miškas (pernai per tą patį laikotarpį gaisrų atvirose teritorijose buvo 52, miško gaisrų išvengta).
Šiais metais, iki balandžio 19-osios, Lietuvos miškuose jau kilo 63 gaisrai, nuniokoję bendrą 76 hektarų plotą. Miško gaisrų skaičius šiemet dvigubai didesnis nei pernai, o ugnis pažeidė dešimt kartų didesnį miško plotą: 2018 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruoti 27 miško gaisrai vos 8 hektarų bendrame plote.
Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių, tarp jų ir Mažeikių, priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai šiais metais pagal gautus pranešimus apie galimus gaisrus į įvykio vietą važiavo daugiau kaip 110 kartų, pagrindinė šių gaisrų priežastis – beatodairiškas pernykštės žolės deginimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto