Vaikų gynimo dieną – labdaringas koncertas

Marius Petrauskas kviečia mažeikiškius nelikti abejingais ir atvykti į labdaros koncertą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trečiadienį Mažeikių kultūros centre vyks nemokamas labdaringas renginys „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“. Jis rengiamas siekiant praskaidrinti sunkiai besiverčiančių mažeikiškių šeimų kasdienybę ir surinkti lėšų labdarai.

Pasiūlė savo pagalbą

Idėjos Mažeikiuose Vaikų gynimo dienos proga surengti labdaros koncertą sumanytojas – realybės šou „Dangus“ dalyvis, projekto „Lietuvos talentai 2011“ nugalėtojas dainininkas Marius Petrauskas.
Tam impulsas buvo prieš keletą mėnesių socialiniame tinkle „Facebook“ pamatytas viešosios įstaigos „Ištiesk gerumo ranką“ savanorės mažeikiškės Rasos Gabalienės visuomenei paskelbtas prašymas. Moteris tų, kurie gali pasidalinti, prašė pagelbėti sunkiai besiverčiančioms šeimoms rūbais ir būtiniausiais daiktais.
„Aš jai ir parašiau, kad galėčiau prisidėti. Tik tiek, kad mano tas prisidėjimas ir pagalba – iš muzikinės pusės. Ne kartą esu lankęsis ir dainavęs vienos Vilniaus ligoninės onkologiniame skyriuje, važiavau į Telšių, Nemenčinės vaikų namus. Žodžiu, pasiūliau idėją surengti kokį labdaros renginį, į jį pakviesti sunkiai besiverčiančias šeimas su vaikais, kad prasiblaškytų, pasiklausytų koncerto“, – pasakojo M. Petrauskas.

Nepajautė džiaugsmo

Atlikėjas gavo organizacijos „Ištiesk gerumo ranką“ direktoriaus vilniečio Algimanto Patacko telefono numerį, paskambino jam, išdėstė savo idėjas ir taip užsimezgė bendradarbiavimas. Buvo sumanyta Vilniuje Motinos dienos proga surengti šventę neįgalioms mamoms ir joms bei visuomenei parodyti, kad neįgalus žmogus nėra „nurašytas“.
Pataręs organizatoriams neieškoti ir nesinuomoti garso ir apšvietimo įrangos, nes tai brangiai kainuoja, mažeikiškis pasisiūlė atvažiuoti iš Mažeikių į Vilnių su savo įgarsinimo bei apšvietimo aparatūra ir dar pažadėjo padainuoti.
„Renginys buvo šaunus, viskas vyko sklandžiai. Bet kaip atlikėjas aš nepajutau to gero jausmo, kai atvažiuoji, padainuoji publikai ir išeini jai atidavęs viską, ką galėjai. Manau, kad taip atsitiko todėl, kad galva buvo užimta tais techniniais rūpesčiais – apšvietimo įrangos statymu, įgarsinimu ir panašiai. Žodžiu, grįžau į Mažeikius, pailsėjau, viską apgalvojau ir kilo noras kažką tokio surengti ir čia“, – prisiminė M. Petrauskas ir sakė į sumanymą pasinėręs visa galva.

Įvairi programa

Pirmą kartą savo iniciatyva organizuojantis tokį renginį atlikėjas supranta: vienas lauke – ne karys. Ir dėkoja visiems šią idėją palaikantiems gerais žodžiais, patarimais, prisidedantiems savanorišku darbu, finansine parama.
„Kviečiau ir prašiau atvykti koncertuoti tuos žmones, kurie neatsisakys, kurie po renginio nesakys, kad mums čia kažko trūko, kad kažkas buvo ne taip. Ne paslaptis, kad jie čia atvažiuos savo lėšomis, nes pinigų jiems sumokėti neturime“, – sakė vienas pagrindinių koncerto organizatorių.
Planuojama, kad ateinančius į šventę pasitiks kojūkininkai iš Vilniaus. Koncerte dalyvaus ir mažeikiškius savo pasirodymais džiugins praėjusių metų „Lietuvos balso“ nugalėtoja mažeikiškė Justina Budaitė, šokių studijos „Ritmas“ ir „Spindulys“, dainų studija „Kregždutė“, Vidmanto Alčauskio vadovaujamas Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras, mentalistas Rytis Rafaelis ir būrys kitų atlikėjų.

Kviečia nelikti abejingais

Pasak pašnekovo, renginio metu bus padėtos aukų dėžutės ir galintys paaukoti pinigėlių galės tai padaryti. Už surinktas aukas bus perkami sunkiai besiverčiančioms šeimoms reikalingi daiktai – pavyzdžiui, kad ir sauskelnės mažyliams.
Be to, renginio metu bus apdovanotos trys vargstančios, bet labai besistengiančios kabintis į gyvenimą, negirtaujančios ir dorai vaikus auginančios šeimos. Šias šeimas pažįsta ir išrinko organizacijos „Ištiesk gerumo ranką“ savanorės, važinėjančios po visą Mažeikių rajoną, renkančios ir dalijančios labdarą.
„Nelikite abejingais. Nė vienas nesame apsaugotas nuo nelaimės. Šiandien, atrodo, esi stiprus, tvirtai stovi ant kojų, o štai, pavyzdžiui, sudega tavo namas… Ir lieki stovėti ant gatvės. Kas tau padės? Žmonės. O jeigu pats niekam neištiesei gerumo rankos, kaip gali kažko tikėtis iš kitų? Žodžiu, nesityčiokime, nenurašykime vieni kitų, pagelbėkime“, – ragino pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*