Lopyti duobėto kiemo neskubama

Autorės nuotr.

Daugiabučių namų kiemų ir į juos vedančių įvažiavimų būklė kelia rajono gyventojų aistras. Vos viešojoje erdvėje paskelbiama informacija apie vieno ar kito daugiabučio kiemo ar keliuko remontą, žmonės, kaip įmanydami, stengiasi atkreipti savivaldos atstovų dėmesį į situaciją būtent jų daugiabučio kieme.
Ne išimtis – ir Draugystės gatvės 40-ojo namo gyventojai.

Bėdos – dėl duobių ir potvynių

Žmonės sako, kad kiekvienam sava žaizda yra pati skaudžiausia. Tokią žaizdą – nudėvėtą, duobėtą keliuką, vedantį pro jų kiemą, turi Draugystės gatvės 40-ojo namo gyventojai.
Į redakciją kreipėsi šio namo gyventojas Virgilijus ir išdėstė savo bei kaimynų problemas.
Pro Mažeikių choreografijos mokyklos pašonėje esančius Draugystės 38, 40 ir 42 daugiabučius namus vedantis kelias yra nutiestas taip, kad ties viduriniu, 40-uoju numeriu pažymėtu namu, yra duobė. Į ją po lietaus ir didesnių liūčių suteka vandens perteklius ir susidaro bala. Tada neturėdamas kur nutekėti vanduo palei namo šaligatvius sunkiasi į žemę ir ima kauptis daugiabučio rūsiuose.
Namo gyventojai lietingą rugpjūčio dieną rodydami į kieme tyvuliuojančią balą sakė, kad ji dar, palyginus, nedidelė. Po didelių liūčių, kai transportas ir gyventojai „plaukia“ Žemaitijos, M. Daukšos, Taikos gatvėmis ir šaligatviais, į savo rūsius gelbėti ten laikomų daiktų, daržovių skuba, o gal tiksliau taip pat „plaukia“ ir Draugystės g. 40-ojo namo gyventojai. Net tada, kai sandėliukai per laiką išdžiūva, juose tvyro drėgmė, smarvė, o pelėsis ant sienų veši nuolat.

Kiek galėjo, lopė patys

Prieš kurį laiką kieme buvo įrengtas vandens surinkimo trapas. Tik, gyventojų nuomone, įrengtas jis buvo kone aukščiausioje kelio vietoje, todėl iš jo – jokios naudos.
„Toje baloje – didžiulės duobės. Jas, kaip galėjome, lopėme savo jėgomis ir lėšomis. Dabar tuo mūsų jau ir taip varganu keliuku į renovuojamos Choreografijos mokyklos teritoriją važiuoja sunkiasvoris statybininkų transportas. O važinėdamas suniokojo ir paskutinius, kiek jų buvo, duobių užtaisymus. Jau daug metų skęstam, vargstam, sunkiai pravažiuodami laužom automobilius ir nebežinom ką daryti“, – pasakojo mažeikiškis.
Pašnekovas tikino, kad ne kartą kreipėsi ir problemas išdėstė valdžios institucijų atstovams. Bet vieni į išsakomas problemas numoja rankomis sakydami, kad tai ne jų kompetencijos klausimai. Kiti vis žada atvykti ir vietoje pasižiūrėti, kokia yra situacija, tačiau taip ir neatvyksta.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Lopyti duobėto kiemo neskubama”

 1. priminkit parašė:

  Šiemet į kiemus asfaltuotojai dar nebuvo įvažiave, tiesa ar ne?

 2. Vytautas parašė:

  sutvarkius duobes prasideda auto lakstymas,o tai pavojus vaikams,tad duobės daro prevencija nutrūktgalviams.žodžiu tyliai linguojam ir kiek išgelbėtų gyvybių.taip.kad duobikės ne vien blogis lakstūnams

 3. ko parašė:

  jūs norit?Čia juk mažeikiai,ne kokia Kelmė.N.Akmenė , Šilalė ar dar koks bažnytkainmis :DDDDDDDD

 4. Lopata parašė:

  Mažeikiuose NIEKADA nelopoma vasarą. Trūksta lėšų. Kiemai tvarkomi tik pasnigus ar kai būna šlapia o gruntas normaliai įmirkęs. Maždaug lapkričio-gruodžio mėnesiais. Iš pinigų kurie skirti gaminti druskų putrą iš sniego keliuose. Todėl kad kitais mėnesiais trūksta lėšų. Arba smegenų.

 5. išsiaiškinkite ,kam teisiškai priklauso statiniai, gatvės ,šalia gyvenamųjų daugiabučių parašė:

  ,o tada savininkas turi vykdyti pareigas. Beje savo kieme ne tik tvarkausi, bet ir už kiemo ribų šaligatvius tvarkau, žolę pjaunu iki gatvės.Kokios problemos ,bambekliai?Kokiam čia virgiui padėka?tam ,kuris dirbo vandens tinkluose, ir skaitliukus atsukinėjo ?Baikit Mažeikių ,,rinkėjai” burnoti ir rašliavoti. Eikite kiemus ir aplinkiemius tvarkytis.

 6. Jazminas parašė:

  Bent VIENUS metus savivaldybė skirtų didesnę dalį biudžeto kapitaliniam kiemų tvarkymui. Naujam asfaltui, naujiems šaligatviams ir apšvietimo įrengimui. Parkai ir viadukai gali palaukti, visiškai gyventojų komfortui neprioritetiniai projektai. Nes dabar tokia situacija, kad ir mašinos laužomos, ir praeivių kojos laužomos. Kai kuriuose kiemuose tokios duobės, kurioms lopymas jau nebepadės ir kam kišti pinigus? Šaligatvių situacija dar baisesnė, jų beveik nėra! Reikia žiūrėt po kojom, kad galvos neprasiskelti, o apie pravažiavimą dviračiu ar vežimėliais nėra kalbos. Na su apšvietimu ir taip žino, kas eina į darbą anksti ryte… siaubo filmas.

 7. Haris parašė:

  Ka veike ankstesnes valdzios, ka veike opozicija, kad Mazeikieciu kiemai kaip po karo. Tegu buve valdzioje pasiima kastuvus ir eina lopyti gatves.

 8. Tai pirmyn parašė:

  Žmonės mieli, tai bent kartą oficialiai kreipkitės į tą savivaldybę su prašymu atlyginti jums už tuos sulaužytus automobilius ir išsireikalaukit. Jei vienam kitam atlygins žalą, gal daugiau motyvacijos turės remontuot.

 9. Irena parašė:

  Gamyklos gatvėje ties 11 ir 13 namais siaubingos duobės, galima ir ratus pamesti, domina kas mokės už laužomų automobilių remontą.

 10. Algimantas parašė:

  Žemaitės gatvė prieš Laisvės gatve dėl duobių tuojau bus nepravažiuojami.

 11. oho parašė:

  Matyt valdzia ten nevazineja arba uzsiima ale svarbesniais reikalais…

 12. Danutė parašė:

  Ačiū Virgilijui ir santarvės laikraščiui.Gal kas nors susirūpins ir padės mums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*