Valdžia skelbia karą bebrams

Tokias bebrų užtvankas galima išvysti ir miesto pašonėje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių miestą ir Tirkšlius užplūdusius bebrus nutarta gaudyti specialiais spąstais ir šunimis.
Anot specialistų, bebrai yra rimta ekologinė nelaimė: dėl jų kaltės supūdomi tūkstančiai hektarų miškų, užliejamos pievos ir ganyklos, pelkėmis virsta kraštovaizdis, nuostolių patiria gyventojai.
Dar anksčiau paskelbta kova su varnomis didelės naudos nedavė.

Išduoti leidimai

Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis informavo, kad dėl mažeikiškių problemų, kurias sukelia bebrai, buvo kreiptasi į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentą – imtis atitinkamų veiksmų prieš šiuos gyvūnus galima tik turint departamento leidimą.
„Gavome išvadą ir leidimą nuo vasario 10 dienos iki balandžio 15 dienos ir nuo rugpjūčio 1 dienos  iki 2017 metų balandžio 15-os vykdyti bebrų gausos reguliavimą juos medžiojant šunimis, gaudant selektyviniais spąstais, ardant neperspektyvias bebravietes Mažeikių miesto teritorijoje. Neperspektyvios – tai tos, kurios daro žalą pasėliams, miškams, melioracijos įrenginiams“, –  paaiškino skyriaus vedėjas.
Kiek vėliau toks leidimas buvo išduotas ir dėl bebrų populiacijos reguliavimo Tirkšliuose.

Bebrai braunasi į miestą

Z. Kristutis teigė: tai, kad nuo bebrų kenčia kaimo žmonės, yra nieko naujo. Tačiau Mažeikiuose ši problema ėmė ryškėti tik pastaraisiais metais – ypač netoli durpyno gyvenantiems žmonėms.
„Statybos, sklypai ėmė brautis durpyno, kur gyvena bebrai, link. Todėl ir tos žalos ėmė daugėti“, –  pastebėjo pašnekovas.
Tačiau ankstesniais metais mieste imtis drastiškų priemonių prieš bebrus netekę. Jeigu kreipdavosi koks gyventojas dėl šių gyvūnų daromų nepatogumų, Z. Kristutis patardavo išardyti neperspektyvias bebravietes ir to pakakdavo.
Jau praėjusiais metais buvo pradėta svarstyti apie rimtesnes priemones, nes pastebėta, kad bebrai vis labiau braunasi į miestą: bebraviečių aptinkama netoli Valstybinės maisto ir veterinarijos vaistinės, „Rimi“, „Norfos“ ir kitose miesto vietovėse. Jų statomos užtvankos semia aplinkines teritorijas, ypač problematiška po lietaus – nebėra kur nubėgti vandeniui.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Valdžia skelbia karą bebrams”

  1. apas parašė:

    Tas durpynas tai mano pirmoji darbo vieta prieš 60 metų.Reikės apsilankyti pas ten dabar gyvenančius bebriukus.

  2. Jei kas nežinojo parašė:

    Jei kas nežinojo, tai Mažeikių mieto teritorija yra ne Mažeikių miesto, o Mažeikių miškų urėdijos, tai jie atimdami iš gyventoju miesto valdas įveisia mišką ir taip prisideda prie bebru populiacijos, reikėtų ne tik bebrams spąstus užspęsti ir šunimis užpjudyti, bet ir tuos pačius miškų urėdijos valdininkus…

  3. nu jo parašė:

    jeigu kovos kaip su varnomis, tai ir valdziazmogiu siknos suslaps

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*