Vandens tiekėjas rūpinasi ne visais abonentais

Mažeikiškė Stefanija Sadauskienė ne pirmą kartą patiria nuostolių dėl jos kieme esančio vandentiekio šulinio, iš kurio atšakos eina ir į kai kurių kaimynų sodybas. Moteris įsitikinusi, kad trasos gedimus turėtų likviduoti vandenį tiekianti bendrovė. Jos atstovai teigia, jog neprivalo rūpintis svetimu turtu. TRASA – KONFLIKTŲ PRIEŽASTIS
Pramonės gatvės gyventoja S. Sadauskienė suskaičiavo, kad dėl jos kieme esančios trasos gedimų be vandentiekio vandens bene savaitę buvo likusios septynios šeimos.
Ne visi kaimynai ramiai laukė, kol bus likviduota avarija. Viena moteris net buvo užsipuolusi Sadauskienę, žadėjusi langus išbarškinti, jog ši vamzdyno netvarkanti.
„Nejaugi aš turėsiu tvarkyti visų kaimynų atšakas vien todėl, kad jos eina per mano kiemą? Už jos atkasimą sumokėjau 200 litų. Manau, savo abonentais turi rūpintis vandens tiekėjas“, – įsitikinusi moteris.
S. Sadauskienė prisiminė praėjusiais metais su vienu kaimynu kilusį konfliktą, kai trūko į jo sodybą einanti atšaka. Iškilo klausimas, kas turėtų atkasti trasą. Neradus kompromiso, kaimynas atsivedė atšaką iš kitos gatvės.

ATSAKYMAS IŠKĖLĖ KLAUSIMŲ
S. Sadauskienė, pastebėjusi, kad trasa praleidžia vandenį, apie tai pranešė „Mažeikių vandenims“. Bendrovės atstovai vietoje įvertino situaciją, sustabdė vandens tiekimą ir liepė atkasti trasą. Moteris kreipėsi į bendrovės direktorių, kitus administracijos darbuotojus. Visų atsakymas buvo toks pat: tavo teritorija – tavo problema.
Dar buvo pasakyta, kad trasą atkastų tik tokiu atveju, jeigu prie jos galėtų privažiuoti. Po tokio paaiškinimo moteriai kilo dar daugiau klausimų.
„Taip ir neaišku: mums ar „Mažeikių vandenims“ priklauso tvarkyti vamzdyną“, – moteris prašė šito išsiaiškinti „Santarvės“.

PRIŽIŪRI TIK SAVO TINKLUS
UAB „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Algis Kozlovas „Santarvę“ informavo, kad Pramonės gatvės individualių namų gyventojai patys yra įsirengę vandentiekį, todėl trasos yra jų nuosavybė. Remontuoti, prižiūrėti ne savo turtą bendrovei nepriklausą.
„Kai trūksta vamzdis vonioje, pats žmogus ieško, kas jį sutvarkytų. Analogiška situacija ir individualiose vandens tiekimo trasose. Mes prižiūrime tik savo tinklus“, – paaiškino pavaduotojas.
Tik kai per individualią valdą eina „Mažeikių vandenims“ priklausanti trasa, bendrovės žmonės turį teisę dirbti privačioje teritorijoje.
„Teritorijos plane, servitutuose pažymėta, kad bet kada galime atlikti kasinėjimo darbus nuo trasos 5 metrų atstumu į vieną ir į kitą pusę“, – paaiškino pavaduotojas.

PADEDA GERANORIŠKAI
A. Kozlovo teigimu, daugelis individualių namų gyventojų naudojasi nuosavomis vandentiekio trasomis, kurios buvo nutiestos sovietiniais metais.
„Vamzdynai sensta, todėl vis daugiau kyla problemų dėl jų eksploatavimo, tvarkymo. Ko gero, man dar neteko matyti nė vienos privačios trasos, kuri būtų paklota pagal visus reikalavimus“, – pastebėjo pašnekovas.
A. Kozlovas patikino, kad bendrovei svarbus kiekvienas abonentas. Dėl to bendrovė, bėdai iškilus, padedanti ir privačių vandens tinklų savininkams.
„Būtume atkasę ir Sadauskienės trasą, tačiau su technika ten privažiuoti negalėjome. Neturime tokios brigados, kuri galėtų kastuvėliais ar šaukštais kasti“, – replikavo pavaduotojas.

GALIMA SUDARYTI SUTARTĮ
Vandens tiekimo ir nuotėkų šalinimo sutartyje nėra aptartas privačių tinklų aptarnavimas, nors ir nurodyta, kad abonentas, pastebėjęs gedimus, privalo nedelsdamas apie tai pranešti tiekėjui.
Bendrovės direktoriaus pavaduotojas A. Kozlovas paaiškino, kad su visais abonentais sudaromos vienodos, t.y. tipinės sutartys. Jeigu privačių trasų savininkai pageidautų, dėl jų priežiūros būtų sudaryta atskira sutartis. Tačiau tokios paslaugos nėra populiarios, nes už jas tektų mokėti.

TINKLŲ SAVININKAI GALI KEISTIS
„Mažeikių vandenys“ ne kartą yra svarstę galimybę savo nuosavybėn perimti privačias vandens trasas. Bendrovė yra sulaukusi ne vieno tokio siūlymo.
„Kol kas vyksta derybos. Individualių namų savininkai už trasas norėtų gauti po kelis tūkstančius litų. Mums neapsimoka brangiai pirkti senų vamzdynų, nes, norint juos tinkamai sutvarkyti, reikėtų nemažai investicijų“, – sakė A. Kozlovas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Anot S. Sadauskienės, sutartyje nenurodyta, jog ji turėtų pati prižiūrėti vandentiekio trasą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto