Varnų tema – skirtingi atsakymai

Iki pirmadienio miesto parkuose bei kitose viešose vietose išardyta keli šimtai varnų ir kovų lizdų. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Vietos valdžia ne pirmus metus demonstruoja bejėgiškumą, iš miesto vejant varninių paukščių kolonijas. Aplinkos apsaugos ministerija mano, kad esamų priemonių užtenka, tačiau ne visur jos efektyviai išnaudojamos. Tarp tokių įvardijamos ir paukščių baidymas bet kokiu metu, neleidžiant jiems įsikurti.  
„Santarvė“ išsiaiškino, kad tokios priemonės – tik teorija. Šiaulių aplinkosaugininkai terminus yra nustatę ir paukščių baidymui.    

Šiemet kiek anksčiau nei įprastai mūsų mieste pradėta kova su varniniais paukščiais, nes leidimo į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentą kreiptasi tuoj po Naujųjų metų.
Aplinkosaugininkai Mažeikių rajono savivaldybei leido iki kovo 1-osios miesto parkų ir skverų teritorijose reguliuoti varninių paukščių – varnų ir kovų – populiaciją, ardant jų lizdus, naudojant pirotechniką bei kitas garsinio atbaidymo priemones. Tačiau taikyti šias priemones leidžiama tik iki kovo 1-osios ir vėliau – nuo liepos 1-osios.
Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis, su „Santarve“ kalbėdamas apie kovą su varniniais paukščiais, pastebėjo, kad jas išvyti iš miesto beveik neįmanoma. Varnos – atkaklūs paukščiai, net sunaikinus lizdus, jos grįžta į senąsias vietas.
„Kai gauname leidimą, nei varnų, nei kovų dar nebūna. Neatsitiktinai pirmasis pavasario mėnuo vadinamas kovu, nes kovo pirmosiomis dienomis arba vasario pabaigoje kovai parskrenda ir pradeda sukti lizdus, dėti kiaušinius. Tačiau aplinkosaugininkai, kol paukščiai neišperėti, draudžia naikinti lizdus. Nuo liepos 1-osios, kai paukščiukai jau būna išperėti ir išauginti, lizdų ardymas yra beprasmis“, – situaciją komentavo valstybės tarnautojas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Varnų tema – skirtingi atsakymai”

 1. Juozukas parašė:

  rado problemą dėl varnų, pastatykite miesto seniūną parke ir nė vienos varnos neliks.

 2. vytas parašė:

  Pas mus pauksciai, gyvunai,sunys ,katinai auksciau zmogaus, tegul dergia einat parkeliu, parkelis tuo metu nepraeinamas.

 3. Zenius parašė:

  Bet bokstelis tai grynai mazeikiu stiliaus.

 4. as parašė:

  musu meras medziotojas ir nzn kaip reikia reguliuotu populiacija????? nors ka cia kalbet apie varnas. bebrai parkuose vien ko tik nepridaro :)

 5. klaunai parašė:

  Kovai sugrįžta tik po kovo 1d. Kažin ką ruošiatės baidyti iki to? Gal karbauskio klounus?

 6. Aš už kovus parašė:

  Paskaitykite, prisiminkite: https://gamta.lrytas.lt/fauna/2016/03/09/news/sugrizo-zmoniu-nekenciamas-ir-del-to-greitai-nykstantis-paukstis-841794/
  Pilkąją varną Vilniuje gali pamatyt beveik kiekviename mikrorajone, Mažeikiuose – jau beveik „nė su žiburiu“ :( Kuosų populiacija smarkiai mažėja dėl daugiabučių renovacijos, tai dar išnaikinkime pačius protingiausius paukščius kovus :( Ar užteks to, kad jau būtume laimingi? Manau, turėtume sugyventi su visais: ir vorais, ir kovais ….. Dažnai, pakeitus požiūrį, bjaurūs dirgikliai tampa neutraliais.

 7. :) parašė:

  Tas kranas ir tie du zmogeliai su fejerverkais baido varnas? Ir tai kainuojai daugiau nei 600 000 eur? Jop-ne Mazeikia o Ozas su burtininkais …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*