- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Varnų tema – skirtingi atsakymai

Iki pirmadienio miesto parkuose bei kitose viešose vietose išardyta keli šimtai varnų ir kovų lizdų. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Vietos valdžia ne pirmus metus demonstruoja bejėgiškumą, iš miesto vejant varninių paukščių kolonijas. Aplinkos apsaugos ministerija mano, kad esamų priemonių užtenka, tačiau ne visur jos efektyviai išnaudojamos. Tarp tokių įvardijamos ir paukščių baidymas bet kokiu metu, neleidžiant jiems įsikurti.  
„Santarvė“ išsiaiškino, kad tokios priemonės – tik teorija. Šiaulių aplinkosaugininkai terminus yra nustatę ir paukščių baidymui.    

Šiemet kiek anksčiau nei įprastai mūsų mieste pradėta kova su varniniais paukščiais, nes leidimo į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentą kreiptasi tuoj po Naujųjų metų.
Aplinkosaugininkai Mažeikių rajono savivaldybei leido iki kovo 1-osios miesto parkų ir skverų teritorijose reguliuoti varninių paukščių – varnų ir kovų – populiaciją, ardant jų lizdus, naudojant pirotechniką bei kitas garsinio atbaidymo priemones. Tačiau taikyti šias priemones leidžiama tik iki kovo 1-osios ir vėliau – nuo liepos 1-osios.
Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis, su „Santarve“ kalbėdamas apie kovą su varniniais paukščiais, pastebėjo, kad jas išvyti iš miesto beveik neįmanoma. Varnos – atkaklūs paukščiai, net sunaikinus lizdus, jos grįžta į senąsias vietas.
„Kai gauname leidimą, nei varnų, nei kovų dar nebūna. Neatsitiktinai pirmasis pavasario mėnuo vadinamas kovu, nes kovo pirmosiomis dienomis arba vasario pabaigoje kovai parskrenda ir pradeda sukti lizdus, dėti kiaušinius. Tačiau aplinkosaugininkai, kol paukščiai neišperėti, draudžia naikinti lizdus. Nuo liepos 1-osios, kai paukščiukai jau būna išperėti ir išauginti, lizdų ardymas yra beprasmis“, – situaciją komentavo valstybės tarnautojas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.