Viekšniuose – diskusija dėl malūno ateities

Autorės nuotr.

Viekšniškiai jau seniai skambina pavojaus varpais dėl miestelio simboliu tapusio, valstybės saugomo Viekšnių malūno: statinys privačios įmonės nuomojamas iš Mažeikių rajono savivaldybės, eksploatuojamas elektrai gaminti, tačiau yra neprižiūrimas.
Šių metų balandį nuomos sutartis baigsis, todėl dabar mąstoma, ko imtis toliau.

Pirmadienio vakarą Viekšnių seniūnijos salėje surengtas susitikimas. Jame dalyvavę viekšniškiai, Mažeikių rajono savivaldybės vadovai bei skyrių atstovai, verslininkai – ir dabartiniai malūno nuomininkai, ir besidomintys galimybe šį objektą pirkti, jei būtų paskelbtas aukcionas, diskutavo apie malūno dabartinę būklę, apie jo ateitį.
O galimybių, kokia ta ateitis, ir viekšniškiai, ir rajono vadovai mato kelias. Viena jų, kad malūnas galėtų likti Mažeikių rajono savivaldybės nuosavybe. Tačiau praktika rodo, kad tokiu atveju šio objekto lauktų ilgai trunkančios procedūros dėl atnaujinimo – projektų rengimas, reikalingų lėšų paieškos ir panašiai. Rajone yra ir pavyzdys – ilgai trukęs Renavo dvaro sodybos pastatų atnaujinimas.
Kitas kelias būtų paskelbti aukcioną ir malūną parduoti. Tačiau kas garantuos, kad pastatas, patekęs į privačių savininkų rankas, nebus dar labiau apleistas?
Mūsų rajone yra ir gerų, ir liūdnų atvejų. Tarp gerųjų minimas Sedos malūnas, po renovacijos prikeltas naujam gyvenimui. Tarp liūdnųjų – privatiems asmenims priklausantis ir kasmet vis labiau nykstantis Plinkšių dvaras.

Plačiau – penktadienio „Santarvės“ laikraštyje.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*