Viekšniuose penktą kartą paminėta Vaikų gynimo šventė

Iškilminga eisena nuo seniūnijos aikštės, kur stovi Biržiškų paminklas, patraukė į šventės vietą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šeštadienį Viekšniuose vyko 5-oji, jubiliejinė, Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė. Pirmą kartą toks renginys buvo organizuotas 2009 metais ūkininkui Antanui Dainiui priklausančioje teritorijoje, jo iniciatoriai buvo pats ūkininkas ir viekšniškis kalvis Česlovas Pečetauskas. Prieš penkerius metus ši šventė buvo skirta asocialių šeimų vaikams, ir joje dalyvavo tik 15 vaikų.

Šią birželio 1-ąją į renginį susirinko kur kas gausesnis būrys viekšniškių vaikų. Prie šios šventės organizavimo prisidėjo ir Viekšnių bendruomenės taryba bei Viekšnių kultūros centras.


Nuo miestelio centro – į šventės vietą

Iškilminga eisena nuo seniūnijos aikštės, kur stovi Biržiškų paminklas, patraukė į šventės vietą –prie kapinių esančią ūkininkui A. Dainiui priklausančią teritoriją. Eisenos priešakyje žygiavo Viekšnių gimnazijos jaunųjų šaulių kuopa, vadovaujama Antano Šliažo. Jaunuolių rankose plaikstėsi Lietuvos, Viekšnių ir Žemaitijos vėliavos. 
Paskui šaulius žengė Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras su savo vadovu Algiu Voveriu. Su savo įspūdinga technika juos lydėjo Mažeikių motociklininkų asociacijos „Juodvarniai“ baikeriai.
Atvykus į šventės vietą, kur jau laukė nemažai jos dalyvių, buvo uždegtas aukuras, jauniesiems šauliams duota komanda pakelti vėliavas. Šventę pradėjo jos vedėja Viekšnių bendruomenės tarybos narė Irena Lagno. Jos talkininkės buvo vaikų džiaugsmas – Viekšnių kultūros centro darbuotojų Virginijos Mockuvienės įkūnytas superherojus Betmenas, tapęs pop kultūros veidu, ir Rimos Šiuipienės – žaliaplaukis klounas.


Organizatoriai žadėjo vaikų neužmiršti

Šventės dalyvius, vaikus ir jų tėvelius su 5-ąja, jubiliejine, vaikų gynimo dienos švente pasveikino šių „namų“ šeimininkas A. Dainius. Jis pažadėjo mažiesiems, kad ir ateityje jų neapleis.
 Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius už tai, kad jau penktą kartą vaikams dovanojama tokia šventė, padėkojo jos pirmiesiems rengėjams A. Dainiui ir Č. Pečetauskui. Pastarasis prisiminė pirmąsias šventes, kada buvo pašventintas čia stovintis koplytstulpis, kada kartu su vaikais buvo sodinamos pušaitės, kurios šiandien jau gerokai ūgtelėjusios.
Viekšnių bendruomenės pirmininkas Leonidas Maneikis taip pat pasidžiaugė, kad graži Česlovo ir Antano iniciatyva tęsiama ir jau tapo tradicija.
Viekšnių kultūros centro direktorė Birutė Švažienė kreipėsi į tėvelius, prašydama padėti išsaugoti miestelį, kuris su kiekviena diena puošiasi ir gražėja. Kur daug metų stovėjo pradėti ir nebaigti statyti kultūros namai, o atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę nugriauti, šiandien pastatyta graži estrada. B. Švažienė patikino, kad kitais metais Tarptautinė vaikų gynimo diena tikrai bus švenčiama miestelyje šioje estradoje.


Nuo plieninių „žirgų“ iki sporto ir žaidimų

Didžiausio vaikų džiaugsmo sulaukė baikerių pasirodymas. Jis mažiesiems tapo pačia geriausia pramoga. Ant savo galingų „žirgų“ jie sodino po vieną, net po du vaikus ir aikštėje suko ratus. Eilutė norinčiųjų pasivažinėti ilgokai nemažėjo, kol pagaliau visų norai buvo patenkinti.
Vaikus Betmenas ir klounas pakvietė į ratelį, kur jie žaidė ir linksminosi. Po to visi pasižiūrėjo Viekšnių kultūros centro vaikų šokių kolektyvo teatralizuotą pasirodymą (vadovė R. Šiuipienė) apie tai, ką veikia vienos namuose likusios mergaitės, kai jų tėveliai išvyksta atostogauti. Šį kolektyvą pakeitė Užventės bendruomenės vaikai, vadovaujami Ingridos Burbienės, parodę nedidelę programėlę.
Baigiantis šventei A. Dainius už aktyvų bendradarbiavimą bendruomenės veikloje, sporte asmeniniais prizais (sportiniais kelioniniais krepšiais) apdovanojo moksleivius Godą Šiuipytę iš Palnosų, Eglę Kazlauskaitę iš Užventės, Gedminą Lukošių, Godą Liaugminaitę ir Dainorą Turauskaitę iš Viekšnių. Po prizų įteikimo vaikai buvo pakviesti į sporto aikštelę, kur vyko atrakcionai ir žaidimai.
Pailsę nuo žaidimų šventės dalyviai buvo pavaišinti kareiviška perlinių kruopų koše.
Bernarda PLASTININA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video