Vienos žvakutės akcijos tikslas – švaresnė aplinka

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Artėjant Vėlinėms iš prekybos centrų, turgaviečių šluojamos žvakės, gėlių vainikai, puokštės. Praėjus kuriam laikui, visa tai nukeliaus į sąvartynus.
Tokia situacija susirūpinusi asociacija „Lapkričio 2-osios draugija“ savo artimuosius, išėjusius anapilin, per Vėlines siūlo pagerbti kukliai – viena žvakute.

Asociacija „Lapkričio 2-osios draugija“ ne vieneri metai artėjant Vėlinėms kviečia savo artimųjų kapų nepaversti stiklo ir plastmasės sąvartynu.
Tuo pačiu metu pagyvėja ir žvakių verslas. Rinka kasmet pasipildo vis nauja produkcija: žvakės plastmasiniuose ir puošniuose įvairių spalvų, įvairių dydžių ir formų indeliuose, dekoruotuose angelais ir kryželiais. Žmonės negaili ir įspūdingų sumų – kad tik iš kitų išsiskirtų.
Asociacijos pirmininkas Vladas Kaminskas kritiškai vertina tokią situaciją, nes ji susijusi su gana dideliu gamtos teršimu. Jo teigimu, galima tiesiog nupirkti vieną stacionarią žvakę kapui, tada tereikės viduje keisti tik pačią parafino žvakę kita. Jeigu viename kape palaidoti du ar trys žmonės, nebūtina nešti kiekvienam atskiro indelio. Galbūt vienas indelis visiems trims ar dviem yra pakankamas pagarbos simbolis.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*