
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka
Patvirtinus naująjį socialinį modelį, nuo sausio 1 dienos įsigalios naujas Užimtumo įstatymas. Pagal jį nebeliks viešųjų darbų programos. Taigi, dabar šiuos darbus atlieka ir galimybe užsidirbti pragyvenimui eurą kitą naudojasi paskutiniai bedarbiai.
Valdžios atstovai, kalbėdami apie šios programos ateitį, darbo neturinčių žmonių neskuba nei gąsdinti, nei raminti. Jiems ir patiems trūksta informacijos apie tai, kokios bus ir kaip bus įgyvendinamos viešųjų darbų programos alternatyvos.
Paspirtis – judėti į priekį
Įgyvendinant projektą „Santarvė“ – arčiau namų“, važinėjantis po rajono kaimus ir bendraujant su vietiniais gyventojais, kone kiekviename kaimelyje žmonės išsakė nuogirdomis bei spėliojimais, o ne tikromis žiniomis grindžiamus nuogąstavimus apie tai, jog neliks viešųjų darbų.
Darbo biržoje registruoti rajono gyventojai tikina: gyvenant atokiau nuo rajono centro, kai susisiekimas su miestu ribotas, o nuolatinio darbo nėra, galimybė bent kelis mėnesius padirbėti, tvarkant seniūnijų viešąsias erdves, labai svarbi.
Šioje programoje dalyvaujantiems, neretai mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems žmonėms mėnesį ar du gaunamas minimalus atlyginimas – šiokia tokia paspirtis kabintis į gyvenimą.
Be to, tai ir proga, kaip jie patys sako, išeiti „į žmones“, o ne vien suktis savų problemų rate.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.
Komentaras yra nebeaktualus, todėl neberodomas
Komentaras yra nebeaktualus, todėl neberodomas
Komentaras yra nebeaktualus, todėl neberodomas