Vietoj žvejybos laimikio – baudos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per dvi dienas šalies vandens telkiniuose konfiskuota beveik trys kilometrai tinklų, vienas iš brakonieriavimo atvejų užfiksuotas ir Mažeikių rajone.
Aplinkosaugininkai primena, kad nuo gegužės vidurio panaikinti kai kurių žuvies rūšių žvejybos draudimai, tačiau kokias ir kiek žuvies galima sugauti, – žinoti būtina.

Praėjusio trečiadienio vidurnaktį Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pareigūnams Plinkšių ežere žvejojęs žmogus pranešė apie 2 pastebėtus asmenis, kurie vėlyvą vakarą vandenyje pastatė statomuosius tinklus.
Buvo surengta speciali aplinkosaugininkų pasala ir taip ryte sulaikyti du brakonieriai. Mažeikių rajono gyventojai buvo sugavę 11 karosų, 3 ešerius ir 15 plakių, tačiau nelegaliu laimikiu ilgai nesidžiaugė.
Kaip informavo Aplinkos apsaugos departamento atstovai, už pažeidimą brakonieriams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – penkių statomųjų tinklų ir medinės valties – konfiskavimu.
Plinkšių ežere žvejojusiems asmenis taip pat teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 140 eurų. Primenama, kad už draudžiamais žvejybos įrankiais arba draudžiamu metu sugautą lydeką ar kiršlį gali tekti sumokėti 145 eurų už vienetą, už karšį, lyną, karpį, šapalą ar žiobrį – po 60 eurų už vienetą, o sugauti ešeriai, karosai, kuojos, plakiai, raudės gali atsieiti po 9 eurus už kilogramą.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*