- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Vilhelmas Džiugelis neteko pareigų ligoninėje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį paskutinę dieną Mažeikių ligoninėje dirbo direktoriaus pavaduotojas administravimui Vilhelmas Džiugelis. Šio etato jis neteko dėl sveikatos apsaugos ministro griežtų sprendimų.
Pažeminta pareigomis ir direktoriaus pavaduotoja slaugai – Regina Meištienė.

Etatas sukurtas specialiai?

V. Džiugelis ligoninės direktoriaus pavaduotoju pradėjo dirbti 2011 metų rugpjūčio mėnesį. Beveik aštuonerius metus mediko išsilavinimą turintis politikas ėjo mero pareigas, jo kadencija baigėsi 2011-ųjų balandį.
Viešojoje erdvėje buvo spėjama, kad šis etatas sukurtas specialiai V. Džiugeliui. Ar jo įdarbinimas šiose pareigose nepažeidžia teisės aktų, aiškinosi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, tačiau pažeidimų neįžvelgė.
Iki išrinkimo meru V. Džiugelis ėjo Savivaldybei priklausančios viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas. Buvo konstatuota, kad Vietos savivaldos įstatymo nuostatos netgi suteikia garantiją buvusiems merams grįžti į iki išrinkimo meru eitas pareigas savivaldybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigose.

Pakluso ministro įsakymui

Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius „Santarvei“ paaiškino, kad sveikatos apsaugos ministras savo įsakymu patvirtino taupymo priemonių planą, į kurį įtraukta nuostata, kad jeigu ligoninėje yra iki penkių šimtų darbuotojų – priklauso tik vienas direktoriaus pavaduotojo etatas. Mažeikių įstaigoje – jų buvo trys: pavaduotojai slaugai, medicinai ir administravimui.
Kadangi ligoninėje dirba mažiau – 474 darbuotojai, liko tik vienas pavaduotojas – medicinai. Šias pareigas ir toliau eis Vytautas Džiugas.
„Buvusią pavaduotoją slaugai Reginą Meištienę perprofiliavome į vyriausiąją slaugos administratorę. Turime apie 250 slaugytojų. Slaugos procesas neatsiejamas nuo gydymo“, – apie pasirinkimus paaiškino įstaigos vadovas.

Vertino teigiamai

A. Lidžius patikino, kad įstaigoje pasiteisino prieš kelerius metus įsteigtas direktoriaus pavaduotojo administravimui etatas.
„Tai, kad šias pareigas ėjo Vilius, įstaigai pridėjo daug. Tai ne tik darbas su Savivaldybės administracija. Administravimo patirtis, eksmero ryšiai palengvino kontaktų paieškas. Manau, kad ligoninei tai bus savotiškas praradimas. Tačiau yra ministro įsakymas, jį privalu vykdyti“, – apie V.  Džiugelio darbą kalbėjo direktorius.
A. Lidžius teigė, kad ligoninėje yra vienas kitas laisvas etatas, pavyzdžiui, saugumo technikos inžinieriaus, medicinos auditoriaus, tačiau V. Džiugelis siūlymų likti įstaigoje atsisakė.

Dėl ateities neapsisprendęs

V. Džiugelis, kalbėdamas su „Santarve“, pretenzijų dėl prarastos kėdės niekam nereiškė. Teigė suprantąs, kad ministro įsakymus reikia vykdyti.
„Man pagal įstatymą priklausė direktoriaus vieta, kadangi jos nebuvo, liko alternatyva. O dabar gavosi taip, kaip gavosi. Ką pasiūlysi, jei pavaduotojo etato nebėra?“ – apie situaciją kalbėjo pašnekovas.
V. Džiugelis yra baigęs pediatriją, tačiau daugiau apie dvidešimt metų dirbo administracinį darbą: Savivaldybės gydytoju, poliklinikos direktoriumi, ligoninės vyriausiuoju gydytoju.
„Domiuosi netradiciniais gydymo būdais. Mano sielai tai artima. Gruodžio mėnesį bus ligoninės direktoriaus rinkimai, galbūt ateityje ir tiesioginiai mero rinkimai. Yra visokių pamąstymų“, – ką toliau veiks, dar nenusprendė medikas.
Paklausus, kiek tikri gandai, kad jis ruošiasi palikti Mažeikius, pašnekovas atsakė lakoniškai: „Nežinau. Turbūt, kad ne“.