Visų sveikatos priežiūros specialistų licencijavimas – tik formalumas?

Licencijavimas – viena iš priemonių, padėsiančių užtikrinti, kad sveikatos priežiūros specialistų paslaugos būtų saugios ir kokybiškos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Teisės akto projektas, kuriuo siūloma nuo kitų metų licencijuoti visus asmens sveikatos priežiūros specialistus, yra parengtas ir pateiktas visuomenei derinti. Siekiama reglamentuoti ir tų specialistų veiklą, kuriems iki šiol tai nebuvo privaloma.
Mažeikiškiai gydymo įstaigų vadovai mano, kad ši naujovė – tik formalumas. Ir dabar daugelis asmens sveikatos priežiūros specialistų turi licencijas bei profesionaliai teikia savo paslaugas ligoniams.

Kaip teigiama Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime, nuo 2020 metų planuojama licencijuoti tuos su sveikatos priežiūra susijusius specialistus, kuriems iki šiol nebuvo privaloma turėti licencijų.
Į šią specialistų kategoriją patenka kineziterapeutai, ergoterapeutai ir jų padėjėjai, slaugytojų padėjėjai, masažuotojai, dietistai, medicinos psichologai, medicinos biologai, medicinos genetikai, biomedicinos technologai, radiologijos technologai, optometrininkai, paramedikai ir skubios medicinos paramedikai.
Projekto rengėjų teigimu, šie sveikatos priežiūros specialistai tiesiogiai dalyvauja teikiant gydymo paslaugas, o jos turi būti saugios ir kokybiškos.
Siūlomas modelis yra analogiškas tam, kuris šiuo metu jau įgyvendinamas licencijuojant gydytojus, slaugytojus, akušerius, gydytojus odontologus bei burnos priežiūros specialistus.
Licencija užtikrintų, kad atitinkama veikla užsiimantis specialistas turi teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, yra įgijęs atitinkamą profesinę kvalifikaciją ir ją tobulina, neserga ligomis, trukdančiomis verstis atitinkama praktika.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Visų sveikatos priežiūros specialistų licencijavimas – tik formalumas?”

  1. v parašė:

    O psichinę būklę slaugytojų netikrina? Kai kurioms ypač blondėms turėtų tikrint ir prie žmonių neprileist

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*