Visuotinei talkai mažeikiškiai teigia pasiruošę

Šį savaitgalį Mažeikių rajone vyks visuotinės švarinimosi talkos ir akcija „Darom 2011“. Jų metu bus tvarkomos miesto, gyvenviečių viešosios erdvės, miesto prieigos, gausesnio susibūrimo vietos, poilsiavietės, pamiškės, paežerės ir paupiai.
Trečioji švarinimosi akcija „Darom“ šiemet liko be pagrindinio rėmėjo, tad šiukšlių maišais, pirštinėmis talkininkams turi pasirūpinti pati Savivaldybė.

SUDARYTA KOMISIJA
Rajono mokyklos, gimnazijos į talką susiruoš jau rytoj, o pagrindinio talkininkų antplūdžio laukiama šeštadienį.
Talkoms organizuoti, jų darbui koordinuoti prie Savivaldybės sudaryta speciali komisija, kuriai vadovauja Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Kornelijus Kryžius, jo pavaduotojas ir akcijos „Darom 2011“ koordinatorius rajone yra Aurimas Daukantas. Seniūnijose už talkas atsako jų vadovai seniūnai, tad informacijos ar su talkomis susijusios pagalbos reikia kreiptis į juos.
Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje K. Kryžius sakė, kad visi norintys ir žadantys burtis talkai turėtų užsiregistruoti ir pranešti, kur ketina dirbti ir kur paliks atliekas (jei dar to nepadarė): apie tai bus informuoti atliekų vežėjai – bendrovė „Mažeikių komunalinis ūkis“.
Didelį rūpestį talkų organizavimo vadovams kelia prie atliekų konteinerių paliekamos nebenaudojamos automobilių padangos: jas, kaip ir pavojingas atliekas, pvz. šiferį, statybines atliekas, reikia pristatyti į stambiagabaričių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo ir rūšiavimo aikštelę, esančią Algirdo gatvėje. Iš privačių asmenų šios atliekos nedideliais kiekiais priimamos nemokamai.

TRŪKSTA SĄMONINGUMO
Akcijos „Darom 2011“ koordinatorius A. Daukantas sakė, kad Savivaldybė talkininkams nupirko septynis tūkstančius šiukšlių maišų: jie jau išdalinti mokykloms, netrukus pasieks ir seniūnijas. Lėšos maišams – pusantro tūkstančio litų – skirtos iš Savivaldybės Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.
Mažeikių mieste talka vyks 18-oje vietų.
Pasigirsta kalbų, esą jei aš nešiukšlinu, tai ir į talką nereikia eiti.
„Jei visi taip galvosim, toli tikrai nenužingsniuosim. Aš taip pat, ko gero, daugiau esu surinkęs nei išmėtęs. Jei sutvarkysime aplinką, kurioje praleidžiame savaitgalius, tai ir patiems bus smagiau gyventi“, – tikino A. Daukantas.
Akcijos koordinatorius priekaištavo žmonėms dėl sąmoningumo trūkumo: šiukšlių paliekama visur, kur tik poilsiaujama. Nors kai kur poilsiavietėse ir yra šiukšliadėžės, iki jų poilsiautojai niekaip nenueina.

RŪPESTĮ KELIA SODININKAI
Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas informavo, kad kaimuose aplinką žada tvarkyti bendruomenės, jos jau numačiusios, kokias teritorijas valys. Be to, prie talkos pasirengę prisidėti ir medžiotojai.
Seniūnas susirūpinęs nesąžiningais sodų bendrijų gyventojais, kurie šiukšles verčia palei geležinkelį. Ypač tai aktualu Kurmaičiuose.
„Savo teritorijas soduose žmonės susitvarkę puikiai, bet už jų tvoros velnias gali galvą nusisukti. Toks yra žmonių sąmoningumas: išnešiau iš savo kiemo ir papyliau bet kur. Tai yra baisiausias dalykas“, – piktinosi V. Kesminas.
Jo žodžiais, sodų gyventojų paliktas šiukšles iš geležinkelio pakelių turi kuopti geležinkelininkai – esą jau gėda prieš juos dėl mūsų žmonių.
Dar vienas ydingas įprotis – vežti šiukšles į miškus, pamiškes, pakeles ir jas ten išversti – tokia mažeikiškių praktika vis dar gyva, o pastatyti apsaugą prie kiekvieno miško – neįmanoma. Pastebėjus tokius pažeidėjus, seniūnas prašė užrašyti automobilio numerį ir pranešti seniūnijai arba policijai.

ATLIEKAS PRIIMS NEMOKAMAI
Bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika tikisi, kad šiemet šiukšlių bus mažiau nei ankstesniais metais – žmonės jau apsivalė, išvežė pagrindines šiukšles, dabar turi konteinerius.
„Jei pirmais talkos metais šiukšles vežėme mėnesį, pernai tik savaitę, dabar planuojame išvežti dar greičiau. Papildomos technikos neturime, tad žmonės dirbs savaitgalį ir po darbo valandų“, – tikino komunalininkų vadovas.
Talkos dieną mieste bus pastatyti penki papildomi statybiniai konteineriai, o žmonės šiukšlių išvežimą gali organizuoti patys ir vežti jas į Jėrubaičių sąvartyną: ten jos balandžio 16–19 dienomis bus priimamos nemokamai, tik prieš tai seniūnijose reikia pasiimti akcijos talonus.
Redakcijos archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto