Vogta alyva parduodama kaip dyzelinas

Gyventojai kviečiami nelikti abejingiems ir, pastebėjus prie elektros įrenginių įtartinus asmenis ir nutrūkus elektros tiekimui, pranešti policijai arba telefonu 1802. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atsigavo vagys, kurie iš elektros transformatorinių išleidžia aušinimo alyvą. Šią savaitę tokia vagystė įvykdyta iš elektros tiekėjams priklausančio pastato Bružų kaime.

Vagys buvo nuteisti

Vagysčių, kai iš elektros transformatorinių būdavo išleidžiama aušinimo alyva, mūsų rajone buvo gausu prieš dešimt metų: tokiu būdu buvo apvogta apie trisdešimt transformatorinių. Pareigūnai sulaikė du Akmenės rajono gyventojus, kurie už šias vagystes buvo nuteisti. Šią alyvą vagys kaip dyzeliną pigiau pardavinėdavo Mažeikių rajono ūkininkams.
„Prieš ketverius metus vėl kilo transformatorinės alyvos vagysčių banga apie Sedą ir Plinkšes bei kaimyniniame Skuodo rajone. Tada išsiaiškinome ir uždarėme vieną vyruką, kuris alyvą taip pat pardavinėjo kaip dyzeliną. Įspėjome žmones, kad ši alyva visiškai nepritaikyta vidaus degimo varikliams ir jiems daro nepataisomą žalą, neverta vaikytis mažos kuro kainos, reikia atsižvelgti ir į kuro kokybę“, – prisiminė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.

Žalą apmoka elektros vartotojai

AB LESTO informavo, kad per praėjusius metus dėl išorinės žmonių veiklos (vagysčių, chuliganizmo, kasybos darbų) trumpam be elektros energijos buvo likę daugiau kaip du šimtai tūkstančių elektros energijos vartotojų. Nusikaltėlių padarytą žalą apmoka visi sąžiningi elektros energijos vartotojai, patiriama nepatogumų dėl ilgapirščių sukeltų tinklo gedimų – gyventojams sutrikdomas elektros energijos tiekimas.
Pavogus alyvą, dažniausiai sudega transformatoriai, jų sutaisymas itin brangus, be to, nutrūkus elektros energijos tiekimui, nuostolių patiria vartotojai.
Praėjusiais metais alyvos vagysčių iš  transformatorinių mūsų rajone registruota nebuvo.

Prašo pranešti

Bendrovei bendradarbiaujant su teisėtvarkos pareigūnais, pernai šalyje išaiškinta 41 spalvotųjų metalų vagystė iš transformatorinių, šešiolika izoliacinės alyvos vagysčių, septynios oro linijų laidų vagystės. Administracinės teisės pažeidimų protokolai surašyti devynioms metalų supirktuvėms, o už neteisėtą bendrovės įrenginių supirkimą viena metalo laužo supirktuvė buvo uždaryta.
Bendrovės atstovai kviečia gyventojus nelikti abejingiems ir, pastebėjus prie elektros įrenginių įtartinus asmenis ir nutrūkus elektros tiekimui, pranešti policijai arba telefonu 1802.

One Reply to “Vogta alyva parduodama kaip dyzelinas”

  1. Darius parašė:

    Gudruciai tie Lesto ,padaryta zala apmoka vartotojai ,o suradus kaltininka(ir pateikus jam ieskini) ar tie nuostoliai grazinami zmonems kokiu nors pavidalu ???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*