Vokiečiai Mažeikiuose planuoja statyti biodujų jėgainę

Vokietijos bendrovės atstovai Savivaldybės vadovams ir specialistams tvirtino: jėgainė atitinka visus gamtosauginius reikalavimus. Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus nuotrauka.

Savivaldybėje trečiadienį apsilankė Vokietijos bendrovės KTG Agrar AG atstovai. Jie pristatė planuojamos statyti biodujų jėgainės Troškučių kaime projektą.

Laikomasi reglamentų ir aplinkosaugos reikalavimų

Mažeikių rajone planuojama statyti 3200 kW biodujų jėgainę, kurioje ketinama perdirbti apie 60 tūkst. tonų žaliosios masės.
Pagrindinis biodujų jėgainės produktas – biodujos, kurios naudojamos elektros ir šiluminei energijai gaminti.
Biodujų gamybai bus naudojami energetiniai augalai, žemdirbystės atliekos. Gamyba grįsta uždara sistema: jokio kvapo, jokių atliekų (panaudota biomasė yra labai kokybiškos trąšos).
Svečiai: KTG Agrar įmonių grupės Lietuvoje direktorius dr. Dietmar Luz, KTG  Agrar AG ir KTG Energie AG valdybos narys bei generalinis direktorius dr. Thomas Berger, gamybos vadovas Lietuvoje Thomas Rühl – akcentavo, kad visos jėgainės Vokietijoje buvo pastatytos vadovaujantis galiojančiais ES reglamentais bei Vokietijos įstatymas, ir garantavo, kad tokios pačios praktikos bus laikomasi ir Lietuvoje.

Viena pirmaujančių žemės ūkio bendrovių

„Mes labai didelį dėmesį skiriame tam, kad mūsų jėgainės neterštų gamtos, būtų laikomasi visų nustatytų reikalavimų, pradedant statybos reglamentais ir baigiant aplinkos apsaugos reikalavimais“, – sakė  dr. D. Luz.
Pasak bendrovės atstovų, KTG Agrar AG Vokietijoje ir Lietuvoje valdo daugiau nei 39 tūkst. ha dirbamos žemės ūkio paskirties žemės ir yra viena iš pirmaujančių žemės ūkio bendrovių bei didžiausia ekologiškų grūdų augintoja Europos Sąjungoje. Koncernas yra išvystęs integruotą verslo modelį: žemės ūkis – atsinaujinančių išteklių energija – maisto produktai.
Raseinių, Jurbarko rajonuose ir Mažeikių rajone, Bugenių kaime – bendrovės dirbama apie 8 tūkst. ha žemės ūkio paskirties žemės.

Projektas aktualus Mažeikiams

Rajono savivaldybės mero A. Tenio teigimu, biodujų jėgainės statybos Mažeikių rajone projektas yra aktualus rajono gyventojams dėl naujų darbo vietų kūrimo, atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos, planuojamų gana didelių investicijų. Be to, imponuoja ir uždaras gamybos ciklas, kuris nieko neatima iš gamtos.
Savivaldybės vadovas akcentavo, kad, norint įgyvendinti projektą, reikės atlikti poveikio aplinkai vertinimą, gauti Savivaldybės tarybos pritarimą bei projektą pristatyti Mažeikių rajono  gyventojams, atsakyti į jiems kilsiančius klausimus.

20 Atsakymų į “Vokiečiai Mažeikiuose planuoja statyti biodujų jėgainę”

 1. to gyventojai parašė:

  Per tokius niurzglius runkelius ir gyvenat kaip gyvenat. Pajudink šikną, o ne bumbėk, tada nereikės zysti kompensacijų visokių, nepatinka- kraustykis, kur nėra gamyklų – geriausia vieta tau – gūdus miškas. Ten niekas nemaišys, nebus pramonės ir galėsi prašys kad zuikučiai tau kompensacijas mokėtų, nes žolę valgo tavo teritorijoje. Kitaip ir nepavadinsi mulkių mulkis!

 2. AČIU parašė:

  Turime jau pakankamai smirdančias suskystintas naftos dujas ir baisiausią reketininką,kuris plėšia ir reketuoja eilinius mažeikiečius o ponai juokiasi ir reikaliukus aptarinėja Naftininkų gatvėje esančioje poliklinikos pastate kavinėje.Jos savininkas ponas iš sauridos………………..

 3. Juzis parašė:

  va va lenda runkeliai is visu kampu matai vel blogai smirdes ora uzters o kai patys prsisike vaikstot ir smirdit tai nematot tie kurie negausit “atkato” eikit piketuot

 4. gyventojai parašė:

  Turim Mazeikiu raj.teritorijoje Naftos perd.imone,o kokia nauda miestui? Tik smarve ir uztersta ora! O gyvenantys prie gelezinkelio daugiabuciuose dar ir dideli triuksma+ baisu kvapa,kai pravaziuoja cisternos su chem.medziagom nesandariai uzdarytos kencia! O kokia nauda tiems gyventojams? Vyksta namu renovacijos,ar Naftos im.negaletu kompensuoti gyventojams uz tas kancias? Namai, isjudinti pravaziuojanciu pakrautu cisternu,namai vibruoja,skamba indai bufetuose,tai ka tai reiskia?,O renovatoriai nama lipdo kazkokiom vatom,tipo pamatai sustipres,? Baisu darosi gyventi tokiuose namuose,kaip salia parako statines…Tokius namus senai laikas butu griauti,o ne renovuoti,taip kaip Rusijoje. Ka musu Valdininkai nezino siu namu gyventoju padeties? O gal laukia kada ivyks nelaime?

 5. ox parašė:

  Nauja vasiukų istorija,nejaugi jau pamiršote projektą gamyklos statybai,kuris savivaldybei kainavo tik 200000Lt

 6. Užkniso „Santarvės“ svetainė parašė:

  Matai visus komentarus – negali komentuot, matai tris komentarus – gali komentuot.

  Žalioji masė bus pūdoma, o gal net apipuvusi vežama. Tai kur tas kvapas dings? Burtažodis „uždara gamybos sistema“ nieko šiuo atveju nesako. Kadangi straipsnyje nieko nepaaiškinta nei apie žaliavų sandėliavimą, nei apie tai, kaip bus perdirbamos ar utilizuojamos gamyboje panaudotos atliekos. Esu už tai, kad biodojų gamyba būtų organizuojama kitapus Ventos – ten, kur dabar yra kiaulidžių kompleksas. Jeigu kas, tai ir geležinkelio atšaką ten galima nukloti. Į ten ir reikėtų grūst visą nešvarią ir „kvapingą“ gamybą – į tuos laukus ties Pumpurų gyvenviete.

 7. to Mj parašė:

  Viskuo tikite kas ka paraso ar pasako ?
  Vat jei surinktu grupe nepriklausomu zmoniu (kuriu nuomone butu nevienasaliska,nepriklausoma ir realesne ) ir pravezintu pro jau esamas sios imones gamyklas toje pacioje vokietijoje (kur korupcijos lygis mazesnis) ,tada kitas reikalas ,o dabar kai pasako norintis statyti ,kad ju gamyba pati paciausia ir svariausia , ir zinant musu aplinkosaugos ypatumus ,tai…P.S. darbo vieta nerodiklis pries tyra ora..Pvz kinija,gal jie ir turtingi ,bet greit prades kaip muses Kristi nuo tos savo pramones..

 8. Mj parašė:

  vienas suvėlė kad smirdės ir visi pasigavo… Cituoju: Gamyba grįsta uždara sistema: jokio kvapo, jokių atliekų. Gal nebent kas techninį projektą turit ir ten matėte suprojektuota ne uždarą sistemą ? Pliusas mažeikiams kad bus dar vienas mokesčių mokėtojas ir darbdavys.

 9. As parašė:

  už naujus projektus ,kaip šis , bet jei jie naudos ta “šlaka” iš valymu ( taip galvoju ,nes objekta žada statyti netoliese esančiu Mažeikiu valymo yrenginiu ) , savo bioduju gamybai ir jei technologija panasi I Pasvalyje esancios spirito gamyklos , tai kažin ar kvapo nebus.Pasvalyje spirito gamykloje kvapas siaubingas ne tik teritorijoje ,ten zmones gulintys ligonineje negali langu praverti ,o ji yra nuo gamyklos kokie 350m.Tikiuosi ,kad sis projektas ir jo technologijos skiriasi nuo anksciau minetos.O jei ne ,tai geriau perkelkite statybas I kita vieta,uz miesto ribu .

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  sorry, bet kažkoks pensininku susirinkimas. tipo bando kažką nuspręsti. kur jaunimas?

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne,ten ne tas berniukas.Pas berniuka daugiau riebalu plaukuciuos

 12. x parašė:

  Ir vel eiline afera

 13. kurmis parašė:

  Amen Kurmaičių irŠaltinėlio sodams,jau turime smirdančius valymo įrenginius ir Orleną.

 14. asai parašė:

  Tikrai nepritariu.
  Kaip ir visada, nauda tik ne Mažeikiškiams, o …..

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar ten prie stalo tik ne Rancas sėdi?

 16. Chemikas parašė:

  Va čia tai tikrų tikriausia nesąmonė. Durnių laivas. Sėdi visi rimti, svarsto, o ką svarsto patys net nesupranta. Gėda už tokią valdžią.

 17. juokinga parašė:

  gausim visi valgyt daugiau zirniu,pupu kad geriau bezdetumem:)

 18. Vardas (privalomas) parašė:

  Mazeikiai-pats uztersciausias miestas ,o tada bus nebeimanoma sveikai kvepuoti! Bet ar kam rupi gyventoju sveikatingumas?

 19. bedarbė parašė:

  kiek bus darbo vietų? noriu stot į eilę

 20. Klaustukas parašė:

  O is kur tiek duju gausite . A ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*