VTEK-ą darbu aprūpina… mažeikiškiai

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ataskaitoje pabrėžta, kad tik dalis iš Mažeikių gautų ar rajone svarstytų skundų buvo pagrįsti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusiais metais kas dešimtas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas buvo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių atžvilgiu. Visi jie priimti išnagrinėjus iš esmės

vieno asmens – Tarybos narės Daivos Šideikienės – skundus.
Komisija įsitikinusi, kad toks valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens elgesys turi galimo piktnaudžiavimo savo teisėmis požymių.
Mažeikiškė politikė meta akmenukų ir į pačių etikos sargų daržą.


Mažeikiams – išskirtinis dėmesys

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) parengė praėjusių metų ataskaitą, kurioje apibendrino savo ir rajonuose veikiančių etikos komisijų veiklą. Suskaičiuota, kad 37 šalies komisijos ataskaitiniais metais surengė 88 posėdžius. Aktyviausiai veikė Telšių ir Mažeikių rajono savivaldybių tarybų etikos komisijos (atitinkamai surengti 7 ir 8 posėdžiai). 
Mažeikiškiai ataskaitoje išskirti ir dėl kitko. Teigiama, kad kas dešimtas ataskaitiniais metais VTEK-o sprendimas (11 iš 105) buvo priimtas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių atžvilgiu.
Ataskaitoje pabrėžta, kad visi mažeikiškių Tarybos narių sprendimai priimti išnagrinėjus iš esmės vieno asmens skundus.
„Tik dalis skundų buvo pagrįsti, tačiau tai nesutrukdė minėtam asmeniui, kurio elgesys ataskaitiniais metais komisijos taip pat buvo pripažintas pažeidžiančiu įstatymo nuostatas, teikti pakartotinius skundus dėl tų pačių asmenų ir tuo pačiu pagrindu. Minėtas pareiškėjas kai kuriais atvejais kreipėsi į komisiją klausimais, nepriskirtais VTEK kompetencijai, o kai negavo pageidaujamo rezultato – skundė komisiją  Seimui, Seimo kontrolieriui, administraciniams teismams, Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai ir pan.“, – teigiama ataskaitoje.

Kas tas „etatinis“ skundų rašytojas ir ką apie jo pilietinį aktyvumą mano kiti politikai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

13 Atsakymų į “VTEK-ą darbu aprūpina… mažeikiškiai”

 1. Taigi parašė:

  turim jau ne viena lauke kari, o svieto lygintoja, bet protingiausia butu nuosirdziai atgailauti uz nepagristus skundus skundelius. Pvz., galima dazniau baznytelese apsilankyti ir atgailauti arba Zemaiciu Kalvarijoje visas stacijas keliais isvaikscioti… Tada zmones geretusi ne tik pamaldumu, bet ir nuosirdzia atgaila ir skundu rasytojos reitingai oho kokie butu auksti…

 2. GALVOJU parašė:

  pagal šideikienę verslininkai taryboje su savo interesais,o ji be.Bet noras išgarsėti,kaip svieto lygintojos irgi interesas.protingi žmonės matydami daivutės interesą mandagiai nusišypso į delną.

 3. fifa parašė:

  Tai matot patys,kaip nušilusi Šideikienė nuo ankstaus ryto rašo beletristiką,o visi išvardyti”nusižengimai”neįgauna pagreičio,nes jau niekas nebekreipia dėmesio į “aukšto lygio”politikę

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Kai sužinau, jog valdantieji dirba savo naudai arba atidirbinėja privačioms bendrovėms už jems suteiktą paramą rašau skundą , nes nežinau kaip kitaip paviešinti kam iš tikrųjų dirba valdanteiji , kad žmonės neturėtų iliuzijų , jog valdžia dėl jų ką nors gali gero padaryti , pav: G.Šmaižys į valdžią tikriausiai ėjo tik tam, kad pigiau pats sau patalpas išsinuomuotų iš savivaldybės, V. Džiugelis pasirūpino , kad Mažeikiai turėtų gamtines dujas, o jis – nekilnojamojo turto.
  Ir dabar dar daug mažeikiečių primena buvusio mero V.Džiugelio sparnuotąją frazę: ,, Mažeikiai be gamtinių dujų, Mažeikiai – be ateities‘‘ Aišku , Mažeikiai turi gamtines dujas, tuometinė valdžia ir privatus investuotojas pasirūpino ,kad vamzdis būtų nutiestas iki UAB,,Mažeikių šilumos tinklai‘‘, tačiau TUOMETINĖ VALDŽIA VISAI PAMIRŠO GYVENTOJUS ir iki daugiaaukščių gyvenamųjų namų nebenutiesė vamzdžių, ko pasekoje, gyventojai taip ir liko UAB,,Saurida‘‘ įkaitais – suskystintų dujų vartotojais. Kodėl gyventojai buvo palikti be gamtinių dujų vamzdžių, aišku, geriausiai ir išsamiausiai galėtų atsakyti tuometinė valdžia ir vienas iš vadovų – meras V.Džiugelis , kuris pradėjęs eiti politiko keliu , miegojo draugo bute ant kilimo tarp tarakonų , o kai buvo atvestos gamtines dujos į Mažeikius, pagerėjo ir jo ateitis: su jauna žmona ir mažu vaikeliu pradėjo gyventi naujai pastatytame kotedže, verslininkai merą ir jo žmoną kartu vežėsi į pažintines – poilsines keliones.

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  Skundžiu ne viską , kas juda, o skundžiu tuos , kurie mano manymu, elgiasi nesąžiningai, siekia sau, savo partiečiams ir bendrininkams asmeninės naudos. Sėdi Taryboje toks milijonierius verslininkas ir socialdemokratų partijos narys G.Šmaižys, kuris už Savivaldybės ilgalaikį materialialiojo turto bendrą nuomojamą 96,12 kv.m. plotą moka tik 10 litų per ketvirtį, t.y. už 1 kv.m per mėn. 0,03 Lt. ir toks nuomos mokesčio dydis bus mokamas iki pat 2027 m.
  Arba 2010m. sausio pradžioje Mažeikių raj. savivaldybės turto valdymo skyriaus valstybės tarnautojai parengė taip vieną sprendimo projektą, kad neaišku, kodėl ,,užmiršo‘‘ prijungti tas patalpas, kurios yra reikalingos pagrindinėms patalpoms bei sutaryje numaytai veiklai vykdyti. Beveik dviejų metų reikėjo tam ,kad valdininkai sužinotų, jog baseinas turi dar ir rūsį, todėl 2011-11-25 Tarybai pateikė patvirtinti sprendimą Nr.T1-326 pagal kurį savivaldybės nuosavybei priklausantis turtas ,t.y. 461,47 kv.m dydžio patalpos, adresu Naftininkų g. 9 , Mažeikiai buvo priskirtos neatlygintinai UAB „Sauridai“ .Kaip matyti tik Savivaldybės Tarybos dėka milijonieriai gauna išskirtines, geresnes sąlygas savo milijonams didinti. Yra ir daugiau išskirtinių ,,verslininkų‘‘,kuriems pagrindinis verslas yra jų verslo rėmimas iš savivaldybės biudžeto. Tiek ankstesnėse kadencijose, tiek šioje Taryboje yra labai daug verslininkų, į politiką atėjusių su savais interesais.

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Mūsų savivaldybės Etikos komisija svarstė skundą dėl tarybos narių ,kurie balsavo dėl UAB,,Admituras’’ atleidimo nuo rinkliavos mokesčio. UAB “Admituras” Mažeikių socialdemokratų partijos kandidatams , dalyvavusiems 2011-02-27 savivaldybių tarybų rinkimuose paaukojo 2000,00 lėšų sumą, o V.Džiugelio jungtinei lyderių koalicijai “Mums rūpi Mažeikių kraštas” paaukojo – 2500,00 lėšų sumą
  .Aišku, tai neaukšto lygio teisininkai ,bet mūsų Etikos komisijos pirmininkas S.Kaktys ir šios komisijos nariai konstatavo, kad valstybės politikai A. Tenys, I. Braziulienė, D. Jarmantavičius, I. Macijauskienė, L. Nagienė, G. Šmaižys, J. Čejauskienė, V. Mažeikis, V. Džiugelis, P. Auryla, R. Norkus pažeidė LR Valstybės politikų elgesio kodekse ar institucijos, kurioje jie eina pareigas, veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytus valstybės politiko elgesio principus ar reikalavimus. Po tokio priimto Etikos komisijos sprendimo kreipiausi į VTEK ,kad nurodyti politikai pažeidė ne Valstybės politikų elgesio kodeksą, o pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
  VTEK raštu informavo, jog ,, Įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta pareiga asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, elgtis taip ,kad nekiltų abejonių dėl interesų konflikto buvimo. Iš jūsų pateiktos bei Vyriausiosios rinkimų komisijos viešai sklebiamos informacijos matyti ,kad UAB ,,Admituras‘‘ parėmė visą partijos sąrašą:Lietuvos socialdemokratų partija Mažeikių rajono rinkimų apygardoje Nr.26 iškėlė 44 kandidatus , o V.Džiugelio vadovaujamos koalicijos ,,Mums rūpi Mažeikių kraštas‘‘ sąrašą sudarė 20 kandidatų .Šiuo atveju, Komisijos nuomone,tokia abejonė nekyla,kadangi parama buvo skirta partijos ir koalicijos kandidatų sąrašams , o paramos suma yra nedidelė ir nesukelianti interesų konflikto situacijos‘‘ Manau, kad Komisijos ,,aukšto lygio‘‘ teisininkai tokį atsakymą tik ir tegalėjo pateikti .
  Aišku, po tokio ,,aukšto lygio‘‘ atsakymo, vėl buvau priversta kreiptis į VTEK , bet tai jau buvo – tik dėl V.Džiugelio. Po to pačio asmens pakartotinio skundo, tos pačios valstybinė institucijos –VTEK ,,aukšto lygio‘‘ teisininkai nustatė ,jog Tarybos narys V.Džiugelis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Kaip matyti, ,,aukšto lygio‘‘ teisininkai priėmė sprendimą – kas galima Mažeikių rajono socialdemokratams A. Teniui I. Braziulienei, D. Jarmantavičiui, I. Macijauskienei, L. Nagienei, G. Šmaižiui, J. Čejauskienei, V. Mažeikiui, tas negalima Konservatorių partijai priklausančiam tarybos nariui V.Džiugeliui.

 7. :) parašė:

  Tik jis galėjo parduoti naftos gamyklą ……
  “Atsakovo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos atstovas Sigitas Kaktys teismo posėdžio metu nurodė, kad pareiškėja nebuvo supažindinta su svarstymo objektu, jam pačiam kaip komisijos pirmininkui ir komisijos nariams apie tai nebuvo žinoma”.
  “….komisija tik priėmė cituojamą sprendimą pripažinti, kad tarybos narė paskleidė tiesos neatitinkančią informaciją, susijusią su sporto tarybos pirmininku ir visuomeniniu mero patarėju V.P.Ostrauskiu.” ( Šiaulių apygardos administracinio teismo 2013 m. birželio 14 d. sprendimas.)

 8. jo parašė:

  tai jau ponios Daivos liga yra- rašinėti skundus. kodėl dėl pusbrolio Ranco veiksmų nei vieno skundo?

 9. jo parašė:

  tai jau ponios Daqivos liga rašynėti skundus…tik kodėl dėl dujų nei vieno skundo?

 10. faktui parašė:

  tas “naudingas produktas”, pasak jūsų, tikriausiai padidėję mokedsčiai

 11. faktas parašė:

  Kiekvienas žmogus darydamas vienokį ar kitokį veiksmą turi apibūdinimą:mokantis mokinius – mokytojas,vairuojantis transporto priemonę – vairuotojas,pjaunantis grybus – grybautojas,o šnekorius nepataikantis į temą – irgi” grybautojas”,dažnai vagiantis – kleptomanas,dažnai rašantis nepagrįstus skundus – skundikas.Dviem paskutiniais atvejais medikai rašo verdiktą: sutrikusi psichinė būklė,nes tik tai darydamas toks asmuo jaučia pasitenkinimą.Faktas yra tas,kad daugumos žmonių mąstymas,veiksmai priveda prie galutinio,naudingo produkto sukūrimo ,o vienetai užsiima pilstymu “IŠ TUŠČIO Į KIAURĄ”Jei toks pilstytojas jaučia asmeninį malonumą,tai tegu ir pilsto…..nes uždraudus šią veiklą tie vienetai taps nelaimingi.Nebūkime egoistai. :)

 12. zinau parašė:

  “Kas tas „etatinis“ skundų rašytojas…?
  :)
  “Visi jie priimti išnagrinėjus iš esmės
  vieno asmens – Tarybos narės Daivos Šideikienės – skundus”

 13. gerai parašė:

  Na ir gerai, tegu tik skundžia, taip išeina, kad Mažeikių r. savivaldybėj tik angeliukai dirba (visi jie ten su velnio ragais).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*