- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

VTEK-ą darbu aprūpina… mažeikiškiai

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ataskaitoje pabrėžta, kad tik dalis iš Mažeikių gautų ar rajone svarstytų skundų buvo pagrįsti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusiais metais kas dešimtas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas buvo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių atžvilgiu. Visi jie priimti išnagrinėjus iš esmės

vieno asmens – Tarybos narės Daivos Šideikienės – skundus.
Komisija įsitikinusi, kad toks valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens elgesys turi galimo piktnaudžiavimo savo teisėmis požymių.
Mažeikiškė politikė meta akmenukų ir į pačių etikos sargų daržą.


Mažeikiams – išskirtinis dėmesys

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) parengė praėjusių metų ataskaitą, kurioje apibendrino savo ir rajonuose veikiančių etikos komisijų veiklą. Suskaičiuota, kad 37 šalies komisijos ataskaitiniais metais surengė 88 posėdžius. Aktyviausiai veikė Telšių ir Mažeikių rajono savivaldybių tarybų etikos komisijos (atitinkamai surengti 7 ir 8 posėdžiai). 
Mažeikiškiai ataskaitoje išskirti ir dėl kitko. Teigiama, kad kas dešimtas ataskaitiniais metais VTEK-o sprendimas (11 iš 105) buvo priimtas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių atžvilgiu.
Ataskaitoje pabrėžta, kad visi mažeikiškių Tarybos narių sprendimai priimti išnagrinėjus iš esmės vieno asmens skundus.
„Tik dalis skundų buvo pagrįsti, tačiau tai nesutrukdė minėtam asmeniui, kurio elgesys ataskaitiniais metais komisijos taip pat buvo pripažintas pažeidžiančiu įstatymo nuostatas, teikti pakartotinius skundus dėl tų pačių asmenų ir tuo pačiu pagrindu. Minėtas pareiškėjas kai kuriais atvejais kreipėsi į komisiją klausimais, nepriskirtais VTEK kompetencijai, o kai negavo pageidaujamo rezultato – skundė komisiją  Seimui, Seimo kontrolieriui, administraciniams teismams, Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai ir pan.“, – teigiama ataskaitoje.

Kas tas „etatinis“ skundų rašytojas ir ką apie jo pilietinį aktyvumą mano kiti politikai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.