- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

VTEK tirs „Tavo pastogės“ vadovo elgesį

Antanas Naujokas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo, kad yra pradėtas tyrimas dėl bendrovės „Tavo pastogė“, kurios didžiąją dalį akcijų valdo Mažeikių rajono savivaldybė, direktoriaus Antano Naujoko elgesio.

Komisija aiškinsis, ar bendrovės vadovas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų: laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus, vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti; draudimų naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išplatintoje informacijoje sakoma, kad tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, A. Naujokas savo vadovaujamai bendrovei nuomoja asmeninį automobilį ir naudojasi juo tiek tarnybinėms, tiek asmeninėms reikmėms. Taip pat teigiama, jog „Tavo pastogės“ vadovas nėra pateikęs privačių interesų deklaracijos.
Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija primena, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.