Žalioji vėliava plevėsuoja trijose rajono mokyklose

Į Mažeikius atkeliavo dar dvi pagal Gamtosauginių mokyklų programą įsteigtos Žaliosios vėliavos. Pirmą kartą ši vėliava atiteko darželiui-mokyklai „Kregždutė“. Renavo pagrindinei mokyklai ji paskirta antrus metus iš eilės. Tokia vėliava šiemet įteikta ir Kalnėnų vidurinei mokyklai. PROGRAMAI – TRETI METAI
Po spalvingo, originalaus Renavo pagrindinės mokyklos moksleivių ir darželio-mokyklos „Kregždutė“ auklėtinių pasirodymo, Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatus bei Žaliąsias vėliavas šių ugdymo įstaigų vadovėms, Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorėms Vidai Gureckienei ir Brigitai Momgaudienei įteikė šios programos koordinatorė Lietuvoje Vaida Šėžienė.
Viešnia iš Kauno paaiškino, kad Žalioji vėliava įteikiama už nuopelnus vykdant Gamtosauginių mokyklų programą. V. Šėžienė gyrė, kad Mažeikiuose yra toks gausus būrys vaikų, mylinčių gamtą.
Pasak koordinatorės, Gamtosauginių mokyklų programa Lietuvoje dar jauna, ji vykdoma trečius metus. Pirmaisiais metais programoje dalyvavo dvylika mokyklų, trečiaisiais – jau arti šimto. Ši programa – prestižinė, gerai žinoma visoje Europoje ir labai greitai plintanti.

TIRIA APLINKĄ IR STOVYKLAUJA
Renavo pagrindinei mokyklai Žalioji vėliava įteikta jau antrus metus iš eilės. Į aplinkosauginę veiklą mokykla įsijungusi nuo 1997 metų. Nuo 1999ųjų moksleiviai kasmet dalyvauja rajoninėse gamtamokslinėse konferencijose, renka aktualią medžiagą, atlieka vandens, oro, dirvožemio ir kitus tyrimus, geriausią patirtį apibendrina pranešimuose, stenduose, o su išvadomis supažindina mokyklos bendruomenę.
Mokyklos direktorė V. Gureckienė sakė, kad beveik du dešimtmečius mokykloje organizuojamos gamtamokslinės-ekologinės vasaros poilsio stovyklos, kuriose jau pabuvo kone visi mokyklos moksleiviai. Ir šių metų birželį joje atostogaus 25 moksleiviai iš socialiai remtinų šeimų.

APLINKA – MOKINIŲ RANKOSE
Per 5 metus mokykloje vykdytas ne vienas gamtosauginis projektas, o nuo 2004ųjų metų laimimi viešųjų darbų konkursai „Saugok ir mylėk savo gamtą ir aplinką“, kurių dėka įdarbinami aukštesniųjų klasių moksleiviai.
Šio konkurso tikslas – rūpintis, kad visą vasarą būtų graži ir tvarkinga mokyklos aplinka, kad būtų prižiūrėtos mokykloje esančios gėlės. Taip pat tvarkomos paveldo vietos, Renavo kapinėse neprižiūrimi kapai, stotelė, gyvenvietė. Kasmet mokykloje vyksta Žemės dienų renginiai, organizuojami konkursai, foto ir moksleivių darbų parodos, vedamos integruotos pamokos. Šiemet renaviškiai įsijungė į aplinkosauginį projektą „Rūšiuokime ir rūpinkimės“, domėjosi atliekų surinkimu, pašalinimu, išvežimu, pūdymu, deginimu, pakartotiniu panaudojimu, išteklių išsaugojimu.

ĮSIJUNGĖ VISI
Nuo pernykščių metų vasario darželis-mokykla „Kregždutė“ priimta į tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo Gamtosauginių mokyklų programą. Įkurtas komitetas, kurį sudaro darželio-mokyklos administracijos atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai, personalas, vietos valdžios atstovai. Nutarta didžiausią dėmesį skirti atliekoms. Šiems mokslo metams parengta Gamtosaugos ir ekologijos programa „Veidu į gamtą“.
Praėjusią vasarą pakuočių tvarkymą organizuojanti bendrovė „Žaliasis taškas“ darželį-mokyklą pakvietė dalyvauti projekte „Rūšiuokime ir rūpinkimės“.

ĮSITIKINO VEIKLOS NAUDA
Nuo praėjusių metų rugsėjo iki šio pavasario „Kregždutėje“ surinkta per 1050 kg popieriaus ir 93 kg plastiko. Vaikai paskaičiavo, kad, surinkus tokį kiekį makulatūros, išsaugota 18 medelių.
Vykdydami gamtosauginę programą, vaikai sužinojo apie atliekų rūšiavimo reikalingumą, išmoko jas rūšiuoti, to išmokė ir savo tėvelius.
Už puikų darbą vykdant projektą „Rūšiuokime ir rūpinkimės“ darželio-mokyklos vaikams padovanota pažintinė išvyka į AB „Klaipėdos kartonas“, UAB „Virginijus ir Ko“ bei Palangą.
Pasak darželio-mokyklos direktorės B. Momgaudienės, mokykla ir toliau tęs gamtosauginį darbą, dalyvaus akcijoje „Rink baterijas 2006“, bendradarbiaus su gamtosauginį darbą vykdančiomis ugdymo įstaigomis.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Ne visas buitines atliekas reikia išmesti. Tai savo išradingumu įrodė „Kregždutės“ vaikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto