- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Žaliųjų atliekų tvarkymas – vis dar problema

Žvilgsniai dėl žalienų krūvų prie konteinerių krypsta į privačių gyvenamųjų namų savininkus. Autorės nuotr.

Atėjo sodo ir daržo gėrybių nuėmimo, rudeninio aplinkos tvarkymo metas. Pradėjus rauti nužydėjusius augalus, genėti medžius, rasis ir vis daugiau žaliųjų atliekų. Jų kompostavimo klausimai aktualūs ne tik privačių sodybų, bet ir daugiabučių namų gyventojams. Aplink daugiabučius yra ir genimų krūmų, ir vienas kitas gėlynas.
Dalis gyventojų vis dar nežino, kur dėti žaliąsias atliekas. Kiti piktinasi jų krūvomis prie mišrių atliekų konteinerių, kaltina kaimynus jų „auginimu“ ir prašo paaiškinti, kas juos galėtų sudrausminti.
Savivaldybės ir seniūnijos specialistai tvirtina: stinga ne galimybių atliekas ir savo aplinką tvarkyti civilizuotai, o sąmoningumo ir noro.

Ieško, kas galėtų sudrausminti

Vienas dažniausiai šiuo metu nuskambančių klausimų: kur daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojams dėti žaliąsias atliekas – nupjautą žolę, nugenėtas medžių bei krūmų šakas ir netrukus pradėsiančius kristi medžių lapus?
Į redakciją paskambinusios mažeikiškės piktinosi šalia buitinių konteinerių augančiais žaliųjų atliekų kalnais. Gamyklos gatvės gyventoja tikino, jog savo atliekas prie daugiabučių namų konteinerių atgabena net ir Bažnyčios gatvėje esančių privačių namų gyventojai.
„Kas juos gali sudrausminti?“ – klausė moteris.

Civilizuoti būdai susitvarkyti

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas  Virgilijus Raudonius primena, kad visi gyventojai – ir gyvenantys daugiabučiuose, ir privačiuose namuose, turi keletą būdų civilizuotai sutvarkyti žalienas.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.