Išmokėta parama pieno gamintojams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nacionalinė mokėjimo agentūra informavo, kad įvykdė pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už rinkai patiektą pieną mokėjimus. 15,8 mln. eurų parama išmokėta beveik 27 tūkst. pieno gamintojų.

Žemės ūkio skyriaus vyresniosios specialistės Irenos Pakulienės duomenimis, tokia parama pasiekė ir beveik 490 mūsų rajono pieno gamintojų. Parama išmokėta pagal Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pateiktus duomenis tiems paramos gavėjams, kurie atitinka reikalavimus, nustatytus patvirtintose taisyklėse.
Parama išmokėta tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą. Be to, pretendentai į nacionalinę paramą už pieną turėjo būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Svarbu tai, kad šių valdų valdytojai turėjo būti 2017 metais deklaravę žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.
Kaip ir 2016 metais, parama buvo mokama tiems pieno gamintojams, kurių vardu 2017 m. sausio–liepos mėnesiais Ūkinių gyvūnų registre buvo registruotos pieninės karvės. Likusiems pieno gamintojams, kurie atskaitos laikotarpiu pardavė pieną, tačiau šių metų sausio–liepos mėnesiais pieninių karvių neturėjo, parama nebuvo mokama.
Paramos dydis – 15,30 euro už atskaitos laikotarpiu parduotą pieno toną.

One Reply to “Išmokėta parama pieno gamintojams”

  1. Emilija parašė:

    Parama, ypatingai smulkesniems pieno gamintojams, didelė paskata, nes didelėms, daug žaliavinio pieno tiekiančiom įmonėm ir pieno supirkimo kaina didesnė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*