Paukščių augintojai raginami laikytis saugumo priemonių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į vis naujus pranešimus apie paukščių gripo protrūkius Europos valstybėse, ragina Lietuvos paukščių laikytojus išlikti itin budriais ir atidžiai stebėti auginamus paukščius.

Būtina laikytis reikalavimų

Privaloma laikytis biologinio saugumo priemonių, saugoti paukščius nuo bet kokio kontakto su laukiniais paukščiais, negirdyti jų atviro telkinio vandeniu, lesalus ir kraiką laikyti laukiniams paukščiams nepasiekiamoje vietoje. Taip pat – dažnai plauti ir dezinfekuoti drabužius, batus ir įrankius, naudojamus atliekant paukščių priežiūros darbus, paukščius laikyti patalpoje su stogu.
Keliautojų, kurie šiuo metu lankosi paukščių gripą patvirtinusiose Europos valstybėse, primygtinai prašoma būti atsargiems, vengti kontaktų su paukščiais, laikytis asmens higienos, iš tų šalių nesivežti paukštienos ir jos gaminių.

Nuostoliai kompensuojami

Pasireiškus naminių paukščių gripo protrūkiui, ligos židinyje esantys paukščiai, kiaušiniai, paukštiena, pašarai, lesalai, pašarinės žaliavos būtų naikinami.
Paukščių savininkų nuostoliai, patirti dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų, kompensuojami vadovaujantis Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, kompensavimo tvarkos aprašu, patvirtintu žemės ūkio ministro 2015 m. sausio 5 d. įsakymu.
Dėl nuostolių kompensavimo paukščių savininkai turėtų kreiptis į savivaldybes.

Būtina pranešti

Taip pat Žemės ūkio ministerija primena, kad, siekdami valstybės paramos, t y. nuostolių kompensavimo, paukščių savininkai turi registruoti duomenis apie laikomų paukščių pulkus (bandas) ir jose laikomų paukščių skaičių Ūkinių gyvūnų registre du kartus per metus – sausio ir liepos mėn.
Pastebėjus netipinę paukščių elgseną (nustojus lesti, gerti, pasireiškus apatijai, atsiradus barzdelių, kitokių odos pakitimų), raginama nedelsiant informuoti veterinarijos gydytojus arba artimiausią VMVT departamentą.
Visas VMVT rekomendacijas ir nuolat atnaujinamą informaciją apie protrūkius ES rasite www.vmvt.lt

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*