Pušynus užpuolė kenkėjai – medžius išgelbėti gali tik pjūklai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pušynuose suaktyvėjo medžių džiūvimą sukeliantis kenkėjas – viršūninis žievėgraužis, galintis sunaikinti ne tik pavienius medžius, bet ir jų grupes.
Specialistai pastebi: nėra veiksmingų insekticidų ir jų panaudojimo būdų, kurie padėtų apsaugoti medžius nuo šių kenkėjų.
Pavojingų kenkėjų plitimą miškuose galima sustabdyti tik laiku iškirtus kenkėjais apkrėstus medžius.

Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Gricius informavo, kad pastaraisiais metais pastebėtas pušų lajų džiūvimas. To kaltininkas yra kinivarpoms priskiriamas 3 mm dydžio vabaliukas – viršūninis žievėgraužis. Jis graužia takus ir vystosi po plona pušų žieve: lajose, šakose, stiebų viršūnėse.
Esant karštiems orams per metus gali išaugti dvi tokio kenkėjo kartos – po žieve padėję kiaušinėlius, tie patys suaugę vabalai gali dar kartą graužti takus ir dėti kiaušinėlius. Dėl to viršūninis žievėgraužis greitai dauginasi. Didžiausias pavojus medžiui kyla tada, kai jį apninka didelis vabalų kiekis.
„Šitas žievėgraužis yra mūsų miškų gyventojas, bet anksčiau rimtesnių problemų nekėlė. Jis kartu su kitais vabzdžiais apninka dėl įvairių priežasčių nusilpusias pavienes pušis ir medžių grupes. 2017 m. liūtys, praėjusiųjų ir šių metų sausra sudarė žievėgraužiui palankias sąlygas“, – tvirtino „Santarvės“ pašnekovas.
Specialistas prognozavo, kad šiais metais žievėgraužių kenkimo atvejų turėtų daugėti.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Pušynus užpuolė kenkėjai – medžius išgelbėti gali tik pjūklai”

  1. Niūriaspalvis Auksavabalis parašė:

    kad vieną pušį nukirsti, reiks kirsti plynai visą mišką. thenk you very much

  2. parašė:

    Kai bus miškai, tada ir kenkėjai nesiveis. O dabar belikę tik parkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video