Šiltnamiuose užauga neįprasti pomidorai

Romos MILEVIČIENĖS nuotr.

Į redakciją per devynis šimtus gramų sveriantį pomidorą atnešė Vaclovas Lukošius, kito gražuolio nuotrauką atsiuntė Roma Milevičienė.

Džiaugiasi ir aplinkiniai

R. Milevičienei naujos veislės pomidorus pasiūlė išmėginti draugė.
„Derlius nustebino dydžiu, ryškia spalva, forma. Džiaugiasi ir stebisi ne tik šeima, bet ir aplinkiniai“, – sakė moteris.
Vaclovas Lukošius sodininkų bendrijos „Kurmaičiai“ šiltnamiuose užaugintą pomidorą, sveriantį šiek tiek per 900 gramų, atnešė draugų paragintas.
„Esu užauginęs ir didesnių pomidorų, bet niekada nešovė mintis jų nufotografuoti, o tuo labiau pasigirti per laikraštį“, – prisipažino vyras.

Augina apie keturiasdešimt veislių

V. Lukošius turi didelę pomidorų auginimo patirtį. Juos pradėjo auginti dar gyvendamas Rusijoje, Samaroje, nusipirkęs kolektyvinį sodą, kad galėtų pailsėti nuo įgrisusio buldozerininko darbo. Sugrįžęs į Mažeikius, nepamiršo daržininko, sodininko pomėgių. Naftos perdirbimo įmonėje dirbančiam vyrui toks užsiėmimas esąs geriausias poilsis.
Vaclovo šiltnamyje auga apie keturiasdešimties veislių pomidorai. Vyras pasakojo kasmet užauginantis po 400–500 kilogramų šių daržovių.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rusiškos veislės – geriausios

V. Lukošius negali pasakyti, kokios veislės yra į redakciją atneštasis pomidoras. Žino tik tiek, kad tai rusiška veislė.
„Nepripažįstu olandiškų, vokiškų sėklų. Mūsų sąlygoms geriausiai tinka rusiškų veislių sėklos, nes ir vegetacijos laikas tas pats“, – patikino pašnekovas ir pridūrė savo augintus pomidorus valgantis nuo gegužės mėnesio iki šalnų.
Grįždamas į Lietuvą, iš Rusijos parsivežė sėklų ir jas vis daugina. Be to, ir draugai, keliaudami į tą šalį, visada dovanų  parveža sėklų.

„Santarvė“ laukia ir kitų gamtos išdaigų ar išskirtinio dydžio derliaus nuotraukų. Fotografuokite, siųskite nuotraukas el. paštu info@santarve.lt arba atneškite į redakciją V. Burbos g. 6. Įdomiausių nuotraukų autoriai rudens šventėje „Bobų vasara 2012“ bus apdovanoti prizais.

One Reply to “Šiltnamiuose užauga neįprasti pomidorai”

  1. Ko skaitai! parašė:

    wow kokie pomidorai !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*