Ūkininkams – apie mokesčių ir kitas naujoves

Autorės nuotraukoje: pasitarime dalyvavę ūkininkai išgirdo nemažai naujovių, susijusių su jų veikla.

Naujoji mokesčių sistema neaplenkė ir ūkininkų. Antradienį rajono ūkininkai buvo pakviesti į pasitarimą, kuriame daug kalbėta ta tema, pristatytos ir kitos aktualijos.

Apie prievoles ir galimybes

Pasitarime dalyvavę Valstybinės mokesčių inspekcijos ir „Sodros“ Mažeikių skyriaus atstovai išsamiai supažindino su mokesčių naujovėmis, papasakojo apie mokestines prievoles ir lengvatas, apie įvairių išmokų gavimo galimybes.
„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė pateikė išsamią informaciją apie pensijų kaupimo fondus, prognozuojamas pensijas ir pan.
Ūkininkai pasidžiaugė žinia, kad jie jau draudžiami nebe vien pensijų, bet taip pat ligos ir motinystės draudimu.

Priminimai gyvulių augintojams

Pasitarime dalyvavo ir Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai. Ūkininkai buvo informuoti apie pasikeitimus, susijusius su Veislininkystės tarnybos prijungimu prie šios įstaigos.
Kalbėta ir apie iki šiol aktualią problemą – afrikinį kiaulių marą. Mūsų rajone pirmą kartą jis buvo užfiksuotas 2017 metų pabaigoje laukinėje faunoje. Praėjusiais metais nustatyti ir pirmieji šios ligos židiniai kiaulių ūkiuose.
Iš viso dėl kiaulių maro mūsų rajone sunaikinta tūkstantis, Akmenės – net 20 tūkst. kiaulių.
Tarnybos viršininkas Vaidotas Sungaila dar kartą priminė biosaugos priemones, apsaugančias ne tik nuo afrikinio kiaulių maro, bet ir nuo paukščių gripo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*