Vėl startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Visų šalies apskričių ugdymo įstaigos nuo sausio 17 d. iki vasario 17 d. gali teikti paraiškas dalyvauti šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. Programa, kuria siekiama skatinti susidomėjimą gyvulininkyste, skirta darželinukams, pradinukams bei 5–8 klasių moksleiviams.
Programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Galimybė susipažinti

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad programos metu vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.
Programoje gali dalyvauti: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikai (I modulis); pradinio ugdymo (1–4 klasių) moksleiviai (II modulis); pagrindinio ugdymo (5–8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviai (III modulis).

Priimama po vieną paraišką

Paraiškos pagal programos I–III modulius priimamos iš visų Lietuvos apskričių. Viena ugdymo įstaiga gali teikti vieną paraišką.
Atrinktos įstaigos organizatorių lėšomis aprūpinamos mokomąja medžiaga ir priemonėmis, skirtomis vaikus ir jaunimą šviesti apie gyvulininkystę.
Įgyvendinantys programos I modulį savarankiškai vykdys šviečiamąją veiklą savo švietimo įstaigoje pagal suteiktą mokomąją medžiagą ir priemones bei dalyvaus agentūros organizuojamoje išvykoje į ūkinių gyvūnų parodą arba mugę.
Įgyvendinantys II modulį taip pat savarankiškai vykdys šviečiamąją veiklą savo įstaigoje ir dalyvaus agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į ūkininko ūkį arba žemės ūkio bendrovę.
Įgyvendinantys III modulį vykdys šviečiamąją veiklą ir dalyvaus agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją.
Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji programoje turės galimybę pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame konkurse.

Parengta pagal Žemė sūkio ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*