Žolės deginimo sezonas – kaip niekad ankstyvas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tokio ankstyvo žolės deginimo sezono mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai neprisimena – pirmasis toks gaisras buvo užfiksuotas vasario 19 d. ir nuo to laiko jau penkis kartus gesinti degantys pernykštės žolės plotai.

Pirmasis pernykštės žolės gaisras įsiplieskė mažeikiškių pamėgtoje laisvalaikio vietoje – netoli tako pavenčiuose. Antrą kartą buvo pranešta apie Smėlio gatvėje, nedideliame plote, degančią žolę. Abu kartus gaisro plitimą pavyko greitai sutramdyti.
Gerokai ilgiau pareigūnams teko sugaišti, gesinant pernykštę žolę sodų bendrijoje „Dobilas“ Lazdynų gatvėje, – praėjusį penktadienį čia degė apie 50 arų plotas.
Sekmadienį ugnis siautėjo pievoje Leckavoje, o pirmadienį gerokai paplušėti teko viekšniškiams ugniagesiams – beveik valandą jie gesino prie miško degusią pernykštę žolę. Per gaisrą išdegė apie šimtas arų pievos, buvo kilusi grėsmė, kad ugnis persimes į mišką.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas teigia, kad dėl padegtos pernykštės žolės neretai kyla beveik visi pavasariniai miško gaisrai.
„Žolės gaisrams gesinti išleidžiamos didžiulės lėšos. Gesinant žolės gaisrus, priešgaisrinės pajėgos negali atitinkamai reaguoti į kitokio pobūdžio iškvietimus, laiku suteikti pagalbos žmonėms kitos nelaimės atveju“, – sakė pareigūnas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*