- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Žilvinas Šilėnas: „Geresnio gyvenimo sąlyga: gaminti daugiau ir geriau“

Žilvino Šilėno teigimu, skirtumus tarp didžiųjų ir mažųjų Lietuvos miestų bei regionų lemia skirtingai įsisavinamos investicijos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusią savaitę Mažeikiuose lankėsi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.
Jis dalyvavo Mažeikių verslininkų asociacijos surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje, susitiko ir bendravo su Savivaldybės vadovais, jaunimo konferencijoje skaitė pranešimą.
Svečias sutiko atsakyti ir į kelis „Santarvės“ klausimus.

– Jaunimo konferencijoje skaitėte pranešimą „Pasaulis ir jaunimas – šiandien ir rytoj“. Kokia jauno žmogaus situacija yra šiandieninėje Lietuvoje ir kas jo laukia rytojaus Lietuvoje?
– Pirmiausia reikia pripažinti, kad jaunimas dabar gyvena geriau, nei bet kada. Paradoksalu, tačiau iš to kyla keli iššūkiai.
Viena vertus, nemažai jaunų žmonių yra taip pripratę prie gero gyvenimo, kad neįsivaizduoja, jog gali būti kitaip. Jiems geras gyvenimas – duotybė. Jiems atrodo, jog kažkas kažką privalo sukurti ir duoti. Pamirštama, kad prie gerovės kūrimo prisidėti reikia patiems. Jie sako: gyvensiu savo malonumui, nedirbsiu ir kitiems nevergausiu. Ir nesupranta, kad už tuos malonumus sumoka kiti žmonės.
Bet anksčiau ar vėliau jiems tas suvokimas ateis.
– Ką turite mintyje?
– Suvokimas ateis, kai baigsis jų tėvų pinigai.
Arba, kai brangias, bet neefektyvias darbo vietas pakeis robotai. Ateityje pusė dabartinių darbo vietų Lietuvoje pradings.
Taigi, klausimas: ar tai grėsmė, ar galimybė? Manau, kad, žiūrint plačiau, tai yra galimybė kurti naujas darbo vietas. Bet, žinoma, bus daug asmeninių tragedijų.
Be to, nepamirškime, kad žmogaus pakeitimas technika vyksta ir dabar. Ypač kai darbo jėga brangsta, yra smarkiai reguliuojama, o kapitalas pinga. Pavyzdys – didieji prekybos centrai, kurių grindis plovimo mašinomis plauna po vieną darbuotoją.

Visas interviu – šeštadienio laikraštyje.