Žmonėms Balkanų regione reikalinga pagalba

Potvyniai Balkanuose. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos Raudonasis Kryžius pradeda lėšų rinkimo kampaniją nukentėjusiems nuo potvynio Serbijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje. Pagelbėti nukentėjusiems žmonėms kviečiami ir mažeikiškiai.

Nukentėjo per milijoną gyventojų

Vietos gyventojai potvynį vadina amžiaus potvyniu, o vandens padarytą žalą jaučia daugiau kaip milijonas Balkanų regiono gyventojų.
Nors vanduo kai kuriose srityse truputį nuslūgo, amžiaus potvynis ir toliau kelią sumaištį Bosnijoje ir Hercegovinoje bei kaimyninėse šalyse. Bent 35 žmonės jau neteko gyvybių, nuogąstaujama, kad aukų skaičius gali augti. Kol tūkstančiai įkalintų namuose žmonių dar laukia gelbėtojų, dešimtys tūkstančių jau buvo evakuoti ir glaudžiasi pas giminaičius, mokyklose ar sporto centruose. Bosnijoje ir Hercegovinoje daugiau nei 50 tūkstančių gyventojų liko be vandens ar elektros tiekimo, tuo tarpu Serbijoje tokių žmonių net 300 tūkstančių.
Namai, keliai ir geležinkeliai beveik trečdalyje šiaurės rytų Bosnijos teritorijos liko po vandeniu. Keturiolikoje savivaldybių paskelbta nepaprastoji padėtis, o tokiuose miestuose kaip Maglaj ar Doboj šimtai žmonių šeštadienį buvo gelbėjami nuo namų stogų. Daugybė nuošliaužų tik prastina padėtį ir sunkina gelbėtojų darbą. Yra pranešimų, kad tam tikrose vietose dar Balkanų konflikto metu užkastos ir neišminuotos žemės minos kelia pavojų tiek gyventojams, tiek gelbėtojams.

Raudonojo Kryžiaus iniciatyva

Raudonojo Kryžiaus draugijos abiejose šalyse aktyviai teikia pagalbą nukentėjusiems. Serbijos Raudonasis Kryžius turi apmokytas gelbėtojų komandas, o Bosnijos ir Hercegovinos Raudonojo Kryžiaus mobilizuotos komandos padeda potvynio užkluptose teritorijose evakuoti gyventojus, taip pat teikia labiausiai reikalingus daiktus – antklodes, čiužinius, geriamąjį vandenį, maistą ir higienos reikmenis.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija kviečia nelikti abejingus ir padėti nukentėjusiesiems nuo potvynio Balkanuose. Aukoti galima www.redcross.lt svetainėje spaudžiant nuorodą „Aukokite dabar“.
Taip pat pervedant aukas į sąskaitas:
Gavėjas: Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
Įmonės kodas: 190679146
Mokėjimo paskirtis: PARAMA NUKENTĖJUSIEMS BALKANUOSE
SEB bankas:  LT27 7044 0600 0090 8211
Swedbank: LT72 7300 0100 0244 8010
DNB Nord: LT43 4010 0424 0057 6560
Raudonojo Kryžiaus Mažeikių filialo sekretorė Stanislava Alčauskienė informavo, kad parama priimama ir grynaisiais pinigais. Tam tikslui filiale (Sedos gatvė 37-18, Mažeikiai) yra įrengta aukų dėžutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*