Reklama

Daugiau nuotraukų galerijų

Dienos nuotrauka

Mažeikiuose įžiebta pagrindinė miesto eglė

Nuo penktadienio miestui vadovauja Kalėdų senis. Šlapdriba mažeikiškių neišgąsdino stebėti teatralizuotos Kalėdų eglės įžiebimo šventės. Susirinkusiuosius linksmino mažieji rajono šokėjai ir dainininkai, sveikinimo kalbas sakė valdžios atstovai. Šventę, skambant grupės „16Hz“ dainoms, vainikavo įvairiaspalviai fejerverkai.

Keturiolikmečiai rungėsi Mažeikių futbolo turnyre

Savaitgalį keturiolikmečiai rungėsi tradiciniame Mažeikių futbolo turnyre. Dėl pirmosios vietos rungėsi 8 komandos iš įvairių miestų. Mažeikiškiai laimėjo sidabro medalius. Jaunuoliai nusileido bendraamžių komandai iš Klaipėdos.

„Mažeikiai“ – „Šilutė“: 66 – 58

Penktadienio vakarą mažeikiškiai stebėjo krepšinio varžybas. „Mažeikiai“ įveikė komandą iš Šilutės rezultatu 66 – 58.

Šurmuliavo akcijos „Pasidalinkime gerumu“ dalyviai

Prieš Kalėdų eglės įžiebimą Kultūros centre veikė rankdarbių paroda-pardavimas: socialinės įstaigos ir organizacijos pristatė savo veiklą bei pardavinėjo savo narių padarytus gaminius. Parodos lankytojus linksmins „Bočių“ ansamblis, Vaikų našlaičių ir senelių globos namų gyventojai, bendrijos „Gyvenimo spalvos“ narės bei Mažeikių bendruomenės centro atstovai. Susirinkusiuosius sveikino ir jaunuoliai iš įvairių miesto mokyklų.

Jaunimas dalijosi mintimis apie savanorystę

Ketvirtadienį (gruodžio 8-ąją) Mažeikių jaunimas, nevyriausybinių organizacijų atstovai, moksleiviai rinkosi į jaunimo forumą „Pasirinkimai“. Susitikimas skirtas savanorių dienai.

Mažeikiškiai grūmėsi su pūga

Po užsitęsusio rudens, rimtesnės žiemos mažeikiškiai sulaukė gruodžio 7-ąją.

Merkelio Račkausko gimnazistai prekiavo savo dirbiniais

Pirmadienį Merkelio Račkausko gimnazijos fojė vyko Mokomųjų bendrovių mugės atidarymas. Mokiniai prekiavo originaliais, pačių sukurtais produktais, daiktais ir kt.

„Kauškutis“ sukvietė draugus į šventinį koncertą

Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Kauškutis“ mažeikiškius sukvietė į tradicinį Kalėdinį draugų koncertą. Pasveikinti „Kauškučio“ atvyko daugkartiniai įvairių konkursų ir festivalių laimėtojai iš Šiaulių, Kelmės, Joniškio, Klaipėdos, Kretingos bei Plungės rajonų. Koncerto žiūrovai išvydo laiko tėkmėje persipynusius šokius, kuriais jaunimas palaiko ir puoselėja tautiškumą.

Pristatyta paroda apie Mažeikių krašto istoriją

Ketvirtadienį Mažeikių muziejuje vyko konferencija, skirta kuršių, žiemgalių ir žemaičių senajai istorijai. Penki pranešėjai pristatė parodos „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ eksponatų istoriją.

Sodų bendrijoje „Šilas“ siautėjo ugnis

Penktadienį tuoj po tryliktos valandos Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad sodų bendrijoje „Šilas“ dega mūrinis namas. Apie valandą kovoję su ugnimi, mažeikiškiai pareigūnai liepsnas numalšino, tačiau gaisro padaryti nuostoliai dideli: nudegė pastato stogas, išdegė namelio vidus.

Sedos darželio vaikai dalijosi gerumu

Sediškiai vaikai visą savaitę diskutavo apie gerumą. Ta proga Sedos darželio auklėtiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose savo įstaigoje bei Sedos miesto bibliotekoje.

„Niuansas“ iš Talino parsivežė pergalę

Modernaus šokio kolektyvo „Niuansas“ paauglių grupė tapo V tarptautinio Baltijos šalių vaikų kūrybos festivalio „Adventas“ laureate. Renginyje puikiai pasirodė paauglių šokių grupė.

Mažeikiškiai dalyvavo bažnyčioje surengtame labdaros vakare

Antradienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje surengtas labdaros vakaras „Sukurk savo Betliejų“. Tikintieji turėjo progą įsigyti įvairių suvenyrų, žvakių, gėlių, saldumynų ir kepinių. Jo metu surinktos lėšos skiriamos naujam Betliejui įrengti.

Mažeikių kultūros centre rajono mokyklos pristatė savo puoštas eglutes

Mažeikių kultūros centre surengta netradicinių eglučių paroda. Jas mažeikiškiams pristatė arti dvidešimt švietimo įstaigų – nuo mažiausiųjų – darželinukų iki vyriausiųjų – gimnazijų auklėtinių.

Sedos gimnazija pasipuošė abiturientų darytais vitražais

Sedos gimnazija pasipuošė abiturientų pagamintais vitražais. Sediškiai pristatė 14 vitražo darbų, kuriuose galima įžvelgti geometrinius ir augalų motyvus. Vitražams kurti mokiniai naudojo įvairių spalvų krepinį popierių.

Lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikai dirba prie šviesos stalų

Pedagogų teigimu, tokie šviesos stalai skatina vaikų kūrybiškumą, dirbdamas prie šio stalo, vaikas visada turi galimybę pasitaisyti, neišgyvendamas, kad kažkur suklydo. Prieš Kalėdas Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ vaikams padovanojo dar du šviesos stalus ir dvi šviesos dėžes.

Kviečiame išrinkti gražiausią rajono Kalėdų eglę!

Kviečiame balsuoti už savo krašto žaliaskarę. Tai galite padaryti socialiniame tinklapyje „Facebook“ – tereikia paspausti „patinka!“. Daugiausia balsų surinkusios eglės šeimininkai sulauks santarvė.lt prizų!

Grupė „G&G Sindikatas“ šėlo Merkelio Račkausko gimnazijoje

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje viešėjo grupė „G&G Sindikatas“. Jų koncertas – prizas už puikų dalyvavimą edukaciniame žaidime „LABAS mokyklų mūšis“. Žaidime dalyvavusieji trumposiomis SMS žinutėmis turėjo atsakyti į muzikos srities klausimus.

Mažeikiškiai stalo tenisininkai rungtyniavo dėl stipriausiojo vardo

Senamiesčio pagrindinės mokyklos sporto salėje ketvirtadienio popietę prasidėjo stipriausių rajono stalo tenisininkų turnyras. Turnyre rungtyniavo pajėgiausi Mažeikių sportininkai, Lietuvos stalo teniso reitinge užimantys aukščiausias pozicijas.

Pernai Mažeikius labiausiai garsino „Kauškutis“

Santarvė.lt lankytojai nusprendė, kad praėjusiais metais Mažeikius labiausiai garsino Mažeikių choreografijos mokyklos direktorė Jolanta Tendienė. Ji sakė, kad toks nuopelnas – jos vadovaujamo tautinių šokių kolektyvo „Kauškutis“ darbo rezultatas.

Mažeikių teisėjams – vaikų padėka piešiniais

Pavasario vidurinės mokyklos auklėtiniai Mažeikių teisėjams atsidėkojo už galimybę susipažinti su jų darbu. Po apsilankymo savo įspūdžius jie išreiškė dovanotuose piešiniuose.

Išrinktos išradingiausiai pasipuošusios viekšniškių sodybos

Iš Viekšnių bendruomenės narių sudaryta komisija pervažiavo miestelį ir apžiūrėjo kiekvieną namą. Po apžiūros buvo išrinkti išradingiausiai savo aplinką pasipuošę šeimininkai.

Mažeikių savanoriai priklausys Prisikėlimo apygardai

Nuo sausio 1 dienos Mažeikiuose veikianti Klaipėdai priklausiusi Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305 pėstininkų kuopa priklausys Šiauliams ir vadinsis KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 603 pėstininkų kuopa.

Kalbėta apie daugiabučių namų renovaciją

Ketvirtadienio popietę rajono valdžios atstovai susitiko su mieste vykdomų daugiabučių namų ir socialinio būsto renovaciją vykdančiais rangovais ir techniniais prižiūrėtojais. Aiškintasi, kodėl stringa darbai ir ieškota būdų, kaip juos paspartinti.

„Žilvičio“ auklėtiniai sutiko Tris karalius

Mažieji lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtiniai penktadienį minėjo Trijų Karalių šventę. Vaikų bei auklėtojų pasirodymą stebėjo ir tėveliai.

Iš Žemalės į Mažeikius užsuko Trys Karaliai

Mažeikius nuolat aplanko iš Žemalės užsukantys Trys Karaliai. Jais persirengia aktyvios Žemalės bendruomenės moterys. Kelionę šiemet žemališkės pradėjo nuo savo mokyklos, po to pasveikino vietos valdžią – Šerkšnėnų seniūną, vėliau palinkėti laimės atvažiavo ir į Mažeikius. Į „Santarvę“ užsukę „išminčiai“ prisiminė, kad tokias eisenas organizuoja nuo 2005 metų.

Mažeikiškiai atsisveikino su Kalėdų egle

Į atsisveikinimo šventę su pagrindine miesto egle jie sugužėjo nešini savo eglutėmis. Savivaldybės atstovai šventės metu apdovanojo individualių bei daugiabučių namų, įmonių, įstaigų, organizacijų, mokyklų ir vaikų darželių bendruomenių atstovus, kurie dalyvavo miesto Kalėdinės aplinkos kūrimo konkurse. Susirinkusieji vaišinosi akcijos „Pasidalinkime gerumu“ iniciatorių virta koše ir arbata.

Klubui „Mano namai“ – aštuoneri

Penktadienį Kultūros centre vyko klubo „Mano namai“ šventė, skirta aštuonerių metų veiklos sukakčiai paminėti. Šventės metu nupuošta kalėdinė klubo eglutė. Be to, uždaryta iki šiol veikusi klubo narių dailės dirbinių paroda. Pranciškaus Tolišiaus vadovaujamas klubas į šventę sukvietė rajono valdžios atstovus bei ilgamečius klubo draugus – Radviliškio rajono Kutiškio bendruomenės klubo „Jaukūs namai“ narius. Svečiai mažeikiškius pasveikins savo muzikine programa.

„Mažeikiai“ laimėjo pirmąjį susitikimą šiemet

Penktadienį namuose „Mažeikių“ komanda įveikė komandą iš Radviliškio 74:65. Tai trečioji pergalė iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Kalvis Virgilijus Mikuckis – tarp „Aukso vainiko“ nugalėtojų

Respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ mažeikiškis Virgilijus Mikuckis užėmė antrąją vietą. Taip įvertinti penki tautodailininko į parodą pristatyti kryžiai.

Buvusi mažeikiškė pristatė siuvinėtų darbų parodą

Tris dešimtmečius Mažeikiuose gyvenusi Nijolė Rindeikienė pirmadienio vakarą Mažeikių viešojoje bibliotekoje pristatė savo siuvinėtus darbus. Ši paroda – noras su mažeikiškiais pasidalinti džiaugsmu: šiuo metu Skuodo rajone gyvenanti moteris penktadienį pelnė tautodailininkės vardą. Keturiolika pristatytų darbų siuvinėta ant maišams siūti skirtos medžiagos.

Mažeikių neįgaliesiems – M. K. Čiurlionio fondo dovana

Specialiojoje mokykloje įvyko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo socialinio projekto „Pažink tikrąsias vertybes“ surengta valandėlė, pasakojanti apie dailininko ir kompozitoriaus gyvenimą ir kūrybą.

Mažeikiai nusidažė raudonai

Antradienio vakaras...

M. Gorkio kultūros ir poilsio parkas prieš 50 metų

Apie tai, kaip atrodė M. Gorkio kultūros ir poilsio parkas prieš 50 metų, byloja Vaclovo Žilevičiaus – „Komunistinio rytojaus“ laikraščio bendradarbio – fotografijos. Kaip bus po rekonstrukcijos, bus matyti.

Futbolo turnyre mažeikiškių komanda liko ketvirta

Savaitgalį Mažeikių sporto komplekse vyko jaunimo futbolo turnyras Telšių apskrities futbolo federacijos taurei laimėti. Į turnyrą susirinko penkios savo amžiaus grupėje aukščiausioje lygoje rungtyniaujančios ekipos: be Mažeikių, čia žaidė Tauragės „Tauro“, Vilniaus „Žalgirio“, Šiaulių ir Panevėžio futbolo akademijos komandos. Mažeikių šešiolikmečių komanda liko ketvirta.

Jaunieji dainininkai varžėsi konkurse „Dainų dainelė“

Ketvirtadienį prasidėjo konkurso „Dainų dainelė“ rajono turas. Pirmiausia pasirodė mažiausieji dainorėliai. Konkurse ruošiasi dalyvauti 27 kolektyvai iš rajono ugdymo įstaigų bei Vaikų našlaičių ir senelių globos namų.

Rajono pedagogai susirinko pasidalinti poezija

Ketvirtadienio vakare Mažeikių rajono viešojoje bibliotekoje rinkosi Mažeikių, Klaipėdos mokytojai. Literatūros popietėje „Poezija kitaip“ jie deklamavo, skaitė, dainavo savo širdžiai mielas eiles.

Policijos pareigūnai susirinko aptarti praėjusių metų veiklą

Penktadienį policijos pareigūnai susirinko aptarti praėjusių metų veiklą ir rezultatus. Susirinkime be vietos policijos pareigūnų dalyvavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, rajono valdžios, kitų institucijų atstovai.

Sausio 13-ąją mažeikiškiai rinkosi į šv. Mišias ir koncertą

Penktadienio vakarą mažeikiškiai rinkosi į Sausio 13-osios minėjimą „Neklupk, kaip tąsyk neklupai...“ Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vyko šv. Mišios. Po jų mažeikiškiai susirinko į Kultūros centrą, kur programą pristatė Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė.

„Mažeikiai“ laimėjo penktąjį kartą iš eilės

Nacionalinėje krepšinio lygoje „Mažeikiai“ tęsia pergalingą kelionę. Mažeikių komanda 91:72 įveikė „LKKA-Atletą“ iš Kauno. Tai penktoji „Mažeikių“ pergalė iš eilės.

Mažeikiuose rungėsi futbolo fanai iš 3 šalių

Šiemet tarptautinis Futbolo fanų žiemos turnyras vyko Mažeikiuose. Dvi dienas trukusiame turnyre rungėsi 20 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.

Viekšnių vaikams – rytmetys su knyga

Viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko pirmųjų klasių moksleiviams skirtas teminis rytmetys „Pasižadu draugauti su knyga“. Bibliotekininkė Sniegena Chriščinavičienė kalbėjo vaikams apie draugystės su knyga naudą, supažindino juos su moksleiviams skirta literatūra. Viekšnių poetė Marija Liebienė skaitė savo kūrybos eiles. Moksleiviai taip pat turėjo progos pademonstruoti savo kūrybinius sugebėjimus ir paskaityti pačių sukurtų eilėraščių.

Mažeikių muziejuje atidaryta nauja ekspozicija

Mažeikių muziejuje pristatytas vilniečių Arūno Baltėno ir Vitos Ivanauskaitės-Šeibutienės fotoalbumas „Žemaičiai“ ir atidaryta fotografijų paroda „Žiemos virsmas“.

Sediškiai dalyvavo skaitymo konkurse

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje ne pirmus metus organizuojamas meninio skaitymo konkursas. Mokiniai stengėsi įdomiau ir originaliau perteikti įvairių autorių kūrinius.

Tirkšliuose lankėsi savanorių pajėgų atstovai

Vyresnioji seržantė Daiva Gečienė Tirkšlių vidurinės mokyklos auklėtiniams pasakojo apie jauno žmogaus galimybes tapti savanoriu, apie Krašto apsaugos savanorių pajėgų svarbą valstybėje. Po teorinės dalies, mokyklos sporto salėje kariai savanoriai demonstravo mokiniams kario ekipuotę, ginklus.

„Žilvityje“ – sveikatingumo savaitė

Lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyksta sveikatingumo savaitė. Visą savaitę darželinukai sportuoja, atlieka kvėpavimo pratimus, geria arbatas, dainuoja dainas apie sveiką gyvenimo būdą.

Mokiniai dalyvavo „Specialybių mugėje“

Ketvirtadienį Sodų vidurinėje mokykloje vyko tarptautinės organizacijos FOX part of „Dream Foundation“ surengta „Specialybių mugė“, kurios dalyviai buvo supažindinti su perspektyviausiomis mūsų aukštosiose mokyklose rengiamomis specialybėmis, galimybėmis studijuoti užsienyje. Jas pristatė patys aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai, kai kurių specialybių atstovai. Mugėje dalyvavo apie du šimtai 10–12 klasių moksleivių iš Mažeikių ir aplinkinių rajonų.

Dainorėliai pasirodė regioniniame „Dainų dainelės“ etape

Devyni mažeikiškiai dalyviai grįžo iš „Dainų dainelės“ regioninio etapo Plungėje. Apskrities rajonų dainininkus vertinusios komisijos narys Ričardas Grušas kol kas garantuotas tik dėl keturių mūsiškių – jie turėtų dalyvauti televizijos konkurse. Į respublikinį etapą ruošiasi keliauti mokytojos Romos Skirmontienės ugdytinės: keturmečių duetas Augustė Daščioraitė ir Nelė Černiauskaitė bei solistė Eglė Bernotaitė (lopšelis-darželis „Gintarėlis“), Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų kvartetas (mokytojas Laimonas Terasius) ir Vytauto Klovos muzikos mokyklos solistė penkiolikmetė Monika Šakytė (mokytoja Dalia Olberkienė).

Darželinukai ieškojo žvėrių pėdsakų

Ar jums teko matyti ką tik prabėgusio šerno pėdsakus sniege? Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ „Gudručių“ grupės vaikai, tėveliai ir auklėtojos pėdelių ieškojo Plinkšių miške. Susipažinę su girininku Bronislovu Noreika, palikome ėdalo žiemos badą kenčiantiems žvėreliams.

Balėniškiai skaitė kraštiečio kūrybą

Ketvirtadienį balėniškiai dalyvavo literatūriniame vakare. Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filiale buvo skaitomi Pievėnų kaimo gyventojo Povilo Serapino prozos kūriniai. Kūrėjo darbus skaitė Balėnų pagrindinės mokyklos mokiniai bei jų mokytojai, taip pat bibliotekos darbuotoja. Vyresnioji bibliotekininkė Zita Tamoševičiutė „Santarvę“ informavo, kad anksčiau pievėniškio kūrinių buvo spausdina „Pergalės vėliavoje“, skambėjo radijo laidose „Gamta – visų namai“. Ne vienas jo kūrinys žemaičių tarme buvo spausdintas „Santarvės“ priede „Vakarų Lietuva“.

Pristatyta Vlado Pupšio knyga

Penktadienį Mažeikių viešojoje bibliotekoje mažeikiškiams pristatyta Vlado Pupšio knyga „Prašau žodžio...“. Knygą pristatė jos sudarytojas, autoriaus brolis Vytautas Pupšys. Knyga „Prašau žodžio...“ išleista jau po autoriaus mirties. Mažeikiai, Leteniai, Voveriai, čia gyvenę seneliai, kiti giminaičiai, daugybė pavardžių, įvykių, papročių ir kasdienio gyvenimo aprašymų... Ši knyga – tai tikras prieškario, karo ir pokario metų Mažeikių gyvenimo kaleidoskopas vaiko akimis.

Festivalyje „Būk matomas“ – 600 dalyvių

Į VI Mažeikiuose vykstantį dainų, muzikos ir šokių festivalį „Būk matomas“ šiemet susirinko beveik šešiasdešimt kolektyvų ir solistų – per 600 dalyvių. Šiais metais pasirinkta festivalio tema: „Būk saugus kelyje“.

Futbolo turnyru prokurorai pagerbė žuvusį kolegą

Mažeikiuose vyko septintasis futbolo turnyras nužudytam prokurorui Gintautui Sereikai atminti. Sporto aikštelėje varžėsi Lietuvos prokurorų, NATO kariškių, dislokuotų Šiauliuose, ir Vilniaus moterų futbolo klubo „JL stars“ komandos. Dar prieš turnyrą generalinis prokuroras Darius Valys džiaugėsi, kad sportinio turnyro metu teisėsaugininkai neapleidžia gražios tradicijos – teikti paramą jautriausioms visuomenės grupėms. Šį kartą parama atiteko Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namams. Panevėžio apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Gintautas Sereika buvo nužudytas dėl savo profesinės veiklos 1999 m. sausio 25 d.

Mažeikių ledo ritulininkai laimėjo prieš šilutiškius

Paskutines ledo ritulio čempionato rungtynes Ledo arenoje žaidę mažeikiškiai padovanojo savo sirgaliams gražią pergalę.

Rusų bendruomenei savo kūrybą pristatė Margarita Mašina

Penktadienį rusų bendruomenės nariai rinkosi į muzikos vakarą: savo kūrybą pristatė Margarita Mašina. Dainų autorę pristatė stačiatikių bažnyčios vadovas tėvas Nestoras. Viešnią pasveikino kolektyvai iš „Jaunystės“ ir Sodų vidurinių bei Choreografijos mokyklų.

„Mažeikiai“ iškovojo aštuonioliktąją pergalę

„Mažeikių“ ekipa iškovojo pirmąją pergalę antrajame Nacionalinės krepšinio lygos etape. Mažeikiškiai namuose rezultatu 86:65 ( 35:18; 55:34; 72:51) nugalėjo Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. „Mažeikiai“ rungtyniauja tarp aštuonių stipriausiųjų lygos komandų.

Kovoja dėl „B“ lygos taurės

Šeštadienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko rajono krepšinio pirmenybių „B“ lygos antro rato rungtynės. Antrą kartą tarpusavyje kovojo aštuonios komandos: „Ukrinai“, „Viekšniai“, „Laumės baldai“, „Sedula“, „Ventus“, „Grandai“, „Kvistija“ ir „Geoida“. Kitą kartą B lygos krepšininkai susitiks vasario 11-ąją.

Krepšininkų emocijos liejasi ir treniruotėse

„Mažeikių“ krepšininkai į treniruotes renkasi devynis kartus per savaitę. Susirinkę sportininkai tobulina metimus, kartu su treneriu Aloyzu Rudžiu studijuoja būsimų varžovų žaidimą. Artimiausi susitikimai numatyti jau šį savaitgalį – penktadienį Joniškyje „Mažeikiai“ žais su „Delikatesu“, o šeštadienį namuose – su Marijampolės „Sūduva“.

Marijampolės „Sūduvai“ – atsirevanšuota

Šeštadienį „Mažeikių“ komanda šventė pergalę prieš Marijampolės „Sūduvą“. Mažeikiškiams pavyko atsirevanšuoti už praėjusio savaitgalio susitikimo nesėkmę. Mažeikiškiai varžovus nugalėjo rezultatu 78:62. Nacionalinės krepšinio lygos turnyrinėje lentelėje šios dvi komandos – kaimynės.

Šeštadienį mažeikiškius stebino šerkšnas

Šerkšnas apgaubė tiek miestą, tiek kaimiškąsias vietoves.

Mažeikių „Smūgis“ nugalėjo plungiškius

Mažeikių ledo ritulio komanda „Smūgis“ susitiko Plungės „Perkūnu“. Pergalę šventė mažeikiškiai rezultatu 4:1.

Reivytiškiai rinkosi į „Žiemos šventę“

Prie Tulnikių užtvankos į „Žiemos šventę“ daugiausia rinkosi Reivyčių seniūnijos gyventojai. Susirinkusiuosius sveikino naujasis seniūnijos vadovas Stanislovas Putelis. Reivytiškiai ragavo žuvienės, dalyvavo įvairiose rungtynėse. Taip tradiciškai pasitinkama Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.

PAPILDYTA Krepšininkai kovoja dėl Viekšnių taurės

Antradienį Viekšniuose prasidėjo beveik pusantro mėnesio truksiantis tradicinis Viekšnių krepšinio turnyras. Šiemet jame žaidžia aštuonios ekipos, rungtynės vyks antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo aštuonioliktos valandos Mažeikių Politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus sporto salėje.

Švietimo įstaigos jau švenčia Lietuvos gimtadienį

Trečiadienį rajono švietimo įstaigos mini Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Darželinukai bei mokiniai kartu su pedagogais organizuoja šventinius rytmečius, varžybas, kuria dovanas Lietuvai.

Mažeikius garsinusiems mažeikiškiams – padėkos

Trečiadienį, minint Vasario 16-ąją, pirmą kartą organizuotas iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis. Pirmą kartą už Mažeikių garsinimą 2011 metais Lietuvoje ir pasaulyje, už mūsų žemės, kultūros savitumo atskleidimą, tradicijų puoselėjimą ir bendruomeniškumą skirtos nominacijos.

Mažeikiškiai jau varo lauk žiemą

Sekmadienį mažeikiškiai jau varė lauk žiemą. Į Užgavėnes susirinkę persirengėliai ir žiūrovai ne tik šoko ir dainavo, bet ir skanavo riebių blynų prieš prasidedantį pasninko metą – Gavėnią. Tikrosios Užgavėnės bus antradienį.

Per rajoną keliavo Užgavėnių persirengėliai

Antradienį visame rajone šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai. Tai paskutinė soti diena prieš septynių savaičių susikaupimo metą – gavėnią.

Mažeikių muziejuje dundėjo šamanų būgnas

Mažeikiškius į susitikimą sukvietė unikalaus zoologijos sodo „Žvėrinčiaus“ eigulys, medžiotojas ir filosofas Petras Dabrišius. Mažeikių muziejuje šamanu vadinamas gamtos mylėtojas pristatė savo knygą „Vilko kailyje“.

Pedagogai domėjosi baltiškaisiais raštais

Mažeikių muziejuje rajono bendrojo ugdymo pedagogai dalyvavo seminare apie baltų gentis, senovinius ornamentus ir baltiškuosius raštus. Seminarą vedė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, etnokultūros konsultantė Violenita Juškevičiūtė, Mažeikių muziejaus darbuotojos Raimonda Ramanauskienė ir Jūratė Miliauskytė.

Rajono mokinių dailės darbuose – sparnai

Ketvirtadienio popietę Mažeikių kultūros centre atidaryta rajono dailės olimpiados darbų paroda, kuriai pristatyta apie 90 darbų.

Kaziuko mugė šurmuliavo ir Mažeikių rajone

Jau penktadienį pradeda šurmuliuoti Kaziuko mugės. Tautodailininkų ir amatininkų šventės vyksta ne tik sostinėje. Savo darbus Mažeikių rajone pristato ir mokyklų bendruomenės, ir tautodailininkai. Kaziuko mugė organizuojama prieš pat kovo 4-ąją švenčiamas Kazimierines.

Kovo 11-ąją į Mažeikius atskrido „Aukso paukštė“

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną į Mažeikius atskrido „Aukso paukštės“– šios nominacijos pasiekė Choreografijos mokyklos liaudiškų šokių ansamblį „Kauškutis“ ir Savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblį „Alksniokā“. Pripažinimo sulaukę kolektyvai mažeikiškiams padovanojo koncertą.

Savanoriai susidraugavo su Dauno sindromą turinčiais vaikais

Senamiesčio pagrindinės mokyklos savanorių klubas „Voluntarai“, vadovaujamas mokytojos Aurelijos Urnikienės, susidraugavo su Dauno sindromą turinčiais vaikais. Jaunieji organizavo naujiesiems draugams žaidimų, užsiėmimų.

Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko literatūriniai skaitymai

Literatūrinių skaitymų vakaras „Dievo vabalėli, paimk mane į dangų su žeme“ (Just. Marcinkevičius). Jame dalyvavo Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės, Senamiesčio ir „Ventos“ pagrindinių bei Tirkšlių vidurinės mokyklų, Viekšnių, Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijų moksleiviai. Renginį organizavo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lituanistai.

Mažeikiuose vyko respublikinė konferencija, skirta verslumui ugdyti

Merkelio Račkausko gimnazijoje šiandien vyksta teorinė-praktinė konferencija VERSLIOS ASMENYBĖS UGDYMAS MOKYKLOJE. Pranešimus skaito Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos laisvosios rinkos instituto, šalies bankų atstovai, mokslininkai, pedagogai iš įvairių šalies mokyklų.

Juozapinių jomarkui palankūs buvo ir orai, ir mažeikiškiai

Į keturioliktąjį Juozapinių jomarką tradiciškai rinkosi amatininkai, tautodailininkai, kiti prekeiviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos: jie mažeikiškiams atvežė papuošalų, sūrių ir žuvies. Juozapinių šeimininkas Juozapas su savo drauge Onute sveikino susirinkusiuosius ir linkėjo bent ką nors nusipirkti, o nuotaiką prekybininkams ir pirkėjams kėlė grupė iš Mažeikių „Stuokes piests“.

Globotiniai šventė Raudonos nosies dieną

Mažeikių Vaikų našlaičių ir senelių globos namų savanoriai paminėjo „Raudonos nosies“ akciją. Pasipuošę spalvingais drabužiais, linksmai nusiteikusių klounų būrelis aplankė mažuosius ligoniukus. Vaikai visi kartu žaidė, vaidino, pūtė muilo burbulus. Prisiminimui sergantys vaikučiai gavo dovanų balionų, globotinių pieštų atvirukų, po žaislinį klouną.

Baigėsi Nacionalinės krepšinio lygos antrasis etapas

Paskutinėse etapo rungtynėse namuose „Mažeikių“ krepšininkai po atkaklios kovos rezultatu 86:87 nusileido Kauno „Žalgiriui-A. Sabonio krepšinio centrui“.

Mažeikiuose rungtyniavo šalies krepšininkai moksleiviai

Mažeikiuose dvi dienas vyko Lietuvos moksleivių krepšinio lygos aštuoniolikmečių antrojo diviziono finalo ketverto varžybos. Mažeikių sporto mokyklos komanda pirmosiose rungtynėse rezultatu 71:80 nusileido nugalėtojais tapusiems Kauno „Tornado KM-AKS projektams“, o antrosiose turėjo pripažinti Vilniaus KM III ekipos pranašumą – 84:97.

Mokiniai pradėjo Savaitę be patyčių

Kovo 19–25 dienomis visoje Lietuvoje vyksta „Savaitė be patyčių“. Įvairių renginių organizuoja kiekviena švietimo įstaiga.

Knygnešio dieną ukriniškiai paminėjo Kukiuose

Minint Knygnešio dieną Ukrinų bibliotekininkė Valda Muravjovienė pakvietė vietos pradinukus, jų tėvelius bei mokytojas Geletą Karčekovienę ir Jūratę Šiaulienę į edukacinę išvyką. Renginys „Švyti uždrausta raidė“ vyko gretimame Kukių kaime, fotomenininko Gedemino Januškos sodyboje, tarp autentiškų XIX a. pabaigos daiktų.

Mažeikių ledo ritulio komanda pelnė įspūdingą pergalę

Pirmadienį Mažeikių ledo ritulio komanda „Smūgis“ žaidė paskutiniąsias „Žemaitijos ledo“ čempionato antrojo rato rungtynes su Gargždų „Ledžingos“ senjorais ir „smūgiavo“ jiems rezultatu 5:0.

Minima Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Mažeikiškius su šiuo genetiniu susirgimu vienija visuomeninė organizacija „Gerumo galia“. Šventės išvakarėse negalią turintys vaikai bei jų artimieji savo jėgas išbandė dailėje.

Sedos bibliotekoje rinkosi būsimieji skaitytojai

Ketvirtadienį Sedos miesto bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Knygute, aš myliu tave!..“ Bibliotekoje apsilankė patys mažiausieji, būsimieji bibliotekos lankytojai ir skaitytojai: Sedos darželio „Meškučių“ grupės trejų–ketverių metų amžiaus vaikučiai su auklėtojomis Danute Juškiene ir Audra Sakalauskaite.

Jauniesiems mažeikiškiams dovanojo muzikinį spektaklį

Vytauto Klovos muzikos mokykloje prieš 26-erius metus įsikūręs teatrinio meno skyrius jauniesiems miesto ir rajono žiūrovams jau padovanojo per 40 spektaklių. Tarptautinės teatro dienos proga mokyklos teatras „Naminukas“ nudžiugino žiūrovus muzikiniu spektakliu „Elenytė ir Jonukas“ (pagal Marcelijaus Martinaičio pjesę „Avinėlio teismas“).

Ruzgų mokiniai kvietė pavasarį

Šilta kovo saulė Ruzgų pagrindinės mokyklos moksleivius sukvietė į renginį „Pavasario linksmybės“ ir Juozapinių mugę.

Tęsiasi „Sveikatiados“ renginių maratonas

„Ventos“ pagrindinėje mokykloje vyko „ketvirtokų“ kovos. Susikovė „Vyturio“, „Žiburėlio“, K. Jagmino pradinių ir „Ventos“ pagrindinės mokyklos mokinukai.

Pavasario mokykloje – du renginiai

Pastaruoju metu Pavasario vidurinėje mokykloje vyko pora renginių. Čia rajono pradinukai ir jų mokytojai rinkosi į kūrybinių gebėjimų ugdymo popietę „Pro vaikystės langą“. O prieš tai mokyklos ugdytiniai varžėsi „Žalios“ dainos konkurse.

Rajono B lygos nugalėtoja – „Kvistija“

Baigėsi rajono krepšinio B lygos čempionatas. Finale iki dviejų pergalių kovojo „Kvistijos“ ir „Viekšnių“ komandos. Po dramatiškos kovos pergalę šventė „Kvistija“. Mažajame finale „Sedula“ įveikė „Laumės baldų“ komandą.

Dėl „Spindulio taurės“ kovojo per 200 šokėjų porų

Sekmadienį „Ventos“ pagrindinėje mokykloje vyko trečiosios kvalifikacinės sportinių šokių varžybos „Spindulio taurė 2012“. Dviejų dalių šokių fiestoje pasirodė 215 įvairaus amžiaus porų iš Mažeikių, Tauragės, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Panevėžio, Kauno ir kitų šalies miestų.

Minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena

Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ši diena paskirta ne šiaip sau – tai pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimtadienis. Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės, rengiami konkursai, parodos, konferencijos. Renginių netrūksta ir Mažeikių rajone.

Tirkšlių mokykloje naktį praleido jaunieji policininkai

Tirkšlių vidurinės mokyklos jaunieji policininkai, bendradarbiaujantys su Mažeikių policijos komisariato prevencijos poskyrio pareigūnais, penktadienio vakarą vienminčius pakvietė į prevencinį renginį – pasiūlė kartu praleisti naktį mokykloje.

Vyko respublikinė pedagogų konferencija

Mažeikių Pavasario vidurinėje mokykloje vyko respublikinė pedagogų konferencija „Inovatyvių ir tradicinių mokymo(si) metodų taikymas ugdant gabius mokinius“.

Jubiliejinis vakaras „...Kai šalia šešeto – nulis“

Ketvirtadienį Mažeikių savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko menininkės ir bibliotekininkės Snieginos Chriščinavičienės jubiliejinis vakaras, pavadintas „...Kai šalia šešeto – nulis“. Pristatyta naujausių žeme ir smėliu tapytų darbų paroda ir trečioji viekšniškės knygelė „Iš gyvenimo siūlų“.

Pavasariui Žemę iš miego budino kapelos

Sekmadienį Mažeikiuose vyko tradicinė kapelų šventė „Išbudinkim žemę iš miego“, kurioje dalyvavo devyni kolektyvai iš Telšių, Akmenės, Radviliškio, Mažeikių rajonų ir Šiaulių.

Šokių fiestoje sukosi apie pusantro šimto šokėjų

Palnosuose vyko šeštoji šokių šventė – „Šokių fiesta 2012“, kurioje dalyvavo devyni kolektyvai iš Mažeikių, Akmenės ir Šiaulių rajono, – iš viso apie 150 šokėjų.

Atvirų durų dienose – 200 mokinių

Mažeikių politechnikos mokykloje bei įstaigos Viekšnių skyriuje vyko atvirų durų diena. Du šimtai mokinių ir jų tėveliai turėjo galimybę susipažinti su mokykloje rengiamomis specialybėmis, mokyklos gyvenimo akimirkomis, daugiau sužinoti apie dominančią specialybę.

Baigėsi rajono krepšinio A lygos čempionatas

Rajono krepšinio A lygos čempionate nugalėtoju pirmą kartą tapo „Lukoil“ krepšininkai.

„Dainų dainelėje“ mažeikiškiai išsiskyrė gausa

Sekmadienį Lietuvos televizijos transliuojamame Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“ pasirodė devyni vokaliniai kolektyvai iš įvairių Mažeikių ugdymo įstaigų.

Mažeikiuose lankėsi estų delegacija

Ketvirtadienį po pietų į Mažeikius atvyko per keturiasdešimties žmonių delegacija iš Estijos Paidės miesto, su kuriuo draugauja mūsų rajonas. Svečiai aplankė Mažeikių įmones, susipažino su muziejaus ekspozicija, „Ingman ledų“ bendrovėje pirmieji ragavo morkų ledų.

Akcija „Darom 2012“ Mažeikių rajone

Mažeikių rajono įstaigos ir organizacijos dalyvavo akcijoje „Darom 2012“. Dėkojame visiems, atsiuntusiems pranešimus ir nuotraukas.

Bibliotekoje vyko literatūrinė šventė „Pavasarinė aura 2012“.

Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinė šventė „Pavasarinė aura 2012“. Joje buvo pristatyta krašto literatų sambūrio kūrybos rinktinė „Spindulys nemiega“ bei Airinos Rugės „Meilės mozaika už raudonų užuolaidų“.

Viekšniuose jėgas išbandė per šešiasdešimt bėgikų

Viekšniuose įvyko tradicinis vienuoliktasis bėgimas, skirtas Europos dienai paminėti. Jėgas išbandyti beveik pusšešto kilometro trasoje ryžosi per 60 bėgikų.

Mažeikiuose – Žemaitijos krašto festivalis

Penktadienį Mažeikiuose vyksta XXII Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų festivalis „Vaikai ir muzika“, kurį šiemet organizuoja Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla.

Darželinukai pradėjo propaguoti futbolą

Trečiadienį įvyko pirmasis tarpdarželinis futbolo turnyras, kurio pereinamąją taurę tarp šešių komandų iškovojo lopšelio-darželio „Eglutė“ komanda.

Vaikai susižavėjo ugniagesių darbu

Trečiadienį lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikams darbuotojai pirmą kartą surengė civilinės saugos mokymus su menine programa ir gaisro imitacija.

Įteiktos Žaliosios vėliavos

Ketvirtadienį Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatų įteikimo ceremonija.

Pavasario vidurinės mokyklos šventė

Ketvirtadienį Pavasario vidurinėje mokykloje vyko Mamyčių dienos paminėjimo ir pirmūnų pagerbimo šventė.

„Saulutės\" auklėtiniai susipažino su kinologo darbu

Lopšelio darželio „Saulutė“ auklėtiniai susitiko su policijos bičiuliu Amsiu, kinologu Tomu Taurinsku ir jo tarnybiniu šunimi Bandžiu.

Sedos vaikai aplankė žaidimų aikšteles

Sedos bendruomenė drauge su 45 vaikais surengė pažintinę kelionę po žaidimų aikšteles ir laisvalaikio parkus. Apsilankyta Tirkšliuose, Mažeikiuose, Skuode, Mosėdyje, Plateliuose, Žemaičių Kalvarijoje.

Sergantiems vaikams gamino erdvinius paukščius

Lopšelio-darželio „Bitutė“ GUDRUČIŲ ir JUDRUČIŲ grupių auklėtojos Audronė Barkuvienė ir Daiva Šarnickaitė atsiliepė į respublikinės akcijos „GERUMO PAUKŠTIS“ organizatorių kvietimą gaminti erdvinius paukščius. Jie bus padovanoti Kauno klinikų vaikų onkologijos skyriaus ligoniukams. Vaikai kartu su tėveliais rašė palinkėjimus, dalijosi gerumu su tais, kuriems šiuo metu labiausiai reikia palaikymo.

Diena kaime

Mažeikiuose skambėjo gatvės muzika

Muzikuoti šeštadienį „Gatvės muzikos dienoje“ buvo užsiregistravę apie 100 atlikėjų, o iš tikrųjų jų buvo apie trimis dešimtimis daugiau. Žiūrovai turėjo progą pasiklausyti įvairaus stiliaus muzikos: nuo liaudies dainų iki metalo – vietos užteko visiems.

Mažeikiuose nuskambėjo paskutinis skambutis

Ankstų trečiadienio rytą daugiau nei devyniems šimtams Mažeikių rajono abiturientų nuaidėjo paskutinis skambutis. Moksleivius, jų tėvus ir pedagogus į šventę Šv. Pranciškaus aikštėje sukvietė bažnyčios varpai. Jau tradicine tampančią šventę šiemet organizavo Pavasario vidurinė mokykla.

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena

Kasmet pirmąją vasaros dieną minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mokyklose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir šiemet organizuojami šiai dienai skirti renginiai.

Mažeikiuose – šokio ir muzikos žiedai

Šaltas ir lietingas oras privertė sunerimti mieste vykusios šventės „Žydėjimas“ organizatorius. Tačiau dangus nusigiedrijo, ir šventė vyko pagal numatytą programą. Mažeikiškius ir miesto svečius džiugino apie pusantro tūkstančio meno kolektyvų dalyvių pasirodymas.

„O mes – vaikai, mes – pasaulis!“

Tirkšlių pušyne vyko respublikinė šiuolaikinių šokių fiesta „O mes – vaikai, mes – pasaulis!“ Renginyje dalyvavo Tauragės, Šilalės, Jurbarko, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Rietavo, Mažeikių miestų ir rajonų šiuolaikinių šokių kolektyvai.

Futbolo aistruolius „Atmosfera“ pakvietė į įsimintiną šventę

Lietuvos futbolo 90-mečio bei prasidėjusio Europos futbolo čempionato garbei „Atmosferos“ klubas surengė šventę, kurios pagrindiniu akcentu tapo masinis žongliravimas kamuoliu. Žongliruoti kamuoliu panoro ir oficialiai užsiregistravo net 285 dalyviai. Šventės rengėjai mažeikiškiams suorganizavo ir kitokių varžytuvių.

Atidaryta paroda  „Viekšniai vakar, šiandien, rytoj...“

Viekšnių Parapijos namuose (buvusioje Politechnikos mokyklos valgykloje) atidaryta Viekšnių seniūnijos bendruomenių ir vietos menininkų paroda „Viekšniai vakar, šiandien, rytoj...“ Kaip informuoja organizatoriai – Viekšnių seniūnija, Kultūros centras bei viekšniškiai menininkai, paroda visuomenei pristatoma išskirtine proga – Viekšnių savivaldai 220 metų. Paroda veiks iki liepos 8 d.

Savanorių pratybose talkino sraigtasparnis

Sekmadienį Telšių rajono Pagudonės poligone baigėsi dvi dienas trukusios pratybos, kuriose dalyvavo apie 90 Šiaulių Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603-iosios ir Telšių 605-osios pėstininkų kuopų savanorių. Šie kas mėnesį vykstantys mokymai buvo ypatingi tuo, kad savanoriams į pagalbą atskrido Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis su įgula.

Žemaičių Kalvarijoje vyksta Didieji atlaidai

Liepos 1–12 dienomis Žemaičių Kalvarijoje vyksta Didieji atlaidai, skirti palaimintojo Jurgio Matulaičio metams.

Audra Mažeikiuose vartė medžius

Šeštadienį per Mažeikių rajoną nusirito audra, palydėta perkūnijos ir žaibų. Škvalas laužė medžių šakas, išvartė kelio ženklus, šiukšlių konteinerius. Vietomis sutriko elektros tiekimas.

Jokūbinės tampa rajonine švente

Pliaupiantis lietus neišgąsdino leckaviškių ir jų svečių susirinkti į šimtmetį gyvuojančią tradicinę Jokūbinių šventę. Į Leckavos Dainų slėnį rinkosi pėsti ir važiuoti, seni ir jauni, norintieji dainuoti ir šokti ar viso to pasiklausyti.

Žemaičiai mini tautos vienybės dieną

Penktadienį įvyko jau tradicinė Žemaičių kultūros draugijos Mažeikių skyrius su Žemaičių motoklubu organizuota Žemaičių tautos vienybės diena, skirta paminėti Durbės mūšį. Kaip ir kasmet, Mažeikiuose praūžė motociklininkų bei kitų tranporto priemonių kolona, o po to šventė persikėlė į Ventos paplūdimį.

Audra buvo nuostolinga ir gamtai, ir žmonėms

Sekmadienio vakare mūsų rajone siautusi audra su lietumi mieste didelių nuostolių nepridarė. Kas kita kaimuose: kai kurie jų liko be elektros, Renave nuplėštas gyvenamojo namo stogas, nukentėjo pagrindinės mokyklos pastato stogas, didelė žala padaryta Renavo dvarui: išvartalioti ir nulaužyti šimtamečiai medžiai, nuplėštas vieno vertingo medžio kamienas.

Globos bendrija paminėjo veiklos dešimtmetį

Mažeikiuose veikianti sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija „Gyvenimo spalvos“ ištaigingai paminėjo savo veiklos dešimtmetį. Bendrijos vadovus ir dalyvius sveikino svečiai iš Mažeikių ir visos Lietuvos, buvo surengtas koncertas.

Senovės amatų festivalis Apuolėje

Savaitgalį Skuodo rajone, ant Apuolės piliakalnio, įvyko devintasis senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis. Šventės svečiai dvi dienas turėjo galimybę stebėti unikalią programą – archajiškosios muzikos koncertą, karinių-istorinių grupių parodomąsias programas, senovines kovas, žaidimus.

Paminėta Juodojo kaspino diena

Ketvirtadienį Mažeikiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, paminėta Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena. Kaip pažymėjo susirinkusieji, tądien susirenkama ne švęsti, o prisiminti, ši diena reiškia ir susitelkimą, pasmerkimą, ryžtą kovoti.

Mažeikiškiai jau atsisveikino su vasara

Vasarą penktadienį mažeikiškiai išlydėjo dainomis ir šokiais: aikštėje prie kultūros centro vyko vasaros palydų šventė „Sudie, vasara!”.

Turnyrą vainikavo intriguojantis finalas

Gražų turnyrą vainikavo gražus finalas. Taip galima pasakyti apie pirmą kartą surengto futbolo mėgėjų turnyro „FK Atmosfera“ taurei laimėti pabaigtuves.

Rudens spalvos

Rudens ieškojo ir tokį rudenį rado Raimonda Gelžinienė.

„OnceAgain“ choristai susipažįsta su Mažeikių kraštu

Vokietijos Šteinfurto regiono gospel choro „OnceAgain“ choristai susipažįsta su Mažeikių kraštu

Socialiniai darbuotojai minėjo profesinę šventę

Ketvirtadienį į Lietuvos socialinių darbuotojų šventę rinkosi šį darbą dirbantys Mažeikių rajono žmonės. Jiems šventinę nuotaiką kūrė koncertą surengę Merkelio Račkausko gimnazijos auklėtiniai, o intarpus užpildė sveikinimo kalbos ir padėkos.

Atidarytas vaikų užimtumo Dienos centras

Mažeikiuose prie Socialinių paslaugų tarnybos atidarytas Dienos centras socialinės rizikos šeimų vaikams. Dienos centre laiką po pamokų galės leisti dvidešimt keturi vaikai nuo 7 iki 15 metų.

Pareigūnai minėjo savo profesinę šventę

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje paminėta Policijos – Angelų sargų diena: buvo aukojamos šv. Mišios, vyko minėjimas. Greta bažnyčios, Šv. Pranciškaus aikštėje savo gabumus demonstravo policijos tarnybinis šuo, visuomenė galėjo susipažinti su mažeikiškių pareigūnų naudojama amunicija.

Gimnazistams įteikti pirmokų pasai

Rugsėjo 27 dieną Gabijos pirmokai prisiekė ištikimybę šventajai deivei, aukojo dievams. Gimnazistams įteikti pirmokų pasai.

„Kur susitinka knygos ir žmonės...“

Ketvirtadienį Mažeikių viešosios bibliotekos salėje vyko šventinis vakaras „Kur susitinka knygos ir žmonės...“, skirtas bibliotekos 90-mečiui ir literatūros klasiko, kunigo, poeto Jono Mačiulio-Maironio 150-osioms gimimo metinėms.

Mažeikiškiai aplankė Šakių rajono garsenybes

Mažeikių rajono nevyriausybinių organizacijų asociacija organizavo ekskursiją į Šakių rajone esančius Sudargą ir Gelgaudiškį.

Viekšniškiai pagerbė mokytojus senjorus

Mažeikių viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko pedagogų senjorų pagerbimo šventė. Tokia šventė rengiama jau antri metai.

Vakar Maironio 150-osioms gimimo metinėms bažnyčioje aukotos šv. Mišios

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje dalyvavo Judita Leitaitė, Jurgita Kazakevičiūtė, Mažeikių choreografijos mokyklos tautinių šokių ansamblis „Kauškutis“, Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijų skaitovai.

Mažeikiuose atgijo Maironio dvasia

Dvi dienas Mažeikiuose vyksta respublikinė konferencija, skirta kunigo, poeto Maironio 150-osioms gimimo metinėms „Būti su Maironiu“. Jos metu surengti koncertai, paroda, diskusijos ir seminarai.

Renavo dvare koncertavo styginis kvartetas „The Strings“

Renavo dvare koncertavo Lenkijos Respublikos Varšuvos miesto styginis kvartetas „The Strings“.

Podiumu vaikščiojo Židikų pradinukai

Spalio 18 d. popietę, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos pradinukai susirinko į rudens šventę – madų šou „Pašėlęs Rudenėlis“. Mažieji mokinukai rinkosi į salę pasipuošę drabužiais iš rudeninių lapų, uogų, vaisių ir kitų gėrybių.

Mažeikiuose – mėgėjų teatrų „Atspindžiai“

Šeštadienį ir sekmadienį Mažeikiuose vyko XXI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ regioninis turas.

Ledo ritulininkai pradėjo sezoną

Dvi mažeikiškių ledo ritulininkų ekipos pradėjo kovas Vakarų Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse, kuriose dalyvauja devynios komandos.

Vaikai dalyvavo sveikatingumo savaitėje

Lopšelyje-darželyje „Berželis“ vyko sveikatingumo savaitė „Skanios spalvos“, kurią surengė grupės „Nykštukai“ ir „Boružėlės“.

 Baigiamasis  VI Tarptautinis Meno Festivalis „Mažeikiai 2012“ koncertas

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje baigėsi VI Tarptautinis Meno Festivalis „Mažeikiai 2012“.Baigiamajame koncerte dalyvavo Valstybinis Šiaulių kamerinis choras „POLIFONIJA “, Klaipėdos kamerinis choras „ AUKURAS“, bei orkestras . Baigiamajame koncerte dirigavo - prof. Saulius Sondeckis.

Šiandien atidaroma  V. Žilevičiaus darbų paroda

Šiandien Mažeikių muziejuje atidaroma buvusio laikraščio „Komunistinis rytojus\" fotokorespondento Vaclovo Žilevičiaus darbų paroda.

Ledų įmonėje – civilinės saugos pratybos

Trečiadienio rytą akcinėje bendrovėje „Ingman ledai“ netilo sirenos – čia vyko mokomosios civilinės saugos pratybos. Jų metu buvo likviduojama tariama cheminė avarija amoniakinėje kompresorinėje.

Tirkšliuose sporto šventė „Aš+sportas+šeima=Sveikata!“

Lapkričio 7 dieną Tirkšlių vidurinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių sporto šventė „Aš+sportas+šeima=Sveikata!“

Delfinas švenčia jubiliejinį gimtadienį

Ketvirtį amžiaus Mažeikiuose gyvuojantis lopšelis-darželis „Delfinas“ šią savaitę švenčia jubiliejinį gimtadienį. Ketvirtadienį į šventę įstaigos bendruomenė pakvietė kolegas, socialinius partnerius, Savivaldybės vadovus, kurie „Delfino“ veiklos sukaktį pažymėjo sveikinimais ir dovanomis.

Mažeikiuose vyko IV Konrado Kavecko sakralinės muzikos festivalis

Mažeikiuose vyko IV Konrado Kavecko sakralinės muzikos festivalis, kuriame dalyvavo septyni chorai iš Lietuvos ir Latvijos.

Mokykloje surengtos sveikos vaišės

Minint Europos sveikos mitybos dieną, Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje vyko 1-4 klasių renginys „Valgyk į sveikatą“.

Mažeikių rajono mokyklose Tolerancijos diena

„Tolerancija – tai žmoniškumo išdava. Mes visi pilni silpnybių ir paklydimų, todėl atleiskime vieni kitiems visas kvailystes – tai pirmasis gamtos dėsnis“. Volteras

Mažeikiuose vyko aštuonmečių futbolininkų turnyras

Mažeikiuose dvi dienas vyko dešimties aštuonmečių futbolininkų komandų turnyras rajono Sporto mokyklos taurei laimėti. Be trijų Latvijos bei komandų iš aplinkinių rajonų, turnyre varžėsi ir trys ekipos iš Mažeikių – dvi Sporto mokyklos bei „FK Atmosfera“.

Akcija „Kregždutėje“: neteršk gamtos – atiduok perdirbti

Pirmą kartą Lietuvoje buvo minima Tarptautinė gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena. Mažeikių darželis-mokykla „Kregždutė“ septynerius metus yra viena iš šalies mokyklų, aktyviai dalyvaujančių gamtosauginėje veikloje.

Rudens sambariuose atgyja liaudiška dvasia

Sodų vidurinėje mokykloje ketvirtadienį vyksta penktasis respublikinis folkloro festivalis-konkursas „Rudens muzikos sambariai“, kuriame dalyvauja septyniolika kolektyvų iš Akmenės, Telšių, Plungės ir Mažeikių.

Mažeikius papuošė dar vienas fontanas

Penktadienio popietę pradėjo veikti Naftininkų ir Pavenčių gatvių sankryžoje įrengtas fontanas. Veikiančiu fontanu mažeikiškiai galės pasidžiaugti tik šį savaitgalį, nes kitą savaitę jis jau bus paruoštas žiemai.

Lietuvos kariuomenės dienai – šaulių šventė

Paminėti Lietuvos kariuomenės dieną penktadienį į Mažeikių senamiesčio pagrindinę mokyklą susirinko Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 1-osios kuopos vyresnieji ir jaunieji šauliai, svečiai iš Plungės bei Telšių rajono.

„Ventos“ pagrindinėje mokykloje – dainų fiesta „Muzikinė panorama“

Ketvirtadienį ir penktadienį dainavo visa „Ventos“ pagrindinė mokykla. Dvi dienas aktų salėje vyko dainų fiesta „Muzikinė panorama“. Pasirodymais buvo nustebinta ne tik vertinimo komisija, bet ir tėvai bei žiūrovai – mokiniai. Renginio metu skambėjo lietuvių atlikėjų ir grupių dainos. Senos dainos – geros dainos skambėjo vėl naujai.

FK Atmosfera surengė pirmąjį savo turnyrą

FK Atmosfera lapkričio 24 dieną surengė pirmąjį savo turnyrą. Jame dalyvavo: Kuršėnų, N. Akmenės, Kretingos, Plungės, Telšių ir Saldus (Latvija) 2000-tųjų metų gimimo vaikų komandos. Organizatoriai ir dalyviai džiaugėsi pavykusiu renginiu.

Pagyvenę ir neįgalūs laižuviškiai pabuvo kartu

Laižuviškiams šventė „Pabūkime kartu“ tapo tradicinė, šiais metais ji organizuojama dešimtą kartą

Globos namuose vyko Atvirų durų diena

Sekmadienio popietę miesto gyventojus ir svečius į Atvirų durų dieną „Vaikystei reikia svajonės“ pakvietė Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų bendruomenė.

Rajone pažymėta žmonių su negalia diena

Antradienį paminėti Tarptautinės žmonių su negalia dienos mažeikiškiai neįgalieji, jų šeimų nariai, sveikatos, švietimo bei socialiniai darbuotojai rinkosi į Savivaldybės kultūros centro pramogų salę.

Moksleiviai turiningai naktinėjo

„Ventos“ pagrindinėje mokykloje įvyko septintas, jau tradicija tapęs naktinis renginys, skirtas pasaulinei AIDS dienai paminėti.

Mažeikių muziejuje – paroda „Kalėdinis suvenyras“

Mažeikių rajono technologijų mokytojai ir mokiniai kviečia į Mažeikių muziejuje atidaromą darbų parodą „Kalėdinis suvenyras“.

Moksleiviai pristatė savo įsteigtas įmones

Mažeikių darbo biržos posėdžių salėje buvo pristatyta devyniolika mokomųjų mokinių bendrovių. Moksleiviai demonstravo tai, kuo galėtų verstis jų tariamos įmonės.

Viekšnių bibliotekai – 90!

Penktadienį Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale paminėta Viekšnių miesto bibliotekos 90-ies metų sukaktis.

Mažojo futbolo turnyras „Kvistija cup 2012“

Mažeikiuose vyko 1997 m. gimusių vaikinų mažojo futbolo turnyras „Kvistija cup 2012“.

Nevyriausybinės organizacijos aptarė metų veiklą

Pirmadienio pavakarę Mažeikių muziejuje vyko Mažeikių rajono nevyriausybinių organizacijų asociacijos forumas „NVO kompetencijos didinimas – kelias į demokratinė ir pilietinę visuomenę“. Išklausyta informacija apie NVO asociacijos bei kai kurių organizacijų veiklą, pagerbti šiemet išrinkti labiausiai asociacijai nusipelnę žmonės.

Mugėje – mokinių pagaminta produkcija

Trečiadienį devyniolika mokomųjų bendrovių iš septynių rajono mokyklų viename iš prekybos centrų surengė mugę, kur reklamavo ir pardavinėjo savo tariamos įmonės pagamintą produkciją. Kurti mokomąsias bendroves mokinius paskatino Mažeikių verslininkų asociacija.

Popietė „Pasidalinkime gerumu“

Reivyčių kaimo bendruomenės pagyvenusių žmonių popietė „Pasidalinkime gerumu“ kaimo turizmo sodyboje „Ašvos malūnas“.

Savo globotiniams – eglučių paroda

Vaikų našlaičių ir senelių globos namų darbuotojai surengė vaikams ir seneliams savo darbo Kalėdų eglučių parodą. Šiomis šventinėmis puošmenomis moterys norėjo parodyti kūrybingumą ir meninius gebėjimus.

Švietimo centre veikia lėlių paroda

Švietimo centre administratore dirbanti Lina Videckienė stebina savo meniniais gebėjimais: jaunai moteriai nesvetima tapyba, daugelis mažeikiškių jau spėjo pasigrožėti jos su stebėtina išmone išpjaustytais arbūzais, pastaruoju metu ji užsiima lėlių kūryba ir darymu. Su jos lėlių kolekcija mažeikiškiai gali susipažinti Švietimo centre veikiančioje parodoje.

Žiemos vaizdai

Tiesioginėje vaizdo konferencijoje – ir mažeikiškiai

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda dalyvavo Lietuvos tėvų, mokytojų ir mokinių vaizdo konferencijoje „Bendruomenė vaikui“. Tiesioginis vaizdo tiltas įgyvendinant ES projektą „T klasė“ sujungė šešiolika Lietuvos gimnazijų ir mokyklų.

Tiesiame kelyje – automobilių kaktomuša

Antradienio rytą kelyje Mažeikiai–Kuršėnai, neprivažiavus Viekšnių, įvyko avarija, per kurią buvo apgadinti trys automobiliai, į Mažeikių ligoninės priėmimo skyrių išvežtas žmogus.

 Akimirkos iš rajono krepšinio pirmenybių varžybų

Akimirkos iš Mažeikiuose tebesitęsiančio rajono krepšinio pirmenybių varžybų: susitinka „Laumės baldai“ ir „Purvėnai-Ekovalis“ bei NSK ir „Krakiai“.

Valentino šventė – gėlių pardavėjų džiaugsmas

Valentino diena prasidėjo jau vakar – teigia gėlių pardavėjai. Įsimylėjėlių negąsdina padidėjusios gėlių kainos – šiandien pigiausia rožė kainavo septynis litus.

Vasario 16-oji „Berželyje“

Mažos vaikų širdelės didelę meilę sutalpinti gali, jei suaugęs žmogus skiepija ją nuo vaikystės. Vasario 16-oji svarbi šventė visai Lietuvai, neišskiriant pačių mažųjų. Siekdami paminėti šią datą visi darželio ugdytiniai ir pedagogai įsijungė į darbelių parodėlę „Išpuošim Lietuvą žiedais“.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Mažeikiuose

Mažeikių kultūros centre įvyko iškilmingas koncertas „AŠ TURIU SVAJONĘ“. Savivaldybės Garbės piliečio ir Nominacijų įteikimo ceremonijos.

Atidaryta tradicinė Mažeikių dailės mokyklos mokinių darbų paroda

Mažeikių muziejuje atidaryta tradicinė Mažeikių dailės mokyklos mokinių darbų paroda.

„Kauškučio“ šventinis koncertas

Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „KAUŠKUTIS“ kūrybinės veiklos 25-mečio šventinis koncertas „MŪSŲ MEDYJE PAUKŠČIAI ČIULBĖKIT“.

Sediškių įspūdžiai iš kaimyninės Latvijos

Daugiau nei pusė šimto sediškių kovo 9-osios rytą išsiruošė į Rygą.

Vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje – vienintelis spektaklis

Šiandien Mažeikiuose vyksta VII Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis 2013“ regioninis turas. Joje norą dalyvauti pareiškė vienintelis kolektyvas – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos „Colių“ teatras.

Liaudiškas rytmetys „Pasirokoukem žemaitiška“

Lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyko liaudiškas rytmetys „Pasirokoukem žemaitiška“ su „Eglutės“ darželiu.

„Time for Fun“ popietė Senamiesčio pagrindinėje mokykloje

5–6 klasių mokiniai dalyvavo meninio skaitymo konkurse, sprendė kryžiažodžius anglų kalba, atliko kitas užduotis.

Pirmą kartą organizuotas konkursas „Atsiliepk dainoj“

Merkelio Račkausko gimnazijoje pirmą kartą organizuotas respublikinis jaunimo vokalinių ansamblių festivalis-konkursas „Atsiliepk dainoj“.

Mažeikiuose paminėta Pasaulinė žemės diena

Snyguriuojant nemalonaus šaltuko spaudžiamus prie Kultūros centro susirinkusius mažeikiškius dėdė Pavasarėlis guodė, kad pavasaris nors ir neskuba, bet tikrai ateis. Pavasarėlis susirinkusiuosius pakvietė užeiti į centro antro aukšto vestibiulį. Čia jų laukė šokančių vabaliukų, varlyčių pasirodymas ir kregždutės monologas apie pavasarį.

„Futboliuko“ dienos

Nuo kovo pradžios iki praėjusios savaitės Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ karaliavo futboliukas. Projekte dalyvavo lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai, jų tėveliai, kiti šeimos nariai ir vaikai, atvykę iš lopšelio-darželio „Buratinas“ ir „Berželis“, taip pat Kiškis Sveikuolis su savo draugais – Tigriukais.

Viekšnių gimnazijoje – viktorina ,,Ką žinau apie Jėzų“

Viekšnių gimnazijos tikybos mokytoja Renata Glodenienė praėjusią savaitę suorganizavo rajoninę trečių klasių mokinių viktoriną „Ką žinau apie Jėzų?“ Viktorinoje dalyvavo Mažeikių Senamiesčio, „Ventos“, Kalnėnų pagrindinių mokyklų bei Tirkšlių vidurinės mokyklos ir Viekšnių gimnazijos mokiniai – iš kiekvienos mokyklos po ketvertą.

Auksinių NKL medalių savininkai – „Mažeikių“ krepšininkai!

„Mažeikių“ krepšinio komanda – Nacionalinės krepšinio lygos čempionai ir iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio lygą. Varžovai įveikti savo pačių aikštelėje.

 „JUOKIS 2013“  Mažeikiuose

„JUOKIS 2013“ dalyvavo: „VAMZDIEC“ (Mažeikiai), „SKARDIS“ (Endriejavas), „KANAPIS“ (Nevarėnai), „BARBOROS“ (Nevarėnai), „PIRMADIENIS“ (Šakyna), „ŠMAIKŠTUKAI“ (Kvėdarna). Humoristai: Regimantas Kaškauskas, Raimundas Jovaiša, Vaclovas Vičius.

Padėkos vakarą – simbolinės dovanos ir šv. Mišios

Antradienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje Padėkos vakaru pagerbti geros valios mažeikiškiai, prisidėję organizuojant ir vykdant akciją „Sušildykim sielas“, kuri jau penktus metus gyvuoja ir telkia mažeikiškius daryti gerus darbus.

Pirmą kartą rajoninė popietė – „Mokyklos dvyniai“

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje pirmą kartą buvo surengta rajoninė genetikos popietė „Mokyklos dvyniai“, skirta Žemės dienai. Atrodo, kad tokio renginio rajone niekada ir nėra buvę. Šios popietės sumanytojas ir vykdytojas buvo biologijos mokytojas Algirdas Vilkas. Į renginį atvyko 35 dvynių poros, nuo pirmokų iki dvyliktokų, iš Gabijos gimnazijos, Kalnėnų, Pavasario, Senamiesčio, Balėnų pagrindinių, Sodų, Tirkšlių vidurinių bei „Žiburėlio“ pradinės mokyklų, taip pat ir mūsų gimnazijos septynios dvynių poros.

Muzikos mokykloje  „Lietuviškos muzikos labirintas“

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje 4-asis Žemaičių krašto jaunųjų pianistų festivalis-konkursas „Lietuviškos muzikos labirintas“.

Tirkšliškiai ėmėsi sveikatingumo iniciatyvos

Tirkšlių vidurinė mokykla, nors ir nepriklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, įsijungė į nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga Mažeikiuose“.

Miesto pašonėje įsikūręs durpynas – unikalus gamtos lobis

Gamtininkai teigia, kad miesto šiaurinėje dalyje esantis Didžlaukio, arba Didlaukio, durpynas yra sutelkęs retą florą ir fauną. Atėjus pavasariui tiek gyvūnija, tiek augalija atbunda naujam gyvenimui. Nomedos Vėlavičienės ir Deivido Makavičiaus nuotraukos

„Smalsučių“ grupės mažojo krepšinio varžybų akimirkos

Lopšelio-darželio ,,Gintarėlis\" , „Smalsučių\" grupės mažojo krepšinio varžybų akimirkos.

Dainuojantys pedagogai vėl susirinko į „Dainų pynę“

Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis, kas dvejus metus rengiamas dainuojančių mokytojų festivalis „Dainų pynė-2013“. Šiemet ji skirta sveikatingumo metams. Dalyvių nuomone, daina – vaistas nuo visų negalavimų.

Apdovanoti geriausi rajono medikai

Penktadienį, Medicinos dienos proga, apdovanoti geriausi rajono medikai.

Mažeikius saugos šv. Florijonas

Profesinės šventės išvakarėse Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teritorijoje pašventinta šventojo Florijono – sergėtojo nuo gaisrų – statula.

Mažeikių pašonėje virė savanorių kova

Savaitgalį Mažeikių rajone vyko antrosios Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės šratasvydžio varžybos, kuriose dalyvavo aštuonių kuopų komandos. Akies taiklumą, fizinį bei taktinį pasirengimą išbandė bei naujų įgūdžių įgijo apie 100 savanorių.

Šokių festivalis „Šokio ABC“

„Ventos“ pagrindinėje mokykloje įvyko priešmokyklinių grupių ir I–IV klasių mokinių šokių festivalis „Šokio ABC“.

„Kauškučiui“ – Didysis festivalio prizas

Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“, vadovaujamo Jolantos Tendienės, jaunių grupė balandžio 27 – gegužės 1 dienomis dalyvavo Didžiajame tarptautiniame muzikos ir liaudiškų šokių festivalyje Serbijoje, Belgrado mieste. Festivalyje pasirodė 13 šokių grupių iš 10 šalių: Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos, Slovėnijos, Rusijos, Egipto, Etiopijos, Rumunijos ir „Kauškutis“ iš Lietuvos.

Darželinukai rungėsi futbolo turnyre

Antrus metus Mažeikių savivaldybės švietimo skyrius ir futbolo klubas „Atmosfera“ surengia „Futboliuko festivalį“. Jame šiemet dalyvavo miesto lopšelių-darželių: „Žilvičio“, „Bitutės“, „Eglutės“, „Berželio“, „Delfino“, „Buratino“ ir „Gintarėlio“ ugdytiniai.

Gelbėtojams – naujas gaisrinis automobilis

Ketvirtadienį Mažeikių objektinėje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje vyko iškilminga rikiuotė. AB „Orlen Lietuva“ gamyklą nuo gaisrų saugantiems pareigūnams minint profesinę šventę įteikta dovana – naujas automobilis.

Dviratininkų varžybos „Saugus ratas“

Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centre vyko rajoninės moksleivių dviratininkų varžybos „Saugus ratas“.

Žalioji vėliava atkeliavo į  „Giliuką“ ir „Žilvitį“

Tirkšlių pušyne vyko Žaliosios vėliavos ir Tarptautinių gamtosauginių mokyklų programos sertifikatų įteikimo ceremonija. Pirmą kartą Žaliosios vėliavos buvo įteiktos Mažeikių ir Tirkšlių lopšeliams-darželiams „Giliukas“ bei „Žilvitis“.

Muzikos garsai suskambo senamiestyje

Penktoji, jubiliejinė, Gatvės muzikos diena (GMD) persikėlė į senamiesčio Laisvės gatvę: čia nuo pusiaudienio suskambo muzika, dainos, atliekamos įvairaus lygio muzikantų.

„Petys į petį su kaimynu“ išjudino Židikus

Židikų miestelio centre vyko renginys „Petys į petį su kaimynu“. Pirmą kartą rajone surengtame tokiame renginyje vietos gyventojai galėjo iš arti įvertinti specialiųjų tarnybų pasirengimą darbui.

„Saulutėje“ vyko sporto šventė

Trečiadienio rytą į sporto šventę rinkosi lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė. Mažųjų nuotaiką atspindėjo pats šventės pavadinimas – „Judam krutam mes visi: ir maži, ir dideli“. Skambant nuotaikingai muzikai darželio kieme vaikai mankštinosi drauge su zuikiu ir saulės zuikeliu. Darželio svečius sporto specialistė Alina Šakinienė pakvietė į sporto salę, kur surengė profesionalią mankštą. Vaikai tuo tarpu pagal amžiaus grupes įkūrė savo sporto aikšteles, kur mankštinosi, žaidė sportinius žaidimus. Šventę vainikavo meškiuko Barnio dovanos – sausainiai ir atšvaitai.

L. d. „Žilvitis“ – sveikatos virusas

L. d. „Žilvityje“ vyko respublikinis sveikatos virusas „Sveikas būsi tik tada, jei sportuosi visada“.

Mažeikių abiturientams aidi Paskutinis skambutis

Rytą suskambėję Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios varpai paskelbė Paskutinio skambučio šventės pradžią. Jis šiemet skamba beveik aštuoniems šimtams rajono abiturientų.

Street workout

Mažeikiuose vyko Street workout renginys skirtas Tarptautinei vaikų dienai paminėti.

Viekšniuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Viekšniuose vyko 5-oji Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šventė vyko ūkininko A.Dainiaus žemėje, vaikams buvo daug atrakcijų, žaidimų, laukė baikerių pasirodymas.

Viekšniuose atidarytas sporto kompleksas

Iškilmingai atidarytas atnaujintas Viekšnių miestelio stadionas. Nuo praėjusių metų rudens prasidėję sporto komplekso atnaujinimo darbai pakeitė senojo stadiono veidą – minkšta sintetine danga pakeisti bėgimo takai, įrengtas apšvietimas, lietaus kanalizacija, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kompleksą apjuosė tvora. Viekšniškiai ir miestelio svečiai galės sportuoti dviejose krepšinio aikštelėse, žaisti lauko teniso aikštyne, įrengta tinklinio bei keturios badmintono aikštelės.

IV Tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė

Mažeikiuose prasidėjo IV Tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė. Pirmoje dienoje vyko konferencija ,,Metalo ir ugnies valdovai\", kalviai patirties sėmėsi A.Stankaus ir V.Mikuckio kalvėse, o kultūros centre buvo įteikta Mažeikių krašto kultūros premija Martynui Januškai.

Kriminalistai prašo padėti atpažinti vogtus daiktus

Mažeikiškiai kriminalistai toliau tiria organizuotos vagišių gaujos padarytus nusikaltimus, atlieka kratas ir laukia atsiliepiant vogtų daiktų savininkų.

Gedulo ir Vilties dieną prisimename ir pagerbiame tremties aukas

Lietuva šią savaitę mini Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dieną – prisimena ir pagerbia masinio nekaltų žmonių trėmimo į netinkamas gyventi Sibiro ir Tolimosios Šiaurės Sovietų sąjungos teritorijas aukas. Šiai dienai skirti renginiai vyksta ir Mažeikiuose.

Dautarų dvare - festivalis

Dautarų dvaro sodyboje prasidėjo Dautarų festivalio atidarymo šventė. Su dvaro istorija, jo restauracijos subtilybėmis supažindino dvaro savininkė, architektė restauratorė Gražina Juknevičienė su vyru Antanu, bajoriškos kilmės radijo diktorė Undinė Nasvytytė. Koncertavo Lietuvos nacionalinės premijos laureatas - M.K. Čiurlionio kvartetas.

„Subatvakaris“ iš Kėdainių grįžo su diplomu

Iš respublikinės liaudies kapelų šventės-varžytuvių tirkšliškių „Subatvakaris“ grįžo su diplomu. Taip įvertintas jų solidus pasirodymas.

Židikuose darbą pradėjo 16-oji vasaros meno studija

Jau šešioliktą vasarą Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla organizuoja tarptautinę vaikų vasaros meno studiją „Atgaja“. Šią vasarą Židikuose ilsėsis ir kurs per penkiasdešimt vaikų.

Židikiškiai ruošiasi ekspedicijai į lietuvių tremties vietas

Susitiko ekspedicijos, kuri ruošiasi aplankyti lietuvių tremties vietas, dalyviai iš mūsų rajono. Rugpjūtį vyksiančioje jaunimo akcijoje dalyvaus ir trys mokiniai iš Židikų bei viena moksleivė iš Vilniaus.

Kraujo paaukojo beveik šimtas mažeikiškių

Šiandien Klaipėdoje baigiasi Nacionalinio kraujo centro (NKC) surengtas neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą, kuriame dalyvavo ir mažeikiškiai.

Urvikiuose jubiliejinis vestuvinių muzikantų festivalis ir Jonvakaris

Urvikių kultūros centro aikštėje grojo, dainavo ir visus linksmino vestuvinių muzikantų grupės iš visos Žemaitijos - Telšių, Plungės, Mažeikių.Šventės metu laukia įvairiausios Joninių ir vestuvių atrakcijos, žaidimai bei prizai. Vakaro vinis - Stasys Liupkevičius ir grupė \"Kaprizas\".

Mažeikiuose įkurtas jaunimo darbo centras

Plungės teritorinės darbo biržos (TDB) Mažeikių skyriaus patalpose duris atvėrė jaunimo darbo centras. Jame bus ugdomi jaunų žmonių gebėjimai orientuotis socialinėje aplinkoje, prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių, savarankiškai spręsti užimtumo problemas.

Festivalis „Tylos skambesys“

Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje vyko respublikinis Lietuvos kurčiųjų draugijos meno festivalis „Tylos skambesys“.

Šerkšnėnuose – pirmasis iš Valstybės dienai skirtų renginių

Bėgimas aplink Šerkšnėnus šiemet sutraukė nemažai jaunimo, kuris džiaugėsi proga aktyviai paminėti Valstybės dieną ir smagiai pabūti tarp draugų.

Vyksta didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai

Mažeikių kaimynystėje vyksta didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai.Jie tęsis iki liepos 12 dienos.

Šimtukininkus pagerbė Savivaldybės vadovai

Savivaldybės vadovai pagerbė 23 rajono abiturientus, valstybinių egzaminų metu surinkusius 100 balų įvertinimą. Jiems įteikti Savivaldybės padėkos raštai ir atminimo dovanos.

Vasara Šventojoje

Vasaros nuotaikos

Viekšniuos įvyko mėgėjų teatro premjera – pastatyta Rojaus Mizaros pjesė „Prašvilpta laimė“

Praėjusių metų respublikinės teatrų apžiūros „Atspindžiai“ diplomantas Viekšnių mėgėjų teatras sekmadienį visus pakvietė į Rojaus Mizaros pjesės „Prašvilpta laimė“ premjerą. Spektaklį režisavo Viekšnių kultūros centro vadovė Birutė Švažienė.

Jurginų kolekcininkas savo pomėgiu stebina aplinkinius

Šalia Renavo esančiame Dingailų kaime jau iš tolo pastebima banguojanti įvairiaspalvių jurginų pieva. Sodybos savininkas Vaclovas Akavickas pripažįsta, kad prieš dešimtmetį pradėjęs nuo trijų jurginų kerų nebegali sustoti: šiuo metu 300 rūšių kolekciją turintis vyras ją planuoja praplėsti iki 500 rūšių.

Lietuvos šauliai varžėsi ir bendravo Mažeikių rajone

Pastarosios dienos Lietuvos bei Mažeikių šauliams kaip niekad aktyvios – penktadienį Mažeikių šaulių kuopos nariai minėjo Juodojo kaspino dieną, o šeštadienį Telšiuose bei prie Pavirvytės dvaro vyresnieji šauliai rinkosi į kasmetinį sąskrydį.

Vasara išlydėta pasitelkus literatus ir teatro mylėtojus

Savaitgalį Mažeikių kultūros centro prieigose skrajojo menininkai. Penktadienį vasaros palydų „Poezijos ir dainų skrajonėse“ literatų klubų nariai skaitė poeziją bei prozą, šeštadienį „Teatro skrajonių“ programos metu spektaklius pristatė svečiai iš aplinkinių miestų.

Sedoje kurta didžiausia jurginų kompozicija

Sedoje, A. Baranausko aikštėje vyko spalvinga rudeninė šventė „SEDOS JURGINAS“. Siekiant Lietuvos rekordo buvo kuriama didžiausia jurginų kompozicija – „Žiedų žiedas“.

„Ventos“ progimnazija, dalyvaujanti Comenius projekte, sulaukė svečių iš šešių valstybių

Mažeikių „Ventos“ progimnazija, dalyvaujanti tarptautiniame Comenius projekte „Kartu už taiką: aktyvaus pilietiškumo skatinimas Europoje“, pirmadienį sulaukė svečių iš Rumunijos, Lenkijos, Graikijos, Portugalijos, Turkijos bei Ispanijos.

Kultūros darbuotojai reikalavo didesnių atlyginimų

Trečiadienio vidurdienį prie Vyriausybės pastato rinkosi šalies kultūros ir meno darbuotojų asociacijos ir kultūros darbuotojų profesinės sąjungos, kurios reikalavo vykdyti senus valdžios pažadus ir padidinti kultūros darbuotojų atlyginimus. Prie šių reikalavimų prisidėjo ir mūsų rajono kultūros ir meno darbuotojai, o mažeikiškiai bibliotekininkai ir muziejininkai į protesto akciją šį kartą nevažiavo.

„Bitutės“ lopšelyje-darželyje surengta rudeninių skrybėlaičių paroda

Lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenė: darbuotojai, ugdytiniai ir jų tėveliai surengė rudeninę parodą. Pačių užaugintus moliūgus išradingi kūrėjai papuošė rudeniškomis skrybėlėmis ir srybėlaitėmis. Skrybėlės, tiesa, įprastos, tačiau pagražinimas – originalus ir sukurtas iš rudens gėrybių. Arba pačių sumeistrautas.

Mažeikiuose prasidėjo VII meno festivalis

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje įvyko VII tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2013“ atidarymo koncertas.

Lopšelyje-darželyje „Bitutė“ atidarytas druskų kambarys

Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“ – kol kas vienintelė ikimokyklinio ugdymo įstaiga šalyje, turinti druskų kambarį. Švietimo įstaigos iniciatyvą palaikius Savivaldybės tarybai, beveik trys šimtai rajono vaikų, lankančių „Bitutę“, turės galimybę atlikti sveikatai naudingas procedūras. Planuojama, kad ateityje druskų kambariu galės pasinaudoti ir kiti mažieji ligoniai.

Laižuviškiai pažymėjo mokyklos jubiliejų ir A. Vienažindžio gimimo metines

Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos bendruomenė kraštiečius ir visus, besidominčius kaimo istorija, pakvietė į renginį. Jis skirtas mokyklos 115-osioms metinėms bei poeto, kunigo Antano Vienažindžio gimimo metinėms paminėti.

Pikeliuose – Šv. Mykolo Archangelo atlaidai ir labdaros renginys

Seniausioje Mažeikių rajone ir vienoje iš seniausių medinių bažnyčių Žemaitijoje – Pikelių Švč. Trejybės bažnyčioje – vyko Šv. Mykolo Archangelo atlaidai bei labdaros renginys, kurio tikslas – supažindinti su septyniais altoriais alsuojančios Pikelių bažnyčios istorija bei surinkti lėšas jai išsaugoti.

Kultūros darbuotojai protestavo tylos koncertu

Minėdami tarptautinę muzikos dieną, šalies kultūros centrai pakvietė pasiklausyti tylos skambesio. Šiame kultūros darbuotojų proteste aktyviai dalyvavo ir Mažeikių kultūrininkai.

Paminėta Angelų Sargų diena

Mišiomis bažnyčioje ir minėjimu Kultūros centre paminėtos Angelų Sargų – Lietuvos policijos atkūrimo 23-iosios ir Lietuvos policijos įkūrimo 95-osios metinės. Ta proga pagerbti ir įvairių renginių, vykusių mūsų rajone bei skirtų šiai dienai, nugalėtojai ir prizininkai.

Cerebrinio paralyžiaus asociacija paminėjo sukaktį

Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacija paminėjo penkiolikos metų veiklos sukaktį. Asociacija vienija per 70 mažeikiškių, iš jų 40 – sergantieji šia sunkia liga.

Ruduo Daubariuose

Ruduo Griežėje

Pavirvytės spalvos

Sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina 2013 “

Sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina 2013 “ Židikų Šv. Jono Krykštytojo bažnyčioje.

Tarptautinio meno festivalio uždarymo akimirkos

Tarptautinio meno festivalio uždarymo koncertas, skirtas prof. SAULIAUS SONDECKIO 85-MEČIUI pažymėti. Dalyvavo LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS (meno vad. ir vyr. dirig. Gintaras Rinkevičius).

Šėlusi audra Mažeikiuose rimtų nuostolių nepridarė

Vakarų Europoje siautėjusio viesulo šv. Judo Tomo likučiai atkeliavo į Lietuvą. Nemažai nuostolių vėtra pridarė ir Mažeikių rajone: labiausiai nukentėjo kai kurie elektros energijos vartotojai.

„Ateities Cup“ turnyras Vilniuje

Vilniuje vyko 2004 metų gimimo „Ateities Cup“ turnyras, kuriame tarp trisdešimties klubų iš Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos varžėsi ir Mažeikių futbolo akademijos komanda, treniruojama Algirdo Mikos.

„Bočių“ penkiolikmečiui – šventinis koncertas

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Mažeikių bendrijos ansamblio „Bočiai“ kolektyvas mažeikiškiams ir miesto svečiams surengė 15-os metų kūrybinės veiklos jubiliejinį koncertą.

Bendruomenės nariai sveikino jubiliatus

Mažeikių bendruomenės centras, jungiantis keturias neįgaliųjų organizacijas: aklųjų, kurčiųjų, neįgaliųjų ir cerebrinio paralyžiaus – tradiciškai kartą per metus prisimena savo jubiliatus. Renginio metu sveikinti jubiliatai, pristatytas bendruomenės narių kurtas spektaklis.

„Rudens miražai 2013“

Savivaldybės kultūros centre įvyko respublikinis VII šiuolaikinių šokių festivalis-konkursas „Rudens miražai 2013“, kuriame dalyvavo 16 kolektyvų iš visos Lietuvos.

Į Sedą rinkosi Lietuvos žemaičiai

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko Žemaičių kultūros draugijos 25-mečiui skirtas žemaičių suvažiavimas.

Mieste sužibo didžioji Kalėdų eglė

Penktadienio vakarą prie Kultūros centro įvyko pagrindinės miesto eglės įžiebimo šventė. Ją Kalėdų seneliui padėjo uždegti Nykštukas su draugais ir į šventę susirinkę mažeikiškiai.

Mažeikiškiai pynė Advento vainiką

Gruodžio 12 d., Senamiestyje, Burbos g. skvere vyko Adventinė Mažeikių bendruomenės šventė „Sušildykim Sielas“, kurios metu aplink saulės laikrodį buvo pinamas Advento vainikas.

Tirkšliuose – kultūros centro atidarymo šventė

Gruodžio 13-osios penktadienis tirkšliškiams buvo tikra šventė: miestelyje po renovacijos atidarytas kultūros centras.

Akcija „Eglutė kitaip“

Mažeikių lopšelyje-darželyje „Bitutė“ surengta gamtosauginė akcija „Eglutė kitaip“.

Žiema sugrįžo

Mažeikių rajono žmonės mini Laisvės gynėjų dieną

Ankstyvą rytą Mažeikių mokyklų, įstaigų, butų languose įsižiebė žvakutės. Taip mažeikiškiai pagerbė laisvės gynėjus, už Lietuvos nepriklausonybės siekį paaukojusius savo gyvybes. Kaip praneša organizatoriai, jau tradicine tapusioje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ šiais metais dalyvavo daugiau nei 1,5 tūkst. šalies mokyklų, įstaigų ir organizacijų. Akcijos dalyviai 8 val. ryto languose dešimčiai minučių įžiebė vienybės žvakutes, pagerbdami žuvusiuosius už laisvę ir prisimindami prieš 23 metus Lietuvos piliečių vieningumu pasiektą pergalę prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų karinę agresiją.

Vyksta rajoninis „Dainų dainelės 2014“ turas

Antradienį Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyksta rajono darželinukų, moksleivių atranka į regioninį „Dainų dainelės 2014“ turą.

„Ventos“ progimnazija tapo šokių karalyste

Penktadienį „Ventos“ progimnazijoje vyko respublikinis moksleivių šokių konkursas-festivalis. Karališka dvasia alsuojantis renginys sukvietė per 200 moksleivių iš trijų rajonų.

Naudingos paskaitos Sodų vidurinės mokyklos bendruomenei

Akimirkos iš karjeros konsultantų Daugvardo Noreikio ir Mindaugo Vidugirio paskaitų Sodų vidurinėje mokykloje. Jurgitos Montrimienės ir Audrės Kristinaitytės-Mamedovos nuotraukos

Populiariausios paieškos frazės: akcija, alkoholis, avarija, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, orai, paroda, policija, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sodininko skiltis, sveikata, taryba, vagystė, vagystės, Viekšniai, šisbeitauskas, Židikai. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.
' + '');