Savanorių pratybose talkino sraigtasparnis

Savanoriams į pagalbą atskrido Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis su įgula. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=165 template=caption]Sekmadienį Telšių rajono Pagudonės poligone baigėsi dvi dienas trukusios pratybos, kuriose dalyvavo apie 90 Šiaulių Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603-iosios ir Telšių 605-osios pėstininkų kuopų savanorių.
Šie kas mėnesį vykstantys mokymai buvo ypatingi tuo, kad savanoriams į pagalbą atskrido  Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis su įgula.

Išklausė instruktažų

Į jungtines dviejų pėstininkų kuopų pratybas savanoriai rinkosi šeštadienį Šerkšnėnų aerodrome. Karių vadai – Mažeikių 603-iosios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Viktoras Anglickis ir jo kolega iš Telšių Nerijus Urnikis informavo karius, kas laukia jų šiuose mokymuose, kokias kliūtis teks įveikti, kaip orientuotis teritorijoje, koks mokymų tikslas ir ką teks pasiekti.
Netrukus Šerkšnėnų aerodromo padangėje pasirodė Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Mi-8“, pilotuojamas įgulos vado  kapitono Vytauto Kiaudos ir jo komandos narių.
Jie būsimųjų skrydžių dalyvius instruktavo apie saugos taisykles artėjant sraigtasparniui, saugos zoną, apie  tai, kaip su visa amunicija greitai ir saugiai įlipti ir išlipti iš sraigtasparnio, kaip laikyti daiktus, pademonstravo, kaip įnešti ir išnešti nukentėjusįjį, pasakojo apie sraigtasparnį, jo galimybes, atsakė į savanorių pateiktus klausimus.

Skirstomi pagal patirtį

Kapitonas V. Anglickis pasakojo, kad savanorių karių lauko taktinės pratybos vyksta kartą per mėnesį. Šios išsiskiria tuo, kad turima papildoma transporto priemonė – sraigtasparnis, kuris padės savanoriams atlikti užduotis, nugabendamas juos į dislokacijos vietas.
Pratybose dalyvaujantys savanoriai buvo suskirstyti pagal pajėgumus: ką tik atėję tarnauti kariai; tarnavę vienerius (sutartinai jie vadinami rengiamais pajėgumais – RP 1), dvejus (RP 2) ir trejus (RP 3) metus kariai, ir PP – pilnai pasiruošę savanoriai, kurie yra pasirengę atlikti bet kokias užduotis.
Šių mokymų metu pirmus metus tarnaujantys savanoriai buvo nuskraidinti į nežinomą vietą ir naudodamiesi kompasais, žemėlapiais turėjo susiorientuoti vietovėje, atlikti maždaug dešimties kilometrų žygį ir surasti reikiamą vietą. Antrus ir trečius metus tarnaujantys savanoriai taip pat buvo nuskraidinti į tam tikrą vietą, išsilaipinę jie po taktinio žygio atliko suplanuotą ataką: RP 2 naikino bunkerį, kuriame yra kulkosvaidis ir pora šaulių, o RP 3 ir PP kariai, atlikę taktinį žygį, užėmė jiems nurodytą teritoriją ir iki mokymų pabaigos ją visiškai kontroliavo.

Dalyvauja ir merginos

Pratyboms vadovavęs kapitonas V. Anglickis pažymėjo, kad, skirtingai nuo kitų mokymų, RP 3 kariai visą operaciją atliko su taktiniais ginklais, kurie šaudo plastmasiniais šratukais iki 50 metrų.
„Tai karius savanorius priartina prie realesnių kovos sąlygų, skatina susikaupti ir būti atidesniems“, – tikino karininkas .
Vado pasakojimu, kiekviena užduotis turėjo savo niuansų: ji vykdoma su visa amunicija, sveriančia apie 40 kilogramų, įveikti dešimties kilometrų atstumą iki Pagudės poligono nebuvo lengva.
V. Anglickis pasakojo, kad mokymuose dalyvavo ir merginos, niekuo neatsiliekančios nuo vaikinų, kartais parodančios net geresnius rezultatus, tad vyrukams yra ko pasitempti.
Kviečia prisijungti
Kapitonas V. Anglickis informavo, kad Mažeikių 603-iojoje savanorių pėstininkų kuopoje tarnauja beveik 100 savanorių: pilnai pasirengusių karių yra 8, RP 3 – penkiolika, RP 2 devyniolika žmonių, visi kiti RP 1 ir formuojami pajėgumai.
„Jeigu savanoriams pasiseka suderinti mokymų lankomumą ir jie aktyviai dalyvauja, pilną pajėgumą galima pasiekti per trejus metus. Nebijantiems pavojų, mėgstantiems iššūkius, mylintiems savo kraštą vaikinams ir merginoms siūlau papildyti savanorių gretas. Čia tikrai nebus nuobodu“, – kvietė V. Anglickis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto