Turnyrą vainikavo intriguojantis finalas

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=197 template=caption]Gražų turnyrą vainikavo gražus finalas. Taip galima pasakyti apie pirmą kartą surengto futbolo mėgėjų turnyro „FK Atmosfera“ taurei laimėti pabaigtuves.

Laimėtojas paaiškėjo po baudinių serijos

Pirmosios į kovą dėl trečių ketvirtų vietų į miesto centrinį stadioną išbėgo „Grėblių“ ir „Pušyno“ ekipos.
Atkakliai vykęs pirmasis kėlinys nė vienai komandai pranašumo nesuteikė – nors grėsmių kilo tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų, tačiau įvarčių pelnyta nebuvo. Antrajame kėlinyje sėkmė šypsojosi „Grėbliams“ – jie vieną po kito pelnė du įvarčius ir šventė pergalę, tuo tarpu Tirkšlių „Pušyno“ futbolininkams šiemet teko tenkintis ketvirtąja vieta.
Po rungtynių dideliam būriui jaunųjų „FK Atmosfera“ žaidėjų buvo įteikta nauja apranga. Vėliau į aikštę išbėgo „JP-Impulso“ ir Sporto mokyklos septyniolikmečių komandos, kurios ir rungėsi dėl pagrindinio turnyro trofėjaus.
Kaip ir ankstesnėse rungtynėse, pirmasis kėlinys pranašumo nesuteikė nė vienai komandai, užtat antrasis tapo vienu gražiausių per visą turnyrą.
Kėlinio viduryje Antaną Bulošą jaunųjų Sporto mokyklos auklėtinių kapitonas pargriauna baudos aikštelėje, skiriamas vienuolikos metrų baudinys, tačiau pats „nukentėjusysis“ jo nerealizuoja, prašauna pro šalį. Nepraeina nė kelios minutės, ir „JP-Impulsas“ jau švenčia – po A. Bulošo perdavimo Audrius Rovbutas iš arti pelno įvartį. Tačiau džiaugsmas ilgai nesitęsia: po kampinio nesėkmingai varžovų vartininko atmuštą kamuolį į vartus nukreipia Gediminas Strikys (už 12 įvarčių gavęs rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizą) – ir vėl lygiosios.
Nors kėlinio pabaigoje jaunieji Sporto mokyklos futbolininkai dar turi šimtaprocentinę progą pelnyti pergalingą įvartį, tačiau jos neišnaudoja ir rungtynės baigiasi lygiosiomis.
Turnyro nugalėtojų taurę lėmė vienuolikos metrų baudinių serija. Pirmojoje dvikovoje „JP-Impulso“ vartus gynęs A. Bulošas atremia G. Strikio smūgį, po to jaunieji futbolininkai dar du kartus nepataiko į vartus ir pergalę rezultatu 3:2 švenčia labiau patyrę žaidėjai.

Sutrikimo nebuvo

„Mūsų įvartis buvo sunkiai „išdirbtas“, smagu, kad prie jo daug prisidėjo žmogus, kuris prieš kelias akimirkas nepelnė įvarčio iš vienuolikos metrų baudinio. Jis gražiai prasiveržė kraštu, aš įbėgau į baudos aikštelės centrą, atliko perdavimą, o visa kita jau buvo technikos reikalas“, – situaciją apibūdino įvartį pelnęs A. Rovbutas.
Pasak jo, rungtynių pradžia buvo labai sunki: jaunimas tikėjosi greito įvarčio, lipo ant galvų tiesiogine to žodžio prasme, reikėjo didelio susikaupimo gynyboje. Kai rezultatas buvo išlygintas, didelio sutrikimo taip pat nebuvo: patyrę futbolininkai suprato, kad reikia išlaikyti rezultatą ir laukti baudinių loterijos.
„Visą laiką tikėjome sėkme, nors pogrupyje ir užėmėme trečiąją vietą. Prie viso ko, mums iškovoti taurę padėjo ir sportinė sėkmė. Beje, daugelis mūsų kitame turnyre tikriausiai jau nebedalyvaus – vis dėlto per sunku žaisti didžiojoje aikštėje, amžius nebe tas… Todėl labai džiaugiamės iškovotu apdovanojimu“, – prisipažino A. Rovbutas.

Jaunimui – viskas prieš akis

Apie tai, kad buvo ypač sunku, kalbėjo ir rungtynių didvyris A. Bulošas.
„Gerai, kad po mano nesėkmingo baudinio netrukus pelnėme įvartį ir galėjau užmiršti apie nesėkmę. Labai svarbu buvo ir tai, kad mes pirmi pelnėme įvartį ir jau galėjome kontroliuoti žaidimo eigą. Tuo tarpu jaunimas, mano manymu, neišnaudojo savo greičio – jie mus apibėgdavo, tačiau šįkart neatrodė tokie „švieži“ visas rungtynes. Bet jiems nereikia nusiminti – bus dar tų turnyrų ir pergalių“, – sakė vienas geriausių turnyro žaidėjų.
Anot futbolininko, mėnesį vykęs turnyras mūsų mieste – būtinybė. Dalyvavo aštuonios komandos, beveik mėnesį didelis būrys jaunimo buvo užsiėmęs tik futbolu, turėjo kur išlieti savo energiją. Be to, žiūrovams patiko pats turnyro formatas – žaidžiama dinamiškai, vyrauja greitas futbolas, net ketverios rungtynės lemiamame etape baigėsi tik po vienuolikos metrų baudinių serijų.
Per turnyro uždarymą buvo apdovanotos komandos prizininkės, geriausi turnyro ir komandų žaidėjai, pagerbti buvę legendinės futbolo komandos „Atmosfera“ veteranai.