Akcija padės atsikratyti nenaudojamais automobiliais

Gyventojai kviečiami nemokamai pasirūpinti senų ir nebevažiuojančių automobilių išgabenimu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiuose, kaip ir visoje šalyje, organizuojama akcija, kurios metu gyventojai bus skatinami teisiškai atsikratyti nenaudojamo, teršiančio aplinką automobilio.

Skelbiama akcija

Nuo pirmadienio iki paskutinės birželio dienos visoje šalyje skelbiama akcija „Daugiau erdvės kiemuose“, kurios metu gyventojai kviečiami nemokamai pasirūpinti senų ir nebevažiuojančių automobilių išgabenimu. Akciją, kurios tikslas yra ne tik sutvarkyti kiemus, kur atsiras daugiau erdvės kitoms mašinoms, bet ir nebebus teršiama aplinka, organizuoja Gamintojų ir importuotojų asociacija, o partneriai yra policija, Savivaldybių asociacija ir Mažeikių rajono savivaldybė.
Gyventojai ir įmonės, norintys atsikratyti seno, nenaudojamo automobilio, gali skambinti telefonu 8 600 90 030 ir pranešti savo norą, kad nenaudojamas automobilis būtų nemokamai išgabentas iš kiemo, išrašyti visi būtini dokumentai, o jo atliekos sutvarkytos pagal visų teisės aktų reikalavimus. Už teigiamą rinkos vertę turinčią transporto priemonę jos savininkui bus sumokėta.
Akcijos rengėjai primena, kad naudoti netinkamas, neprižiūrėtas automobilis tampa taršos ir pavojaus šaltiniu: iš jo į dirvožemį gali ištekėti kuro, alyvos likučiai bei įvairios rūgštys, išdaužyti langai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta arba juose žaidžiančius vaikus.

Pranešimų nedaug

Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus automobilius, nusižengia teisės aktams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą.
„Dažniau tokie pranešimai mus pasiekia pavasarį, žiemą sniegas tokias mašinas užkloja ir jas sunku nustatyti. Informuojame apie jas policiją. Noriu paraginti mažeikiškius nelikti abejingiems šiai akcijai ir be didesnio vargo išspręsti įsisenėjusias problemas bei atlaisvinti kiemą nuo senų transporto priemonių“, – kvietė miesto seniūnas Šarūnas Armonas.
Kaip informavo rajono policijoje, anksčiau apie tokias kiemuose riogsančias griuvenas pranešimų būdavo gerokai daugiau, pastaruoju metu jų visiškai sumažėjo.
„Dažniausiai paskambina žmonės ir piktinasi dėl ilgai kieme stovinčių automobilių, tačiau jeigu jis tvarkingas, neteršia aplinkos, mes niekuo padėti negalime. Jeigu nustatome, kad automobilis jau be langų, padangos nuleistos, jame gali landžioti kas nori, tada iškviečiame evakuatorių ir išvežame tokį automobilį į saugojimo aikštelę Kruciuose, nustatome jo savininką ir baudžiame“, – informavo patrulių būrio vadas Nerijus Gurauskas.
Už neeksploatuojamą, be priežiūros paliktą ir teršiančią aplinką transporto priemonę po policijos ar savivaldybės institucijos raštiško perspėjimo jos savininkui gresia bauda nuo 250 iki 500 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video