Aplinkosaugininkai reidus rengia ir rajone, ir mieste

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Balandį rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai dirba įgyvendindami dvi aplinkosaugines akcijas – „Lydeka 2016” ir „Garažiukas“.

Lydekų gaudymo atvejų neužfiksavo

Iki balandžio 20-osios šalies vandens telkiniuose draudžiama žvejoti lydekas. Kaip laikomasi šio draudimo, stebima akcijos „Lydeka 2016”, kuri prasidėjo nuo kovo 20-osios, metu.
Ketvirtadienį Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai, pasidaliję į dvi grupes, kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais apžiūrėjo Plinkšių ežerą ir tvenkinį Juodeikiuose.
Reido metu patikrinti 47 žvejai. Nustatytas vienas pažeidimas – mažeikiškis žvejojo, neturėdamas žvejo bilieto. Už tokį pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda nuo septynių iki 57 eurų.
Vykdydami akcijos „Lydeka 2016” priemones, aplinkosaugininkai jau surengė devynis reidus,  užfiksavo penkis pažeidimus. Visi pažeidėjai neturėjo žvejo bilieto.
„Grubių žvejybos taisyklių pažeidimų, o taip pat lydekų gaudymo atvejų neužfiksavome. Reidus tęsime ir toliau. Dažniausiai lankėme upes, kur šiuo metu vyksta intensyvi raudžių ir blizgių žvejyba. Žvejai, palyginus su ankstesniais metais, jau žino apie visus draudimus, net ir grįžę iš užsienio išsiima leidimus žvejybai – kelioms dienoms ar mėnesiui. Jie žino, kad vyksta reidai ir nori laisvalaikį prie vandens praleisti ramiai, be problemų“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Martynas Kairys.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*