Aplinkosaugininkų teigimu, nustatyti gamtos teršėjus – sunku

Baudžiama ir už šiukšlių nerūšiavimą, prastą reikalingos dokumentacijos tvarkymą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kad ir kiek aplinkosaugininkai kovoja su gamtos teršėjais ir šiukšlintojais, sugauti juos ir nubausti nėra lengva. Tai padaryti galima tik įrodžius faktą, bet dažniausiai to nepasiseka padaryti, nes pritrūksta įrodymų.


Pranešė apie rastas šiukšles

Antradienį į „Santarvę“ kreipėsi mažeikiškė ir informavo, kad Ventos upės pakrantėje, priešais Stulpino malūną, aptiko kažkieno iškratytas šiukšles, tarp kurių buvo ir kvitas su vieno iš prekybos centrų lojalumo kortelės kodu. Visa tai moteris užfiksavo nuotraukose. 
Mažeikiškė tikisi, kad pagal tą kodą galima surasti teršėją ir priversti jį šiukšles susirinkti.
Nilius Kupliauskas, Mažeikių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas, teigė žinąs apie tą faktą, nes mažeikiškė informavo ir agentūrą. Šį atvejį bandė išsiaiškinti agentūros inspektorius, tačiau jo pastangos nuėjo veltui: laikydamasis konfidencialumo, prekybos centras informacijos apie savo klientus neteikia.


Įrodyti sudėtinga

Agentūros vadovo žodžiais, išaiškinti tokius pažeidėjus, nenutvėrus jų už rankos, yra labai sunku ar išvis neįmanoma – tam reikalingi tvirti įrodymai.
„Turėdamas piktumų ant kurio nors žmogaus ir aš galiu paimti kokį nors jo čekį ir išmesti su šiukšlėmis. Jei ir rasime tą žmogų, jis neprisipažins. Bylinėtis galima iki begalybės, bet įrodyti yra sunku. Patys kol nenutveriam, nieko padaryti neįmanoma“, – apgailestavo pašnekovas.
Jo teigimu, gavus bet kokią informaciją apie šiukšlinimo atvejus, į tai visada reaguojama.


Teršėjų laukia baudos

Už nepavojingas atliekas žalos atlyginimas gamtai siekia iki 15 tūkstančių litų už toną. Pavieniams šiukšlintojams gresia įspėjimas arba bauda iki 100 litų.
N. Kupliauskas informavo, kad 2011 metais išaiškinta dešimt pažeidėjų, iš jų 8 įmonės, praėjusiais metais nustatyta dvidešimt šiukšlintojų, iš jų dvylika įmonių ir aštuoni pavieniai žmonės. Šiemet per penkis mėnesius jau išaiškinta dešimt pažeidėjų.
Baudžiama ir už šiukšlių nerūšiavimą, prastą reikalingos dokumentacijos tvarkymą. Jei šiukšlinimo faktas yra, kaltininkai yra nubaudžiami ir įpareigojami aplinką sutvarkyti. Suradus šiukšlių židinius miškeliuose, susitvarkyti įpareigojami jų savininkai.

One Reply to “Aplinkosaugininkų teigimu, nustatyti gamtos teršėjus – sunku”

  1. ech parašė:

    baisu, kada zmones nemasto ir bet kur meta siuksles, nesistengia ju rusiuoti, o po to pyksta , kad dideja mokestis uz ju isvezima…
    ir teisus aplinkosaugininkai – nustatyti siukslintoja reikia uzfiksuotu, negincyjamu faktu….zinant lietuviu buda tiketi kasos cekiu, ar kokiu kitu neaiskiu irodymu, kuris gali buti specialiai pakistas, negalima….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto