Buvusieji mokiniai grąžina išsineštą gėrį

Nuotr. iš mokyklos archyvo

101 metus skaičiuojanti Krakių pagrindinė mokykla sulaukė netikėtos, tačiau išskirtinės dovanos. Prieš 13 metų čia mokiusis Viktorija Romančikė (Vilkaitė) nustebino ne tik buvusius pedagogus, bet ir visą bendruomenę, nutarusi padovanoti buvusiai mokyklai savo talentą.
Ji į mokyklą atėjo ne tik todėl, kad grįžti į ją visuomet smagu, bet kartą susimąstė, jog išeidama pasiėmė daug ką: svajones, mintis, gėrį, o lyg ir nepaliko nieko. Tada ir gimė noras papuošti mokyklą savo talentu. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje baigusi dizaino specialybę, Viktorija ilgai ieškojo savo pašaukimo.
„Visą gyvenimą buvau ieškotoja, ieškojau savo vietos gyvenime, ieškojau Dievo, susipažinau su visais tikėjimais ir jų tiesomis. Bet mane paveikė sapnas ir nedidelė nesudėtinga maldelė. Tada supratau, kur mano vieta ir kad mane kūrėjas sukūrė kilniam tikslui. Tai buvo lyg nušvitimas, kurį aš dabar įkūniju savo kūriniuose“, – prisipažino jaunoji menininkė, kuri užsiima labai įdomia kūryba – meniniu sienų dekoravimu.
Technikos gudrybių ji išmoko Klaipėdoje, pirmąjį verslo projektą – 56 kvadratinių metrų sieną statybininkus ruošiančios mokyklos aktų salėje – atliko ten pat. Žinias ir įgūdžius tobulina Šiaulių Darbo Rinkos Mokymo Centre Mažeikių padalinyje.
Krakių pagrindinėje mokykloje lietuvių kalbos kabinete jos rankomis gimė dar vienas projektas. Per knygų pasaulį vedina vaiku išeina moteris… Taip ir norisi pacituoti klasiką J.Erlicką „Iš knygų baltų ir avelių juodų“. Kur jie eina, ką jie ras, žino nebent kūrėjas, o svarbiausiai, ką ras vaikas „nes dangaus pakrašty, pasaulio gale palikai šiąnakt vienas“.
Paklausta, iš kur ji semiasi idėjų, Viktorija atsakė „gipsas, dažai, mišiniai, truputis to, ko net mokykloje neišmoksi, ir mintis, kurią siunčia aukščiausias, ir kartu mes tai padarome“. Sekasi Krakiams su Vilkais, juos garsina ne tik mūsų krašto tyrinėtojas, Viktorijos krikštatėvis Algirdas Vilkas, bet, manau, garsins ir ji pati.
Mokytoja Judyta TEKINGUNDUZ

One Reply to “Buvusieji mokiniai grąžina išsineštą gėrį”

  1. mažeikiškis parašė:

    Labai gražu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video