„Delfino“ ugdytiniai gamtoje užsiėmė kūrybine veikla

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Susirinkę vykdyti kūrybinį-meninį projektą „Žaidimų laukas“, vaikai, pasipuošę vabaliukų, gyvūnų kostiumais, lauke čiulbant paukščiams, pučiant vėjui, šiurenant medžių lapams, atliko įvairias užduotis.
Vaikai užsiėmė kūrybine veikla, naudodami įvairiausias gamtines medžiagas. Susidomėję dėliojo savo ir grupės draugų vardo pirmąsias raides ir geometrines figūras iš akmenukų, šermukšnio uogų, gėlių žiedų, kaštonų, giliukų, nukritusių medžio lapų. Ant iešmelių kūrė vėrinukus. Stebėjo, kaip į plastikinius butelius metami jiems patinkantys augalai, kankorėžiai, akmenukai ir t. t. Pylė vandenį ir stebėjo, kaip, judinant buteliuką, jo viduje „juda“ augalai, akmenukai, kas skęsta, kas plūduriuoja. Piešė kreidelėmis ir tapė guašu „rudenį“ ant maistinės plėvelės, agroplėvelės, tapetų, popieriaus. Vaikų mažose rankelėse pajūrio ir miesto akmenukai virto boružėlėmis. Iš akmenukų dėliojo, vingiavo vabaliukų takučius, kūrė ketureilius:
Mes suradom akmenėlių,
Juos nudažėme dažais.
Išsibarstė boružėlės,
Tu atsargiai juos apeik.
Šios veiklos lauke ugdytiniams labai patiko. Vaikai patyrė malonias ieškojimų, potyrių akimirkas, kai kurie pirmą kartą piešė ant neįprastos medžiagos, stebėjo, susipažino ir džiaugėsi procesais, vykstančiais gamtoje, bendru, komandiniu rezultatu. Ugdytiniai suprato, kad lauke galima ne tik bėgioti, žaisti, bet ir stebėti, kurti. Šia veikla buvo skatinama vaikų saviraiška, savarankiškumas, meninis skonis.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Vaikų meniniai gebėjimai nustebino visą darželio bendruomenę.
Veiklas lauke pratęsė judrieji ir pučiamieji žaidimai: mažieji „gaudė vėją“ su plastikiniais maišeliais, pūtė muilo burbulus, vaikščiojo nupieštais, išdėliotais akmenukų takeliais, ieškojo rudens požymių darželio aplinkoje, grožėjosi kitų darbais.
Po veiklos vaikų darbai iš gamtinės medžiagos buvo išardomi, tvarkingai surūšiuojamos priemonės, sutvarkoma aplinka.
Loreta ŠLIČIUVIENĖ,
lopšelio-darželio „Delfinas“ logopedė-metodininkė

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*