Ką daryti su žaliosiomis atliekomis: deginti ar vežti į sąvartyną?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai sodininkai kreipėsi į redakciją, norėdami sužinoti, kur reikia dėti žalienų atliekas, kurios netinka kompostavimui – pavyzdžiui, išrautas ar apkarpytas senas tujas.
Miesto seniūnija patarė gyventojams žalienas vežti į sąvartyną, ugniagesiai sakė, kad galima saugiai jas sudeginti, o gamtos apsaugos pareigūnai tvirtino: žaliąsias atliekas galima deginti tik išimtinais atvejais.

Mažeikių seniūno pavaduotojas AlfredasValančius „Santarvei“ sakė, kad žmonės patys turi pasirūpinti savo atliekomis.
„Žalienos negali būti dedamos prie konteinerių. Jas patys žmonės turėtų išvežti į Dargių sąvartyną. Čia žalienos priimamos nemokamai. Jei sodų bendrijoje susikaupia nemažas kiekis nekompostuojamų atliekų, tai sodininkai galėtų susikooperavę  patys išvežti jas į šį sąvartyną ir viskas išsispręstų“, – sakė A. Valančius.
Pasak „Santarvės“ pašnekovo, seniūnija nėra tokia turtinga, kad viską galėtų išvežti. Be to, sodininkai turi daugiau galimybių, kaip apdoroti žalienas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Ką daryti su žaliosiomis atliekomis: deginti ar vežti į sąvartyną?”

  1. zemaitis :) parašė:

    veju vejai :) uzdraust uzdraude o kaip sutvarkyt visa ta reikala, nesam tokie turtingi, tai jau patys koperuokites ir darykit :) zodziu nieks nepasikeite :) ir svaidysis viskas :) ir kruvos rugs visko pilna bus :)

  2. Jeppp.... parašė:

    Leistų miesto valdžia jas saugiai sudeginti tai ir problemų nebūtų jokių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*