- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Keičiasi vairavimo egzaminų tvarka

B kategorijos vairavimo egzaminai mūsų mieste laikyti 5 089 kartus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo sausio devynioliktosios įsigaliojo pernai liepą vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtinti teisės aktų pakeitimai, liečiantys vairavimo egzaminus. Svarbiausiais iš jų laikoma tai, kad egzaminai valstybės įmonėje „Regitra“ bus filmuojami, o vairuotojai, norintys susigrąžinti prarastą teisę vairuoti, privalės laikyti sudėtingiausios kategorijos egzaminus.


Filmuoja praktinius egzaminus 

Nuo sausio devynioliktosios visi valstybės įmonės „Regitra“ padaliniuose vykstantys praktinio vairavimo egzaminai yra filmuojami, tai atlieka trys filmavimo kameros – viena jų filmuoja vaizdą į priekį, kita – vaizdą į galą, o trečia filmuoja vairuotojo ir egzaminuotojo veiksmus. Įdiegta mašinose įranga fiksuos maršrutą, automobilio greitį bei visus egzaminuotojo pedalų paspaudimus. 
Naujovė taip pat yra tai, kad pakartotinai egzaminą – tiek teorinį, tiek praktinį, bus leidžiama laikyti ne anksčiau kaip po septynių dienų, iš naujo užsiregistravus egzaminui ir sumokėjus mokestį. Pasak įmonės vadovų, tai padaryta dėl to, kad gerai kelių eismo taisyklių neišmokę būsimieji vairuotojai nemėgintų laimės jau kitą dieną, o turėtų laiko pasiruošti.
VĮ „Regitra“ Mažeikių grupėje praėjusiais metais praktinio vairavimo egzaminai buvo laikomi 5 789 kartus, išlaikymo procentas – 41,42, teorinis egzaminas laikytas 3 480 kartų, išlaikymo procentas – 53,82.
B kategorijos vairavimo egzaminai mūsų mieste laikyti 5 089 kartus, C kategorijos – 299 kartus, CE kategorija laikyta 401 kartą. Mažeikių grupėje egzaminus per metus laikė 1 467 vyrai ir 931 moteris.


Perlaikymui – sudėtingesnės kategorijos egzaminai 

Pasikeitė tvarka ir asmenims, iš kurių dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų vairuotojo pažymėjimas buvo atimtas vieneriems metams arba ilgesniam laikotarpiui ir kurie nori jį susigrąžinti. 
Pagal anksčiau galiojusią tvarką, teisė vairuoti buvo grąžinama tik perlaikius teorijos egzaminą, o po to išlaikius ir praktinio vairavimo egzaminą. Egzaminai buvo laikomi atsižvelgiant į tai, kokios kategorijos transporto priemonę vairuojant buvo padarytas pažeidimas, už kurį atimta teisė vairuoti.
Nuo sausio devynioliktosios asmenys, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones, egzaminus laikys pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos transporto priemonės vairavimo teisei įgyti. Pagal sudėtingumą kategorijos pradedamos nuo lengviausių (B1, B, BE kategorijų) iki sunkiausių (D, DE, CE kategorijų). Jeigu egzaminuojamieji nori susigrąžinti teisę vairuoti A1, A2 arba A kategorijos (motociklų) transporto priemonę, egzaminai šios kategorijos transporto priemonės vairavimo teisei įgyti yra laikomi visada.
VĮ „Regitros“ duomenimis, per praėjusius metus teorijos egzaminą išlaikė 5 054 asmenys, praktinį – 4 996 asmenys, kurie siekė susigrąžinti prarastą teisę vairuoti.