- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Konkursus mažeikiškis vertina kaip galimybę pasivaržyti ir patobulėti

Mažeikiškis Darius Jonaitis. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikiškis Darius Jonaitis, jau aštuntą kartą dalyvavęs „Geriausiojo Lietuvos vairuotojo“ konkurse, taip apibūdino šiemetinį finalą: „Renginys labai patiko, tačiau savo rezultatu nesu sužavėtas“.
Tarp 21 finalo dalyvio mažeikiškis buvo tryliktas.

Liko vienintelis konkursas

Atkrintamieji šio konkurso etapai vyko Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose. Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome buvo surengtas ir finalinis etapas, į kurį suvažiavo atrankose pirmąsias septynias vietas užėmę dalyviai. Tarp geriausių vairavimo specialistų pateko ir trys merginos.
Klaipėdos etape pirmąją vietą užėmęs mažeikiškis D. Jonaitis konkurso finale dalyvavo jau aštuntą kartą, geriausias iki tol jo buvęs pasiekimas – ketvirtoji vieta, laimėta 2015 metais.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Gaila, kad pastaruoju metu vairuotojams rengiamas tik šis vienintelis konkursas. Anksčiau dalyvaudavau ir „Saugiausio šalies vairuotojo“ konkurse, kur ne kartą esu nugalėjęs ar tapęs prizininku, dabar reikia tenkintis tik šiuo vieninteliu.
Finalui ruošiausi, kaip ir etapui Klaipėdoje, – pavarčiau Kelių eismo taisykles, kelis kartus išsprendžiau bilietus, paskaičiau apie pirmąją medicininę pagalbą – ir viskas. Kitaip ruoštis nemoku, juolab kad vairuoju jau 26-erius metu“, – „Santarvei“ pasakojo mažeikiškis.

Sužavėjo bekelės trasa

D. Jonaitis tvirtino, kad savuoju rezultatu nėra patenkintas, o štai renginys jam labai patiko – vis įdomesnės rungtys yra įtraukiamos, atvažiuoji ir nežinai, ko tikėtis. Anksčiau konkurso dalyviams tekdavo rungtis miestų aikštėse ar kitoje nespecializuotojoje teritorijoje, šiemet viskas vyko trijuose Lietuvos autodromuose.
„Įdomiausia man buvo bekelės rungtis, kai trasą teko įveikti „Toyota“ visureigiu – joje buvo ir rąstų, ir akmenų, teko važiuoti į kalną, pasvirus 45 laipsnių kampu, kai vos nevirsti ant šono… Greičio nebuvo, rungčiai svarbus ne laikas, o tai, kaip tu elgiesi prie vairo, kaip orientuojiesi važiuodamas, kokie tavo pojūčiai, kaip su jais susitvarkai… Prisipažinsiu, pirmą kartą buvo taip baisu važiuoti“, – pasakojo mažeikiškis.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.