Mažeikiškiai medžiotojai atgaivina buvusias tradicijas

Profesionaliai įrengtoje plungiškių šaudykloje akies taiklumą bandė mažeikiškiai. Nuotrauka iš draugijos archyvo

Pavasarį pasikeitusios Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos planai – įpūsti naujų vėjų į draugijos veiklą bei aktyvinti jos bendradarbiavimą su mažeikiškiais.
Vienu iš pirmųjų renginių tapo draugijos surengtos šaudymo varžybos.

Bandė akies taiklumą

Panašaus pobūdžio šaudymo varžybos prieš keletą metų vyko Gadūnave. Šiuo metu įstatymai draudžia rengti pramogines šaudymo varžybas karjeruose, ten galima tik prišaudyti medžiotojų turimus ginklus, tad šaudymo varžybas Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugija surengė Plungės rajone šiuolaikiškai, profesionaliai įrengtoje šaudykloje.
„Į šias varžybas kvietėme ne tik draugijos, bet viso Mažeikių rajono medžiotojus. Šioje šaudykloje yra licencijuoti teisėjai, tad savo akies taiklumą galėjo išbandyti ir mažeikiškiai, kurie ne tik neturi ginklų, bet ir leidimų juos laikyti – vienu žodžiu, norėjome surengti šventę visiems“, – sakė Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas.
Į šaudymo varžybų startą stojo 74 dalyviai, kurie buvo susibūrę į 13 komandų.

Nugalėjo tirkšliškiai

Šauliai varžėsi trijose rungtyse – šaudė į skraidančias lėkšteles (kiekvienas dalyvis šovė į dešimt lėkštelių), penkis šūvius paleido į „bėgantį šerną“, tiek pat kartų bandė savo taiklumą karabinu – iš šimto metrų šaunant į šerno siluetą.
Susumavus rungčių rezultatus, paaiškėjo, kad taikliausias medžiotojas – Žygimantas Norkus, aplenkęs antroje vietoje likusį Andrių Škerbą ir trečiąją vietą užėmusį Eugenijų Kupliauską. Komandinėje įskaitoje (komandą sudarė penki nariai, iš kurių į įskaitą buvo traukiami keturi geriausi rezultatai) nugalėjo Tirkšlių pirmoji komanda, aplenkusi Židikų ir viekšniškių „VMB“ komandas.
Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti prizais bei taurėmis, tačiau, pasak T. Janušausko, ne tai buvo svarbiausia – žmonės, atvykę su šeimomis, galėjo pabendrauti, pabūti prie parengto stalo, paskanauti vietoje išvirtos sriubos.

Planuose – šventės su visuomene

Šiuo metu draugija vienija 11 medžiotojų būrelių, iš viso praėjusiais metais draugijai priklausė puspenkto šimto medžiotojų.
Pasak valdybos pirmininko, planų yra nemažai – prieš šešerius metus paskutinį kartą vyko medžiotojų šventė, planuojama iki kitų metų liepos 15-osios ją atgaivinti ir surengti tradicinėje  vietoje – Leckavos slėnyje.
Valdyba nutarė pagyvinti ir žvejų mėgėjų veiklą – kuruoti žvejybą ėmėsi Linas Uselis, jau vyko  seminaras, kurį žvejams pravedė žvejybos spiningu meistras.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*